Regl Olmayı Geciktirici Haplar

12446310201b_regl_agrisi

Sevgili Burcu, ” Soralım Cevaplayalım ” köşesinde adet geciktirici için bilgi almak istiyor. Burcu’nun mailini aynen sizle paylaşıyorum. Bu konuda  deneyimli olan arkadaşların önerilerini bekliyoruz:)

1) Kullananların her kimse adet geciktirmesini başarılı tamamlandı mı?
2) İlacı kullandıgınız zaman her hangi rahatsız edici bir şey oldu mu?
3) İlacı kullandıgınızı halde adet gelmişmiydi?
4) Kullanırken size karın ağrısı ve şişkinlik yaptı mı?
5) İlacı kullanmayı bıraktıktan kaç günden sonra adet gördünüz?
6) İlacı kullanmayı kestikten sonra adetinizi düzensize girmiş  mi?

Duyduğuma göre bu ilacı kullananlar bazılarını işine yaramıyormuş.Bünyesinden kaynaklanıyor.

Not:
Lütfen arkadaşlar bu ilacı kullanan daha net ve iyi hatırlayabiliyorsanız yazabilirsiniz.Bu konusunda bilgisi olan her kimse yazmasını rica ediyorum.
Bilgisi olmayan,bunu duydum,söyle duydum falan.. lütfen yazmayın size uyarmak zorundayım.Kafamı karışmasınlar lütfen..

Sevgiler.

206 Comments
 1. Herkese merhaba.

  Ben gerekli olduğu zamanlar özelliklerde tatillerde kullanmak durumunda kaldım. adet olmada iki gün öce yada adet oldultan sonra kullanır kullanmaz ertesi gün kesiyor. artı bırakınca en gec iki gün içinde regl oluyorsunuz. biraz haliylen şişlik oluyor ama herhangi bir agrı veya ters etkisi hiç olmadı . ayrıca diğer regl dönemlerinin düzenlerinide aksatmıyor. benim kullandığım ilca Primolut. tavsiye ediyorum.

 2. Ben kendi düğünüm için kullanmıştım, tam o esna da hasta olmak hiç de hoş olmayacaktı çünkü…”Pirimolut” diye bi ilaç verdi doktorum, ilacı hastalığın başlamasına 3 gün kala alıyorsun ve en fazla 15 gün geciktirebiliyorsun.Bende işe yaramıştı ama tabi doktorumunda dediği gibi dışarıdan vücuduna bi müdahalede bulunuyorsun, düzgün giden bir şeye çomak sokuyorsun bu yüzden bi sonraki adetinin ne kadar süreceğini ne zaman başlayacağını bilemeyiz dedi. Bende şişknlik yapmasından başka bi etki yaratmadı, bi sonraki adet dönemim farklı oldu tabi ama süre ve yoğunluk olarak aynı şekilde sürdü. Bi daha da kullanmadım, eğer önemli bi durum var ise kullanmanı öneririm, Aksi halde kullanma derim..

 3. Ben çok gerektiğinde kullanıyorum. 1 gün önce başlıyorum kullanmaya. Hiçbir zaman da işe yaramadığı olmadı.
  Rahatsız edici hiçbir şey olmadı. Normal hayatına devam ediyosun. Bıraktıktan 2 gün sonra başlıyor.
  Düzeniyle de ilgili hiçbir değişiklik olmuyor. Primolut N kullandım sadece.
  Bana hiçbir zararı olmadı bugüne kadar ama yine de çok iyi birşey olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta hormon dengeni değiştirip geciktirmeyi gerçekleştiriyor.

 4. selam burcu.evt ben primolut n kullandım geçen sene tatilime denk gelmişti o yüzden..hatta yarın yine kullanmaya başlıcam.regl olmadan 3 gün önce başlıyorsun ne zaman bırakmak istersen bıraktıktan sonra 1 ile 3 gün içinde regl olabiliyorsun.ilacı günde 2 ya da 3 kez kullandığın sürece hiç bir şekilde regl olmuyorsun.ben de artı olarak her ay yaşadığın bir karın ağrısı var onu biraz daha artırdığını söyleyebilirim sadece o kadar her hangi bi düzensizlik söz konusu olmadı.bi de hafif bi şişkinlik oluyor ama öle abartılacak birşey deil…

 5. bende aynı ilacı kullanıyorum.yanlız bir hafta önceden başladım kullanmaya ve 15 gün tatile çıkıyorum.15 gün daha kullanıcam.yani 3 hafta kullanmış olucam bir zararı olur mu acaba?

 6. evet bende prımolut N kullandım hıç bir yan etkısı olmadı bıraz şişkinlik yapyo o kadar bıraktıktan son 2 gun ıcınde oluyosun

 7. benmde renglim geçen sene tatilime denk geliyordu ve eczaneden prımolut N aldım.Ama ilk önce sordum yaşım itibariyle kullanabilirmiyim diye 19 yaşındayım ve hiçbir sakıncası yokmuş bende reglimden 2gün önce başladım tatilim boyunca gunde tok karnına 3kere içtim saatlerini kendim ayarladım.İlacı bıraktıkdan snra 2.de regli oldum.Bu senede kullandım reglimden gene 3.gun once kullanmaya başladım tatılım suresnce kullandım aynı şekilde ilacı bıraktıkdan 6 gun sonra 7.gunde reglı oldum.Busefer gecikti.Geçen sene reglimde düzensizlk olmuştu ama bu sene daha olmadım düzenszlk olrmu bilmyorm.Ama dzenszlkden baska hcbır yan etkısı olmadı.

 8. Bende aynı hapı kuLLandım ( Primolut-N ) birazcık şişLik ve adet başLangıcından sonra biraz sancı dışında bi yan etkisi oLmadı.. Ama o kadarcık sancı çekmeye değer sanırım.

  şeyda; 1 hafta önceden kullanman gereksiz 3 gün öncesinden başLaman gerekiyordu.. Bu kadar uzun süre kuLLanıLmaz, şu anda iLacın prospektüsü eLimde tekrar baktım emin oLmak için “10-14 günden fazLa oLmamak şartıyLa” yazıyor.. Bıraktıktan 2-3 gün sonra adet kanaması başLar zaten.

  Burcu tavsiye ederim, prospektüsünde yazıLanLara harfiyen uyduktan sonra korkmadan kuLLanabiLirsin..

  Satış Fiyatı= 9TL

 9. Bende 1 haftadan fazla Primolut N kullanmak kullandım son 1-2 gün baş ağrısı yaptı zaten kronik bi baş ağrısı problemim var ama zaman zaman hafif hafif oluyordu ilaç tetikledi diyebilirim çünkü hayatımda hiç bu kadar şiddetli bir ağrı çekmedim ve anında kestim ilacı. Geçen gün tekrar 3 gün fln kullandım denize gireblmek için, bi sorun yaşamadım. Yani ilacı uzun süre kullanmak yan etkilerinin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor özelliklede bnm gbi kronik bazı rahatsızlığınız varsa tetikleyebilir. Yine ihtiyacım olsa kullanırım ama uzun süre asla!

 10. arkadaşlara katılıyorum hasta olmadan bi kaç gün önce başlarsan hiç bir sorun yaşamazsın, hasta olmamamak için tatilinin sonuna kadar içmelisin sabah öğle akşam olmak üzere

 11. Bende birkaç kez aynı ilacı kullandım.(prımolut N) regli dönemimden bir yada iki önce aldım üstelik günde sadece 1 tane almak yeterli geldi. Bir haftadan fazla hapı hiç kullanmadım kestikten sonra en eç 3 gün içinde regli oluyorsun. Ben şişlik yada başka bir rahatsızlık hissetmedim. Sadece mevcut olan regli günlerimizi değiştirmiş oluyoruz. Mecbur kalınmadıkça çok fazla içilmesini tavsiye etmem.

 12. Merhabalar herkese.Bende düğünümden 3-4 gün önce PRİMOLUT kullanmaaya baslamıstım.Tamamen etkisini gördüm.Üstelik benim adetim stres kaynaklı olarak bayagı gecıkmıstı.(Normalde beklenen adetten 2-3 once alınması lazım)Hiçbir yan etkisini görmedim,gayet rahattı.İlacı bırakır bırakmaz engeç 1 hafta için de regl oluyorsunuz.Zaten bu ılacı balayı ve tatıl donemlerınde kullanmanız gerekır.Aksı halde farklı amaclar dogrultusunda sureklı kullanırsanız olumsuz sonuclarla karsı karsıya kalırsınız…

 13. Primolut N kullandım adet tarihinizden3-4günönce başlıyorsunuz ve ilacı bıraktıktan bir kaç gün sonra adet oluyorsunuz bende sadece şişlik yapmıştı artı bu ilacı ve kullanımını kadın doğum uzmanından öğrendiğim şekildedir. bilginize

 14. Yeliz ilaç gibisin valla, tam zamanında açtın konuyu. Bende geçen hafta tatile çıktım ve regl dönemime denk geldiği için hayatımda ilk kez kullandım primolut u. Adeti kesti ve herhangi bir şişkinlik olmadı ama bıraktığımdan beri 6 gün olmasına rağmen hala adet olamadım ve tırsıyorum açıkçası diğer ihtimaller aklıma geldikçe. İrem gibi 7. günde regl olan arkadaşlar var mı? Durum pek normal değil gibi de..

 15. hayatımda bir kere kullandım, bir daha asla kullanmam, bana yaramadı. ilaca karşıyımdır genelde zaten. bir sonraki ay düzenimi çok şaşırdım, bu nedenle bir daha asla kullanmam çok mecbur kalmadıkça.

 16. bende kullandım tatil öncesi şişkinlikte yapmadı bende. hiç bi zararını görmedim.

 17. herkeze merhaba bende primolut N kullandım ve memnun kaldım normalde adet tarıhınden 3 gun once baslıyorsunuz ve gunde 3 defa kullanıyosunuz fakat bana 2 kezde kullanırsam faydalı olucağını soyledıler kullandığım zaman bnde hiçbir sorun yaratmadı ve bıraktığım gunun aksamına regl oldum ayrıca regl olduysanız bile içtiğiniz zaman ilacı kesıyor ve bıraktığınız zamanda regl oluyosunuz

 18. ben bir ara tatile gitmeden önce primolut kullanmıştım, kaşıntı yapmıştı bir daha da kullanmadım.

 19. Herkese merhaba.
  Ben geçen yaz tatile giderken kullandım,hiçbir zararı olmadı.Hatta regl günlerimi düzenledi bile.Daha önceden düzensizlik sorunu yaşıyordum,doktora başvurdum ve hastalık konumunda bir sorunumun olmadığı belirlendi.İlacı kullandıktan sonra bu sorun ortadan kalktı.
  İlacın adı PRIMOLUT. Regl gününden 3 gün önce başlayıp günde 2 kez kullanıyorsun.Eczacı zaten detaylı olarak bilgilendirecektir.
  Sağlıklı günler
  Sevgiler

 20. ilacın adı primolut regl gününden 3 gün önce baslayıp 1 hafta kullayosun tabikii ne kadar uzatmana baglı en fazla 15 gün uzatabiliyosun ben kullandım gayett ii diyecegim ama kasık ağrisi yapioo:S

 21. Sevgili arkadaşlar ,
  Benim için daha detaylı bilgi verdiginizi hepsine tek tek çok teşekkür ediyorum.Şimdi daha net sizden bilgi alabildim.Ama ne yazık ki adet geciktirici ilacı şimdiye kadar hiç güvenemedim ve güvenemiyorum.Balayı için adet dönemime denk geldigi için bir çare bulmaya çalışıyorum.Ekimde evleniyorum.Ağustos ayında ilacı kullanıp geciktirirsem o halde balayı denk gelince ilacı kullanmayı gerek kalmayarak sorun yaşamayabilirim diye düşünüyorum.Sizce?

 22. Burcu, mantıklı gibi görünüyor dediğin ama doktoruna danışmadan kullanma bence.

 23. arkadaşlar, bende ağustos ayındaki tatilim için temmmuz ayının ortasındaki regl dönemimden önce başladım. bugünde ilacı bıraktım. bikaç gün içerisinde regl olurum diye düşünüyorum.
  benim amacım, bu regl dönemimi ve dolayısıyla ağustos ayındaki regl dönemimi ertelemekti.
  kızlar şimdi benim öğrenmek istediğim, primolutü bıraktıktan sonraki aydaki regl döneminiz de ertelenmiş oluyo değil mi? yani artık ilacı kullandıktan sonraki düzen geçerli oluyo diğer aylar içinde.

 24. EVET AĞUSTOSTA KULLANIRSAN EKİMDE SORUN YAŞAMAYABİLİRSİN.AMA YİNE DE BELLİ OLMAZ.GÜNLERİN KAYIP YİNE BALAYINA DENK GELEBİLİR.MADEM KULLANACAKSIN BENCE DÜĞÜNDE Bİ KAÇ GÜN ÖNCE KULLAN.AYNI ŞEYİ BEN DE GEÇEN SENE YAŞADIM.DÜĞÜN GÜNÜ REGL OLACAĞIM DÜŞÜNCESİ (YA GELİNLİĞİME BULAŞIRSA FALAN :)) NEDENİYLE KULLANDIM.HİÇ BİR SORUN YAŞAMADIM.1 SENE OLDU ADETLERİMDE DÜZENSİZLİK YA DA BAŞKA Bİ ŞEY YOK.

 25. BURCUCUM BEN DE Bİ DE ŞÖYLE BİR DURUM OLDU.HANİ ŞİMDİ SEN AĞUSTOSTA KULLANIYIM GECİKSİN EYLÜL DE DE GEÇ OLUYUM DİYORSUN YA BEN DE ERTESİ AY YİNE OLMASI GEREKEN ZAMANDA OLDU HABERİN OLSUN..BEN AYIN BAŞINDA OLUYORUM KULLANDIKTAN SONRAKİ AYDA YİNE AY BAŞINDA OLDU..

 26. Tatile giderken kullandım. Primolut N kullandım. Regl günümden 3 gün önce kulanmaya başladım. İlaç içmeyi bıraktıktan 3 sonra da hastalandım. Hiçbir yan etkisini görmedim.

 27. Burcu,
  Her bünye bir olmadığı için ilacın etkisi de bir değil.
  Şöyle yapsan; ilacı al,şimdiden dene.Yani ağustos ayında reglden önce kullan.Regl gecikirse işe yarıyor demektir.Balayından önce de kullanırsın.Ama eğer regl gecikmezse farklı bir çare düşünürüz :)
  Bu arada düğün ekim ayının kaçında? Çünkü bu ilaçların kullanım şekli şöyle; reglden 3 gün önce günde 2 hap olmak üzere ilacı kullanmaya başlıyorsun.İlacı ilk kullandığın günden itibaren regl gününü ne kadar ertelemek istiyorsan o kadar gün ilacı kullanmaya devam ediyorsun.Ve en fazla 15 gün erteleyebilirsin.Diyelim düğünün 20 ekim.Regl günün 4 ekim. Reglden 3 gün önce ilacı kullanmaya başlarsan 1 ekimde ilaca başlamış olursun.En fazla 15 gün erteleyebilirsin regl gününü.O zaman 16 ekime kadar ertelenir adet günün. 16 ekim gibi regl olursun.Bunuda hesaplaman gerek.
  Umarım herşey yolunda gider canım..

 28. bende primolut kulandım fakat bünyeyle alakalı sanırım adetim geldiğinde ağrıdan ölmek üzereydim ve bütün adetim boyunca çok şiddetli ağrı çektim bence bunu dr kontrolu olmadan kullanma ayrıca hapı kullandığım süre içersinde çok bulantıda olmuştu bende

 29. asla kullanmam bütün düzenim bolzuldu hala adetlerim gününde olamıyorum 3 ay önce kullanmıştım pişmanım tatilde olmayayım derken şiş bir karınla gezdim görüntü hiçte hoş değildi tavsiye etmem

 30. hiç bir problem olmadı bende bi çok kez kullandım hiç bi yan etkisi olmadı…

 31. peki bazılarınız “Primolut-N” bazılarınız “Primolut” diyor. Aynı ilaç mı farklı mı?

 32. primolut bir alternatif içerisinde gebelikte yumurtalıklardan salgılanan progesteron isimli hormon var yani bir çeşit suni gebelik oluşturuyorsunuz. şişkinlik hafifi bulantı halsizlik yan etkileri de buna bağlı oluyor.
  bir diğer alternatif de doğum kontrol ilacı başlayıp 21 gün sonra bırakılması gereken zamanda bırakmayarak ikinci pakete devam etmek yanlız bu yöntemde lekelenmeler olabilir o zaman ilacı günde iki kez kullanmalı. ertesi gun kesiliyor.

 33. burcucum bende prımolut dıe bı gecktrıcı kullandım zanten bı tane gecktrıcı ılaç warmıss o da buu bende ıse yaradı ben tatılee gıttığım gun normalde adet grecektım qe tatılden donduğumde adetm bıtecektı tatıle gtmeden 1 gun once ıcmeye basladım sabah oğlen aksam ıctım wee tatıl bıtene kadr ıcmeye dewam ertm hıc bı sorun olmadı adetım gecktıı ılacı tatılden donduğm gun bıraktım 2 gun sonra adet gordum ama 1 gun ıcmeyı unutmusum tatılde adet gordum we hemen tekrr basladım cımeye ertesı gunu durdurduu bende ıse yaradı anlıycan öle karın ağrısı sısknlk felanda yapmadı garantılı bı hap bence

 34. zaten bır tane reglı gecktrıcı warr oda PRIMOLUT herkes aynı ılacı kullanmıs zaten ve çoğunda etkılı olmus bendede ıse yaradı

 35. Merhaba, ben de herkes gibi Primolut adlı ilacı kullandım. Ben ilacı 3-4 kere kullandım ve günde 3 tane aldığın müddetçe o gün ve sonrasında, ilacı içtiğin süre kadar regli geciktirebiliyorsun. Belki doğru değildir ama ben bir keresinde tatil dolayısıyla regl dönemim başladıktan 2 gün sonra aldım, aldığım gün azaldı ve sonra kullandığım 3 gün boyunca hiç gelmedi. İlacı kullanmam bittikten sonraki gün çok az geldi, daha sonra da kaldığı yerden devam etti :) bana herhangi bir yan etkisi olmadı, fakat tabi ki bu bünye meselesidir.

 36. Bende Primolut N kullandım tatile denk geliyordu reglmi çok kötü şeyler söylemişlerdi çok korkarak içtim ama hiç bir sorum yasamadım şişlik bile:) en çok ondan korkmustum bıraktım ve 2gun sonra regl oldum ama herkesin bünye bir olmayabilirim ben doktor gözetiminde de almadım bu arada çok ayıp yaptıgım bilioruumm:))))

 37. primolout-n kullandım ben de. günde iki kere yutuyordum. çok şişkinlik vs yapmadı. ilacı bıraktıktan 1-1.5 gün sonra regl oldum. regl olduğum sürece epey bir ağrım oldu, kabus gibi tatil geçireceğime sonrasında o ağrıya katlanmak daha iyi.

 38. merhaba
  zaten yaygın olan primolut gunde 3 kere alınıyor ama baslamadan kullanmakta fayda var şişlik konusu ise normal regl zamanında zaten şişlik oluyor ya o var artı bi şişlik olmuyor 1 gun bırakınca regl olmaya baslıyorsunuz ben birkeresindede başladyınca içmiştim 1.5 2 gnde tamamen kesildi bilginize onceden kullanılmalı

 39. bende 2 kez primolut n kullandım..bittikten 3-4 içinde regl oldum fakat ikisinde de çok ağrım oldu..normalde ağrılarım vardı ama bu kadar şiddetli olmamıştı..ayrıca adet öncesi sendromu yaşıyorsanız benim gibi adetinizi ertelerken bir yandan huzursuzluğunun geçmesini de erteliyor.eğer ki adetiniz kısa sürüyorsa bence kullanmayın..havuza girmemek 3-4 gün sağlığınızdan daha önemli değildir..

 40. 1 gün öncekullandm 10 gun gunde 2 kez kullandm ınanılmaz derecede şişkinlik yaptı bıraktıktan 2 gun sonra oldum cok agrım oldu normal agrılardan daha cok

 41. Düğün tarihime denk gelecegi için ben de Primolut N kullandım gecen sene,hafif şişkinlik oluyor tabii ama sancılar yada daha agır seyler olmadı balayı boyunca kullandım sonra bıraktım,2 gün sonra geldi,sancı herzamankine nazaran daha fazla oldu ama deger diye düşünüyorum ;)) şaka bi yana sık kullanmak çok zararlıymıs ama yıl da 1 kullanmayla bişey olacagını sanmam..

 42. merhaba ben tatil dolayısıyla kullandım adet belirtileri başladıktan 2 gün sonra kullanmaya başladım ilacı tam kullanmadım şişkinlik yapmaya başladı kestim ama 8 gün oldu keseli daha bişey yok olmadım yanlız kasıklarımda acayip bi sancı var gecikmesi normalmi

 43. mrb ben temmuz ayının 15 ınde evlendim adetim balayına denkgeldiği için geciktirici kullandım ve 26 temmuzda adet gördüm bu ay gecen aya göre hesaplaadım 28 agustos oldu ama hala adet olmadım korkuyorum hamile olabilirmiyim yoksa ilaçtan dolayı gecikmesi normalmi gebelik testi alsam sonucu öğrenirmiyim lütfen yardım edin

 44. Eda merhaba kullandığın ilaç böyle bir gecikmeye sebep olmuş olabilir. Ama emin olmak için bir gebelik testi yaptırmakta fayda var.

 45. merhabalar benimde yardıma ihtiyacım var ben hem epilepsi ilacı kullanıyorum hemde antidepresan kullanıyorum ama adetimi geciktirmem gerekiyo bazı sebeplerden dolayı daha önce kullanmıştım bu ilacı şişkinlikten başka bişey yapmamıştı ama şuan ilaçta kullandığım için tereddütlüyüm biri bana yardım etsinnnnnn :(((((

 46. ben regl donemımden 4 gun once kullanmaya basladım bu arada ılıskıye gırdıgınız de hamıle kalma rıskınız ne kadar dogum kontrol hapına ara vermeden ıkısıne bır devam etsem olurmu bu konuda bılgısı olan arkadaslar var mı?

 47. bende 2 ay üst üste kullandım sonraki ay ki 2 adetimde (şimdilik 2 umarım dvm etmez) 15 er gün gecikti kesinlikle tavsiye etmem…. hormonları bozuyo.. bence gereksiz tampon kullanın onun yerine

 48. ben de 4 yıl önce balayım için kullanmıştım. bu yıl da tatilime denk geliyor yine kullanacağım. yan etkisini görmedim.
  özge sanırım 2 ay üst üste kullandığın için sorun yaşadın. çünkü yılda bir kereden falza kullanılmaması gerekiyor..

 49. slm ya ben sadece gecen yıl bir defa kullandım acaba yanlışmı kullandım tam olmamam günde oldum :( şimdi düğünüm var yeniden kullanacağım ooff ya yine düğün günü olursam:::(

 50. wallah bende aldim anlatiginiz Primolut N den ve acayiip derecede etkilendim karnimda sislik oldu mide bulantisi uyuklama yorgunluk karnin agrisi mide agrisi wallahi bir kiside astim veya bronschit veya benzer hastaliklar varsa bence hic almasin wallahi bak kardesim aplam yengem wallahi cok kotu bir hap inanin kimseye tavsiye etmem ;)
  kendim kulandim 1 gun ve inanilmaz derecede cok kotu oldum ve halen karnim sis 2 gun oluyor hapi birakali ama
  yan etkilerdi daha gitmedi yani iyi dusunun ;)

 51. ya neolur yardımcı olun:(ben gecen ay tatil için kullandım.adet dönemimden 4gün önce basladım tatilim iyi gecti birsey olmadı hafif kasıklarım agrıdı fakat bu ay adet dönemim degişti sanırım bu normalmi ?ben normalde ayın 10unda oluyorum ama ilactan sonra 21.inde oldum birakınca.bu ay hala olmadım.neolur beni bilgilendirirmisiniz

 52. bende de aynı durum var burcu.. 15 inde hasta olmam gerekıyodu ama hala hasta olmadım.. gecen ay kullanmıstım..bi bilgi edinirsen benı de aydinlatır mısın?

 53. slm arkadaşlar benim ekimin 24.de dügünüm var..ayın 21.de hasta oluyorum tam dügüne rast gelio yani geçiktirmek istiyorum ilkkez içicem bu ayın 17.snde kullanmaya başlasam işe yararmi sizce..?ilkkez kullanıcam yorumlariniz bekliyorum..şimdiden tşk.ederim :)..

 54. ilayda ben yeni tatilden geldim. hapı adet günümden 3 gün önce almaya başladım. günde 3 kez ama hep aynı saatlerde kullandım. kocam ilaca kalp ilacı muamelesi yapsada onun sayesinde hiç unutmadan kullandım. hiç bi yan etkisi olmadı hatta adet ağrısı bile olmadan atlattım.bıraktıktan 2 gün sonra yani bugünde ağrısız sızısız hiç şişmeden adetimi oldum. nasıl kullanıldığı çok önemli.arkadaşlarında dediği gibi yılda sadece 1 kez kullanılması gerekli.

 55. arkdaşlar,regli geciktirici ilaç kullanmam gerek..eşim yanıma gelio ben doğu da öğretmenim..sizce bi sakıncası var mı?kullanan arkdaşlarıma soruyorum…

 56. lutfen yardımcı olun
  25 ekımde dugunum var ve tam 24 ekımde adet oluyorum. ben bu gecıktırıcı hapı kullanırsam adetım gecıkınce ilişkiye girmenın bı sakıncası varmıdır???

 57. dr bana adet düzenlemesi için verdi primolut-n yi kısa süre için tamam ama sürekli kullanımda şiddetli başağrısı baş dönmesi ve mide bulantısı yapıyor ayrıca koruma yapmıyor bilginiz olsun hamile kalmak istemeyenler dikkat

 58. ben de burada okudum arkadaslar ii oldugunu dusundum ve primolut ilac aldım denıldıgı gıbı de kullandım ama ne bır fayda gordum ne bıse ılacı kullanmaya basladıgımdan berı hergun adet oldum kullanmasaydım daha ii olacaktı cunku normal adet surem 4 gun prımolut la 8-9 gune cıktı bın pısman oldum aylık duzenım de degıstı sacma sapan bısı oldu kesınlıkle tavsıye etmiyorum hıcbır faydasını gormedım aksıne ped yetistiremedım dusunun yani..

 59. adet başladıktan sonra içersem hemen kesiyormu? ne zaman kesilir? üçüncü günü içebilirim ancak o zaman adeti kesilirmi hemen lütfen cevap yazın?

 60. arkadaslar bende mayısın sonuna dogru ewlenecegm ama malesef benimde dügün tarihim adet zamanına geliyo ne yapmam gerekiyo.ilac kullanırsam eger bu ilac ileride cocuk için falan bi zararı oluyomu yada o gün için bi zorluk oluyomu lütfen cewap werin şimdiden tesekkürler

 61. slm bende bu ılacı hıc kullanmadım ama bu yıl ramazanda kullanmayı dusunuyorum acaba etkılı olurmu dıye dusunuyorum bırde ramazan ayında tam nasıl kullanırımkı bılgısı olan bana yardımcı olursa sevınırım saygılarımla

 62. arkadaslar benim reglım çok duzensız tarıhını hıç bılemıorum hep farklı oluyor.ben primolutu bu yuzden hep regl olduktan sonra kullandım mecburen ilk gunu geldıkten sonra gunde 2tane seklınde içince ertesi gune azalıyor hatta gecesınde bitiyor.bırakıncada herhangı bı sancı olmadı tekrar dvm ettı.korkulcak bi ilaç diil ben cok memnunum…

 63. arkadaşlar kesinlikle twasiye etmitorum bu ilacı.ben geçen ay adetim başlamadan 2 gun önce içmeye başladım.7 gun içtim we bıraktım sorasında 1 gun sora adet oldum.adet olduğumun 2.günü birkere daha içtim 2 gun içtim we bıraktım.we şuan bu ay adet olmam gerekirken hala olmadım 34 gün oldu şaka gibi neden gecikti acaba?ilacın yan etkisi olabirmi?düzensiz kullandım ondanmı acaba?bilgisi olan paylaşsın lütfen herkese geçmş olsun..

 64. kızzlaarr bunun böyle gecikmesi normalmi ya?geçen ay içmiştim düzensiz içtim tabi..sonraki ay yani bu ay 34 gün oldu hala adet olmadım.bu ilacı içipte sonraki ay geciken warmı acaba benm gbi? hala adet olmadım ya puffff?????

 65. Arkadaşlar, benim de düğünüm haziranda, dr.uma sordum. Normal adet tarihinden 7/10 gün önce alırsam (1 ay kadar alabilirmişim, günde 3 kez) sorun olmazmış. Bilginize

 66. 13 gün sonra düğünüm var valla bi bakayım dedim ama kimi çok memnun kimi çok şikayetçi…napsam acaba ?

 67. ya arkadaşlar benim su anda agrılarım var ama özel bır gun bugun ve olmamam gerekıyor acaba sımdı kullanmaya baslasam adet gormemı engellermı bu ılacc

 68. merhaba arkadaşlar ben kullandım adetimden 2 gün önce aldım günde 1 kere almak bana yeterli geldi ben çok memnun kaldım biraz şişlik yapıyor ama güzel bir hap hapı bıraktıkdan 2 sonra normal adet gördüm herkese tavsiye ederim ama bir haftayı geçmeyecek şekilde:))

 69. merhaba benim adet dönemim çok ağrılı oluyor geçen senede össye denk gelecekti bende farlutal diye geciktirici ilaç aldım ama geciktirmedi allahtan şanslıydımda sınavdan çıktıktan 2 saat sonra başladı ağrılarım=( bu sene de tatil dönemime denk geliyor geçen sene ilaç işe yaramadığı için çok tedirginim acaba ilaçtan dolayı mı geciktirmedi yoksa benim bünyemden dolayımı bu söylediğiniz primolutu kullansam işe yarar mı offf çok zor durumdayım =(

 70. arkadşlar merhaba salı tatıle gıdıyrum bugun adet oldm ılacıyarın sabahtan ıcsem kesermı acaba yoksa napsm bana yardım edın

 71. ben de bu sene adetim geciksin diye doktora gittim, bu ilacı verdi, nasıl kullanacağımı anlattı. ilacı kullandığım süre boyunca berbat bir bulantı yaptı bende. zaten prospektüste yan etkiler kısmında da yazıyor.
  Ayrıca normalde 4-5 gün adet görüyordum. ilacı bıraktıktan sonra 8-9 gün görmeye başladım.

  kesinlikle tavsiye etmiyorum.

 72. merhabalar bilgili arkadaşlardan yardım rica edeceğim ben.benim adetim 2-3 gün erken veya geç olabiliyor.bu durumda ilacı nasıl almamı tavsiye edersiniz?

 73. Bende sizler gibi bu ilaçı kullandım tatile gidecektim 4 gün kullandım tatilim hafta sonuydu 2 gün yanı bana yetti adet olmadım fakat büyük bir sorunla karşı karşıya kaldım ilaçı kullandıgım 2.gün gözlerde bulanıklık başladı geçer sandım ama ilaçı kesmeme rahmen adet olmama rahmen halen bulanıklık net görememe vede ağrı başladı açıkçası korkmaya başladım böyle yapacağını bilseydim asla içmezdim tatilim burnumdan gelse bile

 74. Merhaba arkadaşlar bende tatile gidicem ve bu haplardan almayı düşünüyorum. Yalnız yaşım 16 sizce bir sorun olurmu ?
  Birde bu haplar alerji yaparmı? Yakın bir zamanda cevap verirseniz çok memnun olurum.

 75. Merhaba arkadaşlar..Gerekli bilgiyi çok net paylaşmışsınız fakat ben yine aklımdakileri sormadan edemeyeceğim..Yaşım 17 ve adet günlerimi takip etme alışkanlığım yok..Ay sonu ay başı diye hesaplamaya çalışıyorum tam günü önemsemedim hiç.Tatile gideceğim ve adet günüme denk gelir diye korkuyorum.Bu bahsettiğiniz hapı almayı düşünüyorum açıkçası yorumlar içimi rahatlattı.Fakat bir yorumda 6.günüm geçti, hala adet olmadım gibi birşey okudum.Korktum gibi..Böyle bir durum teşkil eder mi sizce?Nadir mi görülür bu soruyu kullananlara soruyorum..Ve anlayamadığım bir şey var.Adet döneminden 3 gün önce kullanmaya başladığımı varsayalım ilacı..Adet görmek istemediğim gün boyunca, günde 3 defa düzenli saatler içerisinde mi kullanacağım bu ilacı? 1 hafta süren tatilimde her gün içecek miyim yani?Eczaneye danışacağım gerçi ama buraya da yazmak istedim.Aydınlatırsanız çok memnun olurum..Şimdiden teşekkür ederim..

 76. ben ılk defa bu yaz tatılıne gıderken kullandımmm we kesınlıkleeeeeee bı sıkayetım yok cok memun kaldımmm ılacı bıraktım 3 gun sonra regli oldum zatennnn ve kesınlıkle abartılcak kadar cok agrım olmadı

 77. ben geçen ay adetimin 2.gününde kullandım ve inanılmaz derecede fazla adet olmaya başladım iğrenç kötü geçti günüm resmen çeşme gibi akıyodu ama adetim düzensiz olduğu için yine işim düştü bu ilaca ve sizin yorumlarınıza güvenerek tekrar içmeye başladım yine adetimin 2,günü inşallah kesilir yoksa halim duman

 78. ilacı adet başladktn sonra kullnırsk ne olur??? kesilir mi yoksa artar mı ya da ne kadar sürede kesilir.? kesilmesi için devamlı içmk mi gerekr ?? bilgisi olan yardmcı olsn ltfn.

 79. ben de geçen yaz kullanmıştım ilacın adiı primolut. günde 3 tane sabah öğle akşam adetinden 3 gün önce kullanmaya başlıosun ve benim tatilim 1 ay sürdü 1 ay boyunca kullandım çok memnun kaldım hiç bi ağrı sancı olmadı. ve bugünlerde yine kullanmaya başladım ilacı kestikten iki üç gün sonra normal adetini görüosun bi arkadaş 6. gün olmasına rağmen adet olmadığını sölemiş sanırım o seni endişelendirmesin bünyeyle alakalı bişe umarım memnun kalırsın. fiyatı da öle çok yüksek deil yaklaşık 10 tl civarında bi kutuda 30 adet var 10 günlük kullanıma uygun olarak şimdiden iyi tatiller herkese…

 80. teskkr ederm . çok sevinçlym hap kullanmama gerek kalmadı. çünkü cuma günü hapı aldım ama içmeye cesaret edemedm ve o gün akşamına zaten gecikmiş olan adetm geldi ve çarşamba gnüne yni tatil günüme kadar biter. ben kendmi hiç bu kadar şanslı hissetmemiştm :):):) daha önce hap hiç kullanmadım ama etkili olacağını düşnüyorm. inş kimsenin kullanmasına gerk kalmazz herkese adetsz tatiller diliyorum….

 81. merhaba
  benim düğün günüm adet günümr çok yakındı.adet günümden 5 gün önce prşmolut n adet geciktirici hapını kullandım.Gerçekten ilaç bitimine kadar adetim gecikti. ama diğer ay adet günüm geldiğinde öyle bir sancı yaşadımki hastanede ağrı kesici iğneyle durdurdular.hiçkimseye tavsiye etmiyorum.Çok sakıncalı..

 82. arkadaşlar bende kullandım etkısını gordum bırdaha asla kullanmam benı acıllık etti.psıkolojımı berbat yaptı 10 gun kullandım etkısını de gordum ama bırdaha asla kullanmam eczacıya da sordum hatta ben kımseye tavsıye etmıyorum sonucta hormon verılıyor vucuda dedı benı berbat yaptı ben bırdaha asla kullanmam alcak olanlar varsa ıkı kere dusunsun derım saglınızdan olmayın delırmıs gıbı hıssedıyordum kendımı allaha sukur ılac vucuttan atılınca normale dondum.ve felaket bır bas agrısı yapıyor..

 83. mrhaba.
  ya bn haftasonu denize gidicm we o güne daha 5gün war.bugn bi eczaneye uğradm Primolut’u önerdi kutu bitene kdr düzenli içmn lazm yksa hormnlarda yan etki yapr dedi.yalnız bi sorun dha war bnm adetmn gnü belrsz sizce şu an bşlym mı içmeye 5gn wr..

 84. merhaba bu geciktirici hapı hastalandığım gun kullansam herhangi bir sıkıntısı olurmu lutfen bana dönermisiniz çok kararsız kaldım haber bekliyorum

 85. merhaba arkadaşlar bu ayın 25 ınde dügünüm var ve hastalıgım denk gelıcek…hastalıgım hep sancılı gecer yorumları okudum bıraz tedırgın oldum sizce ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz..?

 86. merhaba bana acil cevap verirseniz sevinirim. benim adetimin 3.ü günü ve daha yeni yoğunlaşıyo ben ilaç kullanmak istiyorum acaba adı geçen ilaçı kullansam hemen keser mi?yardım edin lütfen kesmem lazım

 87. mrb ya ben 23 ay oldu halka adet olmadım ama test de yaptım hamile degilim
  neden olmuyorum acaba arkadaslar bna bir bilgi verin tesekkürler.

 88. mrblar bende ilacı yeni kullanmaya basladım adetimin ilk günü kullanmaya başladım ilk gün cok az geldi kanamam ikinci gün ise tamamen kesildi.adet gecıktırıcı oldugunu bılmıyordum sabah kanamam oldugunu farkettım hemen ilaç geldı aklıma arastrdım ılactanmıs.arastırırken bi sayfada bu ilacın etkılerını hormonları bozugunu hatta birkaç kişide erken menepoz oldugunu yazmıslar.ne kadar dogru bılmıyorum.edacım sende eğer bu ılacı kullandıktan sonra adet gormemeye basladıysan mutlaka doktora gitmeni tavsiye ederim ve bu ilacı kullandıgını da söyle mutlaka

 89. Merhaba;

  Benim adetlerim çok düzensiz doktora gittiğimde bu ilaçı günde 3 defa kullanmak üzere verdi. ilaçım yeni bitti kaçıcın gün adet olunuyor ve gögslerimde ağrı var bacaklarım ve kasıklarım ağrı oluşuyor normal mi?

 90. ben nefret edıyorum adet olmaktan bunu nasıl kullancam kızlar yardımcı olurmusunuz

 91. bende kullandım sadece 1 gün içtim bu ilacı ama doktor günde 3 defa dedi meğerse 2 defaymış baş ağrısı çarpıntı kusma sersemlik yaptı sanırım doz aşımından dolayı oldu başka bir doktorda adetten 5 gün önce günde 2 defa alacaksın biz bu ilacı çoğunlukla hacca giden hanımlar için orda adet olmasın diye yazıyoruz ama kullanma talimatı günde 2 defa adet olmadan 5 gün önce dedi bu ay tekrar denicem tatile çıkacağım çünkü inşallah yine aynı sorunlar olmaz memnun kalırım herkese iyi günler..

 92. arkadaşlar (özellikle düğünü olacak arkadaşlar)gönül rahatlığıyla kullanabilirsin banada doktorum verdi ve çok memnunum hiç bir sorun yok adetini kesiyor ama 10 .gün bırakacaksın hapı sadece 10 gün içilecek ve 10.günden 2yada 3 gün sora regli olunuyor ama pskolojik bir bozukluk yoksa tabii sevgiler herkeze

 93. Arkadaşlar ben geçen ay kullandım. Evet geçikti ama hem ilacı kullandığım dönemde hem regl dönemimde felaket sancı yaşadım.. resmen kıvrandırdı beni.. ilacı bıraktıktan 4-5 gün sonra regl oldum ama bu ay 15 gün geçti hala adet olmadım. Şişkinlikten ve gerginlikten ölüyorum. Çok çok zorda kalmadıkça asla kullanmam bir daha bu ilacı. umarım düzenimi bozmaz. okuduğum yorumlarda 1 yıl düzeni bozulan kişiler varmış.. 2-3 gün rahatlık için hiç değmezmiş. keşke kullanmadan önce okusaydım forumları..
  kullanacak olanlar bence iyi araştırıp kullansınlar…
  Sağlıcakla kalın…

 94. Ben aslinda daha once kullandim.simdi sadece sunu merak ediyorum hasta olsam ve olduktan. Sonra bu ilaci kullansam fayda edermi mesela hastaliktan bir gun sonra

 95. arkadaşlar merhaba. sanırım benim de adet tarihim,düğün tarihimle çakışacak. bugüne kadar 21*25*28 diye giden günlerim sanki bana inat git gide kaymaya başladı:)) inşallah mecbur kalmam kullanmaya. eczacı 1 hafta önce başlayıp günde 2 kez kullanacaksın dedi(ilaç ismi primolut değildi).
  dediğinize göre şişkinlik yapıyormuş! konuyla bağımsız ama evlenmeden önce jinekolog tarafından muayene edilmek gerekiyormuş, bu neden acaba??

 96. akadaşlar ben primolut u yaklaşık 2 yıldr kullanıyorum.tabi çok sık değil.yılda 1 yada 2 kez alınması gerekli doktr tavsiyesi.şuan da tatil için aldım ve acayi ağrıdan başka bişey im yok.onun dışında farnual yazmış bir arkadaş.farnual geciktirici değil aksine adet getirici hap bilginiz olsun.bunuda bizzaT bikaz kez denedim.ama primolut ii bir ilaç korkulacak yan etkisi yok içiiz rahat olsun.

 97. ya arkadaşlar biri de hamilelik riskini artırıo mu yazmamış 100 tane yorum okudum yok :( yani geciktirici alırsam aynı anda doğum kontrol hapını da kullanabilir miyim biri cevap versin lütfen çok acil :( bugün ilacı kullanmaya başladım ve salı eşim gelecek askerden :( ilaç primolut

 98. mineee, evet doğum kontrol hapını ayrıca kullanmak gerekiyor. doktorumdan aldığım tavsiyedir. ama sen de bir doktora danışsan iyi olur.

 99. arkaaşlar mrb ben primoliut denen bu ilacı ayın 14 ünde içtim 22 sınde bıraktım adet olmadım halaaa acaba diyorum :( ne olur ne olmaz dıe de ertesi gun hapı aldım dun ama korkuyorum sizce ne zaman adet olabilirm :( çok korkuyorum :(

 100. korkulu, akşama sabaha adet olursun.merak etme:) zaten bu ilaçlar suni gebelik yaptığı için adet görülemiyor. bıraktıktan en az 2* en fazla 7 gün içinde adet olunuyormuş. olmazsan hemen bir jinekoloğa başvurmalısın.

 101. evt malesef adet günüm düğün tarihime denk gelio:(( 6 aydır belki birer gün kayar die düşündüm, kaymadı hep ay başında oldum. dün de ilk günüydü ve hastanelik oldum. doktorum bana apranax ve buscopan verdi. ağrım olduğunda alıyorum 30 dk. içinde ağrım keslio. karar verdim adet geciktirici kullanmayacağım. zaten adet döneminde oluşan şişkinlikten yakınıo herkes. ben ağrısız adet dönemine razıyım, tampon kullanıcam. en azından düğünden sonraki 30 gün rahat rahat gezerim. zaten ağrı kesiciyi de aldım mı 3 gün de bitio adetim. hormonlarınızla oynamayın bence. 2 gün rahat için 10 günümü bu hapa bağlayamam.

 102. ben adetim gelmeden 2 gün önce bu ilacı kullanmaya başladım ve adet olmadım günde 3 kere aldım ve bütün kutuyu bitirdim.kullandığım sıralarda aşırı sinirli oluyordum ve vücüdümda şişkinliğe sebep oldu.ilacı bıraktıktan tam 3 gün sonra adet oldum ama adetle beraber aşırı sancıyı da yanında getirdi ve bununla birlikte idrarımda kan da ggörülüyor. primolut-n kullandım kullanırken cidden iyi sonuçlar verebiliyor ama bırakınca cidden kötü sonuçlar. önermiyorum kesinlikle arkadaşlar şuan acıdan kıvranıyorum.

 103. selam. ben 17 yaşındayım önümüzde ki hafta tatile gideceğiz geciktirici bi ilaç istiyorum ama daha küçük olduğum için güvenemiyorum kendime.. siz ne dersiniz sizce almalımıyım .. lütfen yardımcı olur musunz ?

 104. arkadaşlar bende salı tatile gidiyorum korkarak aldım ama adetim o güne denk geliyo birisi hamile kalmal istemeyenler dikkat yazmış lütfen bu konu hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum gerçekten agrı çok şiddetlimi oluyo

 105. arkadaşlar acil cvp yazın lütfen korkuyorum ama içmek zorundayım bilmiyorum bilgi verirseniz sevinirim kimi memnun kimi degil şaşırdım

 106. Meraba arkadaşlar ben temmuzun 10 yada 12 si gibi tatile gidicem 8i gibide adet olucam geciktirici kullanmak istiyorum tatilde rahat etmek için bi çok kişi primolut u öneriyo lütfen bana kullanan biri AYRINTILI YARDIMCI OLABİLİR Mİ??gerçekten çok ihtiyacım var :( bide adetim uzun sürüo ve çok oluorum bunda herhangi bi sıkıntı olur mu??? bana yardımcı olucak arkadaşlarıma şimdiden çoook teşekkür ederim:)

 107. DAĞSEVİNCİ, eğer ayın 8 gibi adet göreceksen kesinlikle geciktirici kullanma derim. çünkü tatile gidel 3 gün fln olacak.yani bikaç gün öle katlanacaksın. apranax ve buscopan verdi bana doktorum. ağrıyı kesio. adetim de 2.gün az gelmeye başladı. benim düğünüme denk gelio ayrıca balayı beraber. ben bile bu hapı kullanmaktan vazgeçtim. evliysen tampon da kullanabilirsin bu ağrıkesici ile iyi olur. yok ben istemem tatilim zatn 4-5 gün diosan. o zaman adet geciktirici al. herkesin de bünyesi bir değildir bunu unutma. kimin de şişkinlik yapıomuş, ama bazısında sorun yokmuş. yakınen tanıdığım kişiler kullanmıştı. kim ne derse desin, karar senin. tatilin uzun süreli ise ol bence bitsin derim. bye
  :))

 108. ben bugün regl oldum ve 2 gün sonra tatile çıkıcam 6 günlük bir tatil..bugün primalut kullansam acaba kanamayı durdurabilir mi? ya da bir zararı olur mu? bir bilen varsa acil cevap yazabilirse sevinirim..

 109. ANNİCHA, evt kullandığın zaman kesio. ama ne gerek var, zaten 2 gün sonra çıkıomuşssun. azalır o süre içinde.

 110. dügün günüme adet günüm denk geliyo.doktora gittim.progestan önerdi bana dügünden 10 gün önce başla dedi.kulllan varmı.acaba yararı olurmu lütfen yazın kullannan olduysa. şimdiden tşk ederim.

 111. ADETİM TATİLE GELİYOR PRİMOLUT KULLANICAM FAKAT İÇKİ İÇTİĞİMDE HERHANGİ BİR SAKINCASI OLURMU ACABA CWP VERİRSENİZ ÇOKKK SEVİNİRİM.

 112. Arkadaşlar,allah aşkına hiç kimsenin bilgisi yok duyduklarımızla burada yorum yapıyoruz.O haplar belkı o an etki yapmıyor ama ilerde sorun cıkartmayacağı ne malum.Hormon la ilgili çünkü. ben dahil hangimiz ne biliyoruz. Riske atmaya değmez.Birde buradaki ark.bu konuyla ilgili danışılıyor gidin dr.a danışın.Her bünye de farklı reaksiyon gösterebilir.! Hadi ömrünüzde 1 kez kullanırsınız mecburıyeten tamam ama bakıyorum bazı ark.asprin gibi alıyor uzattıkça uzatıyor süreyi.Yanlış yapılıyor

 113. arkadaşlar benimde düğünüm 17sinde 18 19gibi hasta olucamm. o yüzden primolut aldım daha önce hiç kullanmadım eczacılarada danıştım bi yan etkisi olmaz dediler. 14ü gibi kullanıcamm. şişlik falan olmaz inş.

 114. adetim her zaman 3-4 gün gecikmeli gelir.sadece 1 gün geciktirmek istiyorum acaba etkisi olurmu

 115. benimde adetim düğününe denk geliyo geciktirici ilaç aldım ama yorumları okuyunca iyicw tedirgin oldum bi de benim adetim düzenlide olmuyor acaba adet başladıktan sonra ilacı kullansam faydası olur mu :(

 116. Ben hayatımda üç kere kullandım. Eğer kistiniz yoksa, adetleriniz düzenliyse yılda bir veya ikiyi aşmayacak şekilde çekinmeden kullanabilirsiniz. İki ay üst üste kullanmamaya özen gösterin. Ayrıca sadece adet geciktirme için kullanacaksanız kullanımda 10-14 günü aşmamanız gerekiyor (bir kutu bitecek şekilde). Günde iki veya üç kere tablet almak yeterli. Adet başlamadan 3 gün önce başlamanız daha sağlıklı olur. Çok yan etkisi olmadı bende, arada kramplar hissetmiştim ilacı kullandığım dönem, o kadar. Dediğim gibi ben hayatımda üç kere kullanmak durumunda kaldım ve gayet sağlıklıyım. Şimdi de 5 aylık hamileyim. :)

 117. selam arkadaşlar, adet günlerim düzensiz geçen ay 29unda oldum , 24 temuuzda havuza gidicem ve benim ya 1 hafta once gelir yada 1 hafta sonra . 17 yasındayım. kullansam bi sakıncası olur muuuu ? yada ne zaman kullanmaya baslamalıyımmmm. lütfen cevaplayın

 118. arkadaşlar hepiniz iyi güzel yorumlarda bulunmuşsunuz daaa,bu ilacı karaciger yetmezligi olan yahut karacigerden ameliyat geçiren arkadaşlarımız kullanmamalıdır. dolaşım bozuklukları olan arkadaşlarımız kullanmamalıdr. daha çok sakıncaları da var . araştırmadan daha dogrusu uzman doktorunuza danışmadan hiç bir şey kullanmayın.

 119. slm arkadaşlar ben çarşmba günü denize gideceğim ama adet olmakdan denize girememek korkum var içinde yaşım 19 adet geçikitric bi hap alsam çarşmba günü adetim gelmemiş olurmu

 120. arkadaşlar,adet günüm 27 si idi.24 ünde primolut kullanmaya başladım.ama adet oldum.kullanmaya devam ediyorum hala kesmedi.adetim az geliyor ama neden kesmedi.üstelik te öne almış oldu bi kaç gün.fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

 121. bende 4 gün sonra tatile gitcem ve adetim tatil zamanına denk gelcek.yorumları okuduğumda korkmadım değil.bugün eczaneye gidip almayı düşünüyorum ama kararsızım :(

 122. arkadaşlar, ben de adet geciktiriciye karşıydım. fakat düğün zamanı hele bu sıcaklarda, düşündüm taşındım mecbur kaldım. çok sıkıla sıkıla kullandım. ama çok şükür hiçbir yan etkisini görmedim. şimdi iyiki kullanmışım diyorum. ama ben çok çok araştırdım, körü körüne kullanmadım. tabiki doktoruma ve eczacıma danıştım.hormomlarla oynadığımız için, tedirgin oluyoruz. ama şunu da bilin; bunu çok sık kullanmadığımız ve endikasyona yola açacak bir durumda olmadığımız sürece problem olmuyor. tabiki okumadan, araştırmadan ve danışmadan alan bir kişi sorun yaşar; çok sık kullanan mutlaka ileride sıkıntı çeker.

 123. mrb arkadaşlar benm adet dönemim tam tatil yapmama denk gelio bu ilaçtan almak isdiorum ama eczaneye gittiğimde hemen verirlermi yoksa ilk saqlık ocaqına mı gitmem lazım bilgisi olan birisi bana yardımcı olabilir mi ?

 124. BERNA, eczaneler bunu sorgusuz sulasiz zaten satıyor, ama bir doktora görün. onun tavsiyesi ile kullanmaya başla.

 125. Kızlar bende adet bir gün bile kalmadan ilacı içmiştim ve 2 saat sonra reglı oldum sabaha kadar bekledım şayet gelırse bırakıcaktım kı birşey olmadı bende içtim. fakat öğlen hafif lekelenme oldu şişlik ve rahatsızlık hala var 1 saat sonra 3. ilacı içmem lazım sizce bırakırsam bu akşam hasta olurmuyum ?? yoksa devam etmeliyim ? ilaçtan 2 tane içtim diye sizce erken gelirmi

 126. kızım kullanacak 14 yaşında kız…acaba ona zarar verirmi bilen varmı acaba???

 127. bugün adet oldum ve Primolut-n alıp kullanmaya başladım. Acaba yarın kesilir mi bi bilgisi olan var mı ???

 128. Ben 2 gündür adetliyim acaba primolut-N kullansam kesilir mi ?? Yarın öbür gün tatile gidcez 12 yaşındayım lütfen cevap verin size yalvarırım (:)(:)(:)(:)

 129. bıkac sene önce bıkere kullanmıs ve memnum kalmıs olmama ragmen ,bu sene ben her ay ayın 20sınde adet olurken altı gün gecıktım ve temmuzun 26sında adet oldgumun ilk gününde ilacı kullanmya basladım ertesı gun biraz azaldı daha sonra 28 ınde hıc kalmadı zaten 30 unundada tatıl dönusunde bıraktım ıkı gün ıcın hıc degmezmıs cnku döndükten tam on gün snra bırbucuk gün adet oldum sonrakı ay bir güne indı bu ay zatn bı muamma artık günü tarıhı herseyı bnde sasrdım acaba erken menopazamı gırdm kıstmı war noldu aklıma hersey gelıyo en yakın zamndada doktora gdıcem..önceden tawsıye ederım derdım ama bu sene bı tuhaf etkı gösterdı

 130. arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var.
  bu aralar adet olabilirim sanırım yılbaşı günü cumartesi adet olucam.ama olmak istemiyorum.sormak istediğim ben bu ilaca önden başlamayıp adet olduktan sonra cuma günü içsem cumartesi adetim kesilmiş olurmu acil bekliyorum cvplarınızı

 131. Merhaba ben 15 yasindayim ve primilut n kullanmaya basladim yaklasik iki gun oluyir ve hafta sonu tatile gidicem. Hormon destekli oldugu icin acikcasi biraz huzursuzum cunku eczaneden aldim herhangi bir doktor tavsiyesi yok . Ben de su anda hic bir yan etkisi olmadi agri veya bulanti gibi. Acaba gelisme caginda oldugum icin bu hormon desteginin bana bir zarari olur mu ? Toplam 5 gun boyunca kullanacagim bilen varsa ve yardimci olursa cok sevinirim. Tesekkurler :))

 132. merhabalar ben adet geciktirici hap kullanmak istiyorum ama bidaha adet olmamaktan korkuyorum bana biraz akıl verirmisiniz…

 133. Adetimin son günü ertesi gün hapı kullandım 12 saat arayla ve adetim bir hafta gecikti doktora gittim ultrasonda yumurtalıklarımın hızı yavaşlamış ve doktor adet getirici hap verdi adet ne zaman olurum hamile kalma ihtimalim var mı

 134. merhaba ben bugün regl oldum olduktan 3 saat sonra falan primolut içtim kesiti fakat kasıklarımda çok agrı var 2 gün sonra tatile gidicem acaba bu agrı sürekli böyle devam edermi yoksa ilk gün oldugu için mi bu kadar çok agrım var ?

 135. benim bu akşam yada yarın kesin adetim gelicek ve pazar günü erkek arkadasımla tatile gidicem lütfen bana yardımcı olun kötü bi tatil geçirmek istemiyorum napmam gerek negibi bi ilaç kullanmam gerek nasıl kullanmak gerek adetim gelse bile bana faydası olucakmı en önemliside bu benim için ve fiyatı nekadar.

 136. arkadaslar geçen sene primolut kullanmıştım hiçbir yan etkisini görmedim bu sene geçen ay kullandım 6 nisan da adet oldum ama şimdi 7 mayıs oldu bende hiçbir adet belirtsi yok bu zamana kadar adetlerimi çok düzenli olurdum bilgisi olan varsa yardımcı olabilr mi?

 137. selin ben de 4 nisanda olmuştum.bu ilacı kullanmıştım.bu ay hala adet olmadım.düzensizlikten hariç hamilelik riskini de artırır mı acaba?hormon seviyeleriyle oynuyor çünkü

 138. sedef yan etkilerinde hiç öyle bir şey okumadım ama adet düzensizliği yaptığı söyleniyor ama benm içim yine de rahatlamadı. dün eczacıya da sordum bu ay adet olamadığımı kesinlikle normaldir böyle yan etkilerini duyuyoruz dedi

 139. slm arkadaşlar bende adet gecıktırıcı kullancam ama sıgara kullanıyorum bu ılacın sıgara kullananlarda anı felc ve kalp krızı rıskı oluyormuş korktum ıcınızde primolut N kullanıp sıgara ıcen varmı yardım edın :(

 140. Gezimiz var daha önce hiç kullanmadım şişkinlik yapmasından korkuyorum ve duzensizlesmesinden sizce neyapmaliyim ?

 141. kızlar bu ilacı bu ay kullanıp regli ileri bir tarihe alınca önümüzdeki ayda ileri tarihe atıyor mu?

 142. arkadaşlar bizzat doktora sordum.Adet geciktirici haplar ve tampon hiç iyi birşey değil dedi.Sakın sakın kullanmayın dedi.Henüz doğurganlığı bile kanıtlanmamış.

 143. Bende tatil gibi gerekli zamanlarda Primolut kullandım.Eczaneye gidip adet geciktirici ilaç istediğimde bana bu ilacı verdi eczacı bayan.REÇETESİZ VERİLİYOR.Kullandım ve memnun kaldım adet dönemine 3 gün kala ilacı almaya başladım her gün sabah ve akşam 1 er tane aldım.En fazla 10 günne kadar geciktirmek sağlıklıymış eczacının dediğine göre.Ben 4 gün kullandım ve ilacı bıraktıktan 3 gün sonra kanama başladı.Bu yaz içinde kullanmak zorundayım zararını görmedim.Tavsiye ediyorum.

 144. arkadaşlar merhaba bana yardım edin pazar günü denize gidicem ve regli oldum primolut n kullanmaya başladım 3 gündür sürekli içiorum hatta ama kesilmedi nabmam lazım lütfen cvp verin banaaa

 145. mrb ben geçen hafta primolut kullandım normaldede yasmin kullanıyordum yasminin bittiği gün başladım 5 gün kullandım bu 5 günde ek bir korunma kullanmadım 5 günden sonra bırak tım bugün 3.gün hala adet olmadım nezaman olurum ????

 146. mrb arkadaşlar primolut ilacı bende kullandım eczacının dediği gibi her gün ve sabah öğlen akşam kullandım cok düzenli bir şekilde devam ettirdim ama gelecek ayın düzenli olmasını istiyorsanız tüm ilacı 10 gün boyunca günce 3 er tane olarak kullanmam gerektiğini söledi ama ben 3 gun daha içmem gerekırken bıraktım bugun en az 3 gün içinde olurmuyuum acaba

 147. tatile çıkacağım ve adet geciktirici hap kullanacağım fakat yaş sınırı varmı bilmiyorum ben 14 yaşındayım yan etkisi olurmu yaş sınırı varmı bilmiyorum bu konuda bilgisi olan lütfen yardım etsin

 148. merhaba.9 gün sonra tatile çıkacağım ve muhtemelen 6 gün sonra başlayacak. Primolut N kullanmayı düşünüyorum.Fakat bir de tatil de baş ağrısı şişkinlik vs… çekmek istemiyorum.Çoğu yorum olumlu ama yine de kullanmaya korkuyorum lüyfen yardımcı olun,bu ilaç sağlıklı mı değil mi????

 149. ben bu hapı dün 1 tane ve bugünde sabah 1 tane olmak üzere aldım. normalde 13 temmuz adet günüm. ama hapı almaktan vazgeçtim. 13 temmuzda adet olurmuyum yoksa gecikir mi? acil cevap lütfen bilenler

 150. merhaba.ben de tatil dolayısı ile adet geçiktirici hap kullanmayı düşünüyorum.fakat merak ediyorum diğer ay adet günü aynı mı geliyor değişiyor mu? ağrılar çok mu dayanılmaz oluyor?

 151. ben bu ay ilacı kullanıp öbür ayın tarıhını değiştirmek istiyorum. ilacı eger tatılde kullanırsam bılıyorum kı şişkınlık agrı yapacak ve kullandıgıma pişman olucam o yuzden ilacı bu ay kullanıcam 20 sı gbı baslıyo normalde ama ben ilacı 17 18 gbı almaya başlıcam tarıhı 30 yada 31 ıne kadar ertelemek ıstıyorumkı agustosun 23unde tatıle gidecem ve ayın 30una kadar tatıldeyım o zaman olmayayım dıye. smdı ben bu ay içip ılacı bıraktım ve mesela ayın 30u yada31 i gbi hasta oldum dıyelım. agustos ayında da mı 30 undan snra olurum yoksa eskı tarıhında daha erken mı yanı 20 sı gbı mi olur .. çok kararsız kaldım 2 ay ust ustede kullanmak ıstemıyorum yanı 10 15 gun ılaç kullanıp ayın 31 yada 1 ıne erteleyip aguststata 20 gun snra olunmaz tahmınımce yanı gec olur ama erken olacagını hıç zannetmıyorum.. kızlar sızde bı fıkır verın kafam çk karısık

 152. merhaba arkadaşlar bende bu ilacı tatile giderken kullanmıştım bıraktıktan 3 gün sonra 4. günde hastalandım 23 haziranda ama şuan adet olmam gerekirken olmadım 3 gün gecikti ilacın yan etkisimidir?

 153. Ya ben en son haziran 29nda hasta oldum ve 2 hafta sonra primolut kullandım sadece 1 gün sonra bıraktım simdide hasta olmuyorum ve sadece sancım var. ve 5 gün geçti hala hasta olmadım gebelik gibi bir riski var mı ? bir akıl verirmisiniz yani en azundan doktora falan mı gitmem lazım yoksa yakın bi zamanda hasta olurmuyum birşey söylermisiniz ??

 154. Kizlar kimse kullanmasın bu ilacı tavsiyem. iki gun once biraktim bugun hasta oldum ama nasil fena sandim var anlatamam. Agridan aglicam neredeyse. Agridan yürümeye mecalim yok.

 155. ecem bende aynı durumla karsı karsıyayım.ılacı bıraktıktan sonra regl oldum ama bu ay hala olmadım.okuduklarıma gore ılacın yan etkısı herhalde..

 156. Merhaba.Ben 15 yaşındayım. Ramazan bayramının 2. gününde tatile gideceğiz ve benim adetim o günlere denk gelebilir.Adetim düzensiz oluyor normalde.Mesela bir ay 13 ünde oluyorsam diğer ay 20sinde oluyorum.Değişiyor.Geçen ay 20sinde oldum.Bu ilaçlardan kullanmayı düşünüyorum.Tabii önce bir doktora veya eczaneciye başvuracağım ama sizlere sormak istedim.
  1.sorum; yaşımdan ötürü bir sorun olur mu?
  2.sorum;tatilim yaklaşık 10 gün sürecek, 10 gün boyunca kullansam bir sorun olur mu?
  3.sorum; bir sitede gördüm bir kız bu ilaçları tatilinden 12 gün önce kullanıyormuş( Bu adetin ne kadar sürdüğüne bağlı mesela o kızın 5 gün sürüyor)5 gün ilacı kullanıyormuş 2 gün sonra adet oluyormuş atedi 5 gün sürüyormuş yani toplamda 12 gün . sonrada tatile gidiyormuş.Tatilde 10 gün kullanmak yerine 5 gün kullanıp daha önceden adet oluyor .yani adeti geciktirmek değil öne almak amaçlı kullanıyormuş.Bu mantıklı geldi.Sizce nasıl bir yöntem ve böyle yapanınız var mı?

 157. slm arkdslar bn ilacı kulandım 26. günde adet oldum…hamile kalma olasılığm var mı..netten baktım da hep öle seyler yazılmıs…adet oldum şimdidee adet dönmimn yaklastı gibi.

 158. Primolout benim kullandigim adet geciktirici haplar icinde en etkili olani. Normalde adet gununuzden 2-3 gun once icmeye baslamaniz gerekiyor. Ama tecrube ile sabit Adet oldugunuz ilk gun bile icseniz faydasi oluyor ve adetiniz kesiliyor. Yalniz adet sislikleri aynen kaliyor, buna bi etkisi yok. Daha sonraki aylar icin adet gunlerinizde degisiklik kacinilmaz, hatta bazen duzeniniz degisiyor, aksamalar oluyor ama 2 ay icinde tekrardan duzene giriyorsunuz. Hapi biraktiktan sonra genelde 3 gun icinde adet oluyorsunuz yalniz sunu belirtmekte fayda var. Hapi kullanip biraktiktan sonra adet sancisini normalin 2 kati seklinde yasiyorsunuz. Bunun disinda herhangi yan etkisini gormedim

 159. ilgilenenler için ilacın fiyatı 9.71 bende kullanmayı düşünüyorum ama adetime 1 2 gün falan var bir zararı olur mu

 160. herkese slm bende bu ay primolut-N kullanmaya başladım şişkinlik ve hafif agrılar yine oluyor ve çok fazla baş agrısı yapıyor bende 3 gün oldu kullanmaya başlayalı 10 günlük bi tatilim var ilk defa deniyorum nekadar etkili olucak bakıcaz sabah akşam tok karnına alıyorum ilacı ama hala teredütdeyim heran olucakmışım umarım bi sorun olmaz :(

 161. Merhaba arkadaşlar,
  Bende yarın akşam tatile çıkıyorum kısmetse.Benim normalde bugündü adet günüm ben 4 gün öcesinden almaya başladım ilacı (Primolut-N) fakat çok enteresandır ki İlacı aldığım günün ertesi günü kanamam oldu azda olsa.şuan yine var biraz ama bir kadın doğum uzmanına danıştım.işe yaramayacak gibiyse ilacı keseyim bari dedim.Ama o da günde 3 kere ilacı içmeye devam et dedi.Sanırım işe yarayacak :) yoksa tatilim mahvolacak :(

 162. arkadaslar ya ben primolut-n verdi doktor yumurtalıklarda ki kist için bana bu sorunla ilgili kullanıp sonrasında hamile kalan arkadasların yardımı lazım cvb yazın olurmu

 163. Nisan 19 da dugunum var adetım o gune denk gelıyor bu ılacı kac gun ıcınde kullanmm lazım

 164. benim normalde bugün olmam gerkiyodu olamadım geciktirici kullancam şimdi şu saatten sonra kullansam işe yarar mı..bi de kilo aldırıp vücutta şişlik yapıyo mu?

 165. Bu ilacii 2yiildir her tatile cikarken kullaniiiyorum. Adet olmadan 3 gun once kullanmaya baaslamaniz gerekiyor kullandiginiz sure boyunca biraz siskiniginiz oluyor ama kilo aldirmiyor ilaci biraktiktan 2-3gun sonrada adet oluyorsunuz. Az kanama. Olabillir ama 2.aadetinizde hersey duzene giriyor

 166. Bende kullandım.bırakalı 3 gun oldu.hala adet gormedım.bılgısı olan varsa yazsın lutfen

 167. Ben de kullandim bir hafta geciktirmistim. Ben de olusan etkiler iyi degildi. Zaten regl donemi yaklastigi icin bir siskinliginiz oluyor. Bir de ilac siskinlik ekliyor. Ortaya cok cirkin zaten mayo giyerken bu ben degilim diyeceginiz bir goruntu cikiyor. En onemli etkisine gelince. O gunden beri reglim hep bir hafta gecikiyor. Bir ay 10 unda regl olduysam ertesi ayin 9u 11 i olcakmis gibi 6 sinda 7 sinde sismeye basliyorum ama 17 si 18 i gibi regl oluyorum. Yani toplamda 3-4 gun sis gezicekken nerdeyse 2 hafta sis geziyorum. Ayni ilaci kullandigim gunku gibi. Ve o gunden beri vucudum resmen o duzeni aynen tekrarliyor. Suan doktora gidiyorum anlam veremedi herseyim duzgun cikti. İlac vericek duzeltmem icin bakalim ne zaman.

 168. Merhabalar. Bende 4 gun sonra tatile cikiyorum. 18 yasindayim. Henuz adet olmadim daha yani tatildeyken rezil olmak istemiyorum. Sef 1 antibiyotik kullansam geciktirir mi? Veya herhangi kurutucu bir antibiyotik? Yardım edin lütfenn..

 169. yaa ben yıllardır kullanıorum yorumları baktımda şaşırdım..günde 3 kere kullanmanıza gerek yok sabah akşam kullansanız yeterli..ki ben 1 kere kullanıyorum..1 gün önce ağrı varken bile kullansam işe yarıyor ..ve bıraktıktan sonra 2 yada 3 gün sonra başlıyor..herhangi bir yan etkisi olmadı bende..sadece ilk adet gelirken tam gelmio 2. gün yoğunlaşıyor…arkadaşlarım hormanlarını bozarsın yapma diyorlardı şimdi hepsi kullanıyor..sorun yok yani..

 170. merhaba arkadslar bende Primolout ilacını 2 hafta içtim en son 22 haziran günü 1 adet içtim sonrasında içmedim ve hala adet olmadım bunun sebebi 2 hafta içmem olabilirmi ? yardımcı olursanız cok mutlu olucam

 171. Arkadaşlar lütfen cevaplayın Kızım 14 yaşında tatile gidicek regl dönemine geliyor regl hapı içse işe yararmı ve ne ilaç önerirsiniz? primolut – n olurmu ?

 172. Ben bugün regl oldum olduktab hemen sonra içtim hapı biraz gec kaldım keser mi hemen yarın tatile gideceğim :(

 173. bende kulladım walla bıçak gibi kesiyor kesinlikle tavsiye ederim tabi bazı bünyelerde yan etkisi olblr birçok arkadaş yazmış ve bırknca 3 gün sonra oldum tekrar almak istedim ama leke görünce almadım sonuöta gelmiş bikere zararlı olur iyice tetiklemesin vücudmu bence benm sormak istediğim normalde ben her ayın 22 snde olurudum ,,ilacı kullandım 28inde oldum mesela dğer aylarda da mı 28inde mi olcam yoksa 22snde devam eski düzene geri döncek?

 174. Arkadaşlar ortalama 2 aydır adet olmuyodm ve doktora gittim yorumlara bakılınca bir çok arkadaş adet geciktirici özelliği için kullanmış bense tam tersi adet söktürücü olarak doktorum yazdı ortalama 10 gün kullandım ilacı bıraktıktan 2 gün sonra adet gördüm fakat normal agrinin üzerinde bir sancı çekmedm ama şişkinlik yaptığı doğru ayrıca iştahım açılmıştı ağzım hiç boş kalmıyordu:) sanırım bu 10 günlük bir süre içinde ortalama 2 kilo almışımdir tabi bünye ile alakali bir durum :)

 175. arkadaşlar ben regl geciktirici olarak orgametril aldım pek bilgim olmadığı için bu ismi duymuştum bunu aldım reglime 3 gün var bugn başladm acaba keser mi daha önce ORGAMETRİL kullanan var mı?

 176. Mrb.arkadaşlar bende bu ilacı kullandım ve tecrübemi sizinle paylaşmak istiyorum.eczacı günde 3 adet olarak , adetten 2-3 gün önce kullanılmasını tavsiye etti.2-3 gün önce başladım ama günde 1 adet almama rağmen ilacı bıraktıktan tam 8 gün sonra regl oldum ve regl dönemi boyunca inanılmaz sancı yaşadım ayrıca bilinmeden gebelikle birlikte kullanılırsa bebekte soruna yol açıyormuş eğer çok ciddi bişi yoksa kesinlikle kullanmayın derim ben çok pişman oldum

 177. Mrb ben ewliyim her ay adetim geciyo tatile gittik adet gecitirici kullandım ilacı 3 gündür birkdim ama hala hasta olmadim neden olmadım acaba

 178. Ya ben 16 yasındayım ve o ilacı aldım ama kullanmaya korkuyorum yaşımdan dolayı bi etki eder mi sizce kullanıyım mı ?

 179. arkadaşlar 2 gün önce kullananla 1 hafta önce kullananlar arasında dağlar kadar far var 2 gün önce başlayacaksız 1 hafta nedir kendinizi zehirlemeye mi çalışıyosunuz?

 180. Arkadşalar 14 yaşındayım ben kullansam sıkıntı olur mü acaba tatile denk geliyo çünkü

 181. mrb arkadaşlar bu gün hastalığımın yedinci günü normalde beş altı günde biterdi öbür gün düğünüm var sanırım stresten uzadı bu gün primoluta başlasam kesermi ve günde maksimum kaç tane alabilirim ltf acil yardım

 182. MERHABA KIZLAR . BEN BUGÜN ADET GÖRDÜM VE GÖRDÜKTEN 1 SAAT SONRA PRİMOLUTA BASLADİM SİZCE ETKİSİNİ FAYDASINI GÖREBİLİR MİYİM

 183. ARKADASLAR 14 YASINDAYIM ADETİM TATİLE DENK GELİYOR GECİKTİRİCİ İÇSEM Bİ ZARARI OLURMU ACABA??? SİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 184. Kızlar ben adetimin 2.günü kessin diye primolut n kullandım 3 gün kullandım bıraktım adet oldum. Daha sonra ki adetim 2 ay geçmesine rağmen olmadı. Gebe olma durumda yok bu gecikme ilaçtan olabilir mi ?

 185. Arkadaslar bu ilaci bayramda yola cikacagim icin kullanmak zorunda kaldim.Bayram donusunde de biraktim.Ancak 2 aydir regl olmadim.Bircok kullanici yorumunu okudum.Daha oncede zorunlu oldug durumlarda kullanmistim ve biraktiktan 2 gun sonra hastalaniyordum.İlk kez 2 ay gecikti.Bu haftada olamazsam bir jinekologa gidecegim.Hic kullanmamak bence en dogrusu..

 186. merhaba,

  bende günde 2 kez olmak kaydıyla 6 gün kullandım ve bırakalı bugün 3 gün olacak. hapa başlayış tarihim yasmin hapımın bittiği gündü.

  henüz regl olmadım acaba neden gecikti bugün 3. gün de de olmazsam gebe kalma ihtimalim olur mu

 187. Bende 1 haftadan fazla Primolut N kullanmak kullandım son 1-2 gün baş ağrısı yaptı zaten kronik bi baş ağrısı problemim var ama zaman zaman hafif hafif oluyordu ilaç tetikledi diyebilirim çünkü hayatımda hiç bu kadar şiddetli bir ağrı çekmedim ve anında kestim ilacı. Geçen gün tekrar 3 gün fln kullandım denize gireblmek için, bi sorun yaşamadım. Yani ilacı uzun süre kullanmak yan etkilerinin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor özelliklede bnm gbi kronik bazı rahatsızlığınız varsa tetikleyebilir. Yine ihtiyacım olsa kullanırım ama uzun süre asla!

 188. Ben geçen hafta 5 gün Primolut N kullandım. Adetim başlamıştı ve hemen kesti. İlacı da bırakır bırakmaz regl oldum. Normalde 3 gün sancılı geçerdi ama bu sefer sancısız geçmesine rağmen 5 gün oldu ve hala kesilmedi. Ayrıca bende mide üstünde felaket şişkinlik ve ağrı yaptı. Zencefilden tutun gaz sıkışmasına karşı olan ilaçların tümünü denememe rağmen hala şişkinlik ve ağrım devam ediyor. Normalde bu tür rahatsızlığım olmazdı, sanırım ilacın yan etkisi. Onun dışında çok rahat bir tatil geçirdim ama bir daha asla almayı düşünmüyorum.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak