2008 Yaz Erkek Modası

2008yazerkekmodasi.jpg

2008erkekmodasi.jpg

Fotoğraftarı ünlü markaların defilelerinden derleme yaptım. Şimdi bu mankenler mi iyi memleketimizin erkek mankenler mi iyi?

Erkek modası ile ilgili haber yapmam gerektiğini hatırlatan okuyucularımı artık dinlemem gerektiğini düşünüyorum. Bundan sonra ara ara beyler için de birşeyler karalamaya devam edeceğim:)

2008 Yaz erkek modası da aynı bayanlar gibi çok renkli ve cıvıl cıvıl. Özellikle mavi renklerin hakim olduğu 2008 yaz erkek modasında sarı, yeşil, gri ve beyaz diğer favori renkler arsında. Mavi rengin  ön plana çıkmasının sebebide modacıların küresel ısınma ve temiz sular için vermiş oldukları bir mesaj aslında.

2008 Yaz sezonunda erkekler feminen görüntülerinden kurtuluyorlar. Takım elbiseler ve ceketler bu sezonun olmazsa olmazları arasında. Özellikle kravatlar çok dikkat çekiyor. Feminen görüntülerinden kurtulsalarda erkek modası ve kadın modası birbirlerine yakın konsepte ilerliyor. 70’lerin esintileri, rock şıklığı, safari modası ve desenli kıyafetler, blazer ceketler erkek modasında yerini almış durumda. Polo yaka tshirtler, army gömlekler, kargo şort ve pantolonlar, ekose desenler, koyu renkli ve taşlanmış kotlar bu sezonun diğer trendleri arasında yer alıyor. Koton spor ayakkabılar, sandaletler, spor ayakkabılar bu sezonun yine vazgeçilmezleri arasında.
 

10 Comments
 1. slm yelizcim. erkek modasıda hiç fena fikir olmamış.ama itiraf etmeliyimki kıyafetler değilde mankenler bi harika :)

 2. Bende geçenlerde bakmıştım erkek modasın da dünyada neler oluyor diye ama pek sevmedim… Fazla feminen çizgiler var, detaylardaki uyumsuzluktanda hoşlanmadım…

  Mankenlere gelince, karar veremedim :))

 3. Nefes, hep bayanlara yönelik haberler yapılmaz ki, ayıp ediyoruz yani, bu arada mankenler süper :)
  Alev, erkek modası ile ilgili haber malzemesi çok zayıf özellikle görseller çok kötü, bana gelen yorumlar beni bu konuda zorluklar ne olursa olsun kıpırdattı ne diyeyim yorum yazanların ağızlarına sağlık işe yaradı:)

 4. Erkek erkeğe benzemeli metroseksüellik ve feminenlik bir erkeğe yakıştıramadığım şeyler. Hele ki moda diye feminenleşen erkek benim için ancak üzücü olabilir. Yabancı mankenler yakışıklı ama biraz daha feminenler. Ben Türk mankenleri daha çok beğeniyorum.

 5. Kelebeknehir, kısacası erkek erkek gibi giyinecek demek istiyorsun sana kesinlikle hak veriyorum! mankenlere gelince yurtdışındaki mankenlerin yakışıklı olduğunu asla düşünmüyorum, bizimkiler her anlamda daha iyiler
  Bu arada beni bağlantılarına ekliyorsun çıkarıyorsun bunu iki defa tekrarladın link verdiğin için görüyorum
  sanırım beni takip etmek yada etmemek arasında kararsızsın :) sevgiler

 6. Bu tarz yazılara ağırlık vermeniz iyi olur bence de Yeliz Abla (bu şekilde hitab etmem gerekiyor sanırım) ^^

  Mavili renklerin ve rock tarzının bu yıl moda olmasına sevindim. Resimden gördüğüm kadarıyla aşırıya kaçılmamış rock havasında. Bu güzel. Teşekkürler yazı için. ^^

 7. Bu tarz yazılara ağırlık vermeniz iyi olur bence de Yeliz Abla (bu şekilde hitab etmem gerekiyor sanırım) ^^

  Mavili renklerin ve rock tarzının bu yıl moda olmasına sevindim. Resimden gördüğüm kadarıyla aşırıya kaçılmamış rock havasında. Bu güzel. Teşekkürler yazı için. ^^

 8. Ekleme yapıyorum; takım elbisenin altına sandalet hiç olur mu yaa öğğ :) Bu takımı giyersen Paris Hilton’la yemeğe çıkacaksın deseler dahi çıkmam. (Hoş, para verseler bana o kızla yemeğe çıkmam ya neyse :)

 9. Ekleme yapıyorum; takım elbisenin altına sandalet hiç olur mu yaa öğğ :) Bu takımı giyersen Paris Hilton’la yemeğe çıkacaksın deseler dahi çıkmam. (Hoş, para verseler bana o kızla yemeğe çıkmam ya neyse :)

 10. Edizcim, Yeliz diyebilirsin:) beyleri artık ihmal etmek yok, teşekkür ederim.

  Yani Türkiye’de takım elbise altına sandalet kim giyer:) Paris Hilton’da kimmiş!

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak