2009 2010 Kış Makyaj Trendleri -2

2009-2010-kis-makyaj2

2009-2010-kis-makyaj1

2009-2010-kis-makyaj3

Koyu renklerin egemen olduğu 2009 Sonbahar/Kış sezonunda, tüm renkler ve süslerin kullanıldığı makyaj odak noktası olacak. “Benim için bu sezonun en önemli temaları; dramatik ve ihtişamlı görünümler, klasiğe dönüş ve çekincesiz bir gösteriştir diyen Max Factor Makyaj Uzmanı Pat McGrath, 2009 Sonbahar/ 2010 Kış defileleri için temel dört trend tasarladı; ‘Alacakaranlık’, ‘Kırmızılar Geçidi’, ‘Bejin Dönüşü’ ve ‘Kusursuz Cilt/Al Yanaklar’ …

Dün dudaklar bölümünde Kırmızılar Geçidi‘ni incelemiştik. Şimdi de “Alacakaranlık” bölümü ile 2009 2010 kış makyaj modasında gözleri inceliyoruz:

Dumanlı gözlerin modern bir yorumu olan ‘Alacakaranlık’, gözlere fazladan bir pırıltı da veriyor ve en iddialı görünümleri koyu sonbahar renkleriyle ortaya çıkarıyor. Simli ürünler, göz kapaklarına dikkatle uygulanıyor; farklı ve dikkat çekici etkiler ortaya çıkıyor. Farlar ve göz kalemleri, gözleri dumanlı bir görünüme kavuşturuyor. Parlatıcılar ve yağlar ise renkleri karıştırmak için ultra modern bir tarz sunuyor. Gözlerde ise gece mavisi, çikolata, siyah ve mor renkler hakim oluyor.

5 Comments
  1. bu sene benim makyaj senem olacak yanii… arkadaşlar cecile de gece mavisi ve tonlarının harika bir paleti var fiyatı çok uygun 2 yıldır kullanıyorum harika. siyah ve çikolata zaten haftada en az birer kez uygaladığım bir ton… 20 yaşlarındaykende mor bir farım vardı şu siyahla verdiğim duman harika olurdu ama markasını hatırlamıyorum :((( ela gözlülerde çikolata tonları muhteşem duruyor ( altın ve bejle kombinleyince çok güzel oluyor ) nerdenmi biliyorum :):):)

  2. Gözlerim çok büyük.. bu yüzden de bu tarz makyaj yaptığımda, özellikle far kullandığımda daha da büyüyor.. dayak yemiş gibi oluyorum.. ya da ben beceremediğim için öyle oluyor.. Hep likit çekiyorum allık ve koyu bir ruj.. Bende makyajdan kasıt bunla sınırlı kalıyor hep.. ela gözlerde çikolata tonları, bir deneyeyim, kış gelene kadar pratik yapayım da olursa ben de modaya uydum derim :))

  3. eylülcüm canım benim asıl iri gözlülerde güzel durur böyle makyajlar gözü hem küçük hem çekikler yapamaz bunları ozaman hepten yumuk yumuk küçücük kalır… benimde iri ve yuvarlak çok hoş oluyooo dene mutlaka… 2 nolu resimden kopya çekebilirsin. bende hiç likit çekemem yaaa. çok istiyorum ama kocaman olacak gibi geliyor…

  4. çok süper olmuş yaa harika ama gündüz değilde bence gece için daha uygun gündüz her zaman doğallıktan yanayım :)

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak