Alexander McQueen 2009 2010 Kış Defilesifotoğraflar: style

İngiliz modasının en uçuk isimlerinden olan Alexander McQueen, Paris Moda Haftası’nda yine yaratıcı tasarımlarla karşımıza çıktı. Alexander McQueen 2009 2010 kış defilesinde en çok dikkatimi çeken kuş konseptli tasarımlar oldu. Elbiselerin üzerindeki kuş desenleri, tüyler ve şapka olarakta kafes kullanılmış. Diğer markaların defilelerinde de kuşlu tasarımlara rastlamıştım. Önümüzdeki kış kuş desenleri moda olacak gibi görünüyor. Palyoça gibi boyanmış dudaklar ve enterasan şapkalar da çok ilginç olmuş gerçekten. Alexander McQueen’in bu tasarımlarını taklit etmek çok zor.

22 Comments
 1. vay vay vay bu süper bi şey yaaa harika çok şuh ve gizemli tasarımlar olsa da giysek :))))

 2. bu nasıl bi aptal moda anlayışıdır ya…Valla saçma sapan görüntüler hiç hoş değil

 3. moda tasarımcıları böyle aptal kıyafetleri(!) sergıletnek ıcın mankenlere ödedikleri bınlerce euro parayı global krizin yaşandıgı ,mılletın aclıktan kol gezdıgı ulkelerde ınsanlara yardım için kullansalar nolur sanki,gerçi yıne yapıolrdır belkı ama şu kritik dönemlerimizde en azından böyle sacma sapan kreasyonlara para harcamak yerıne daha hayırlı işler yapsalar ne kadar ıı olur.her ne kadar moda çarkınında bir sekilde dönmesinin şart oldugunu bilsekte sanırım az omce gelen ‘afrikada açlıktan ölen bebelermizin ‘halini görunce ck etkılenmiş olmalıyım ki bunları yazmak geldı ıcımden..:(

 4. ay bune yaa çok güldüm gerçekten ama hoş da olmuş yaniii….. =)

 5. arkadaşlar zaten bu tarz şovlarda önemli olan kıyafetin giyilmesi değildir. bütün büyük tasarımcılar kendilerine sezon başlarında dikkat çekici ve yaratıcılıklarını konuşturduklarını şovlar hazırlarlar ve ayrıca da sezon koleksiyonları olur. lütfen bu kadar yetenekli adamları sanki güzellikten/çirkinlikten anlamıyorlarmış gibi yargılamayalım. bunların hepsi şov için, siz bugün Alexander McQueen’den bir parça edinmek isteseniz göreceğiniz sezon parçaları bunlardan ibaret olmayacak.. yani bunlar makyajıyla ayakkabısıyla kıyafetiyle bütün bir şov…
  aptal moda anlayışı denilen şeyler sanatçıların yaratıcılığıdır, ve lütfen bireysel tarzımıza uymuyor diye yeteneklere saygısızlık etmeyelim.

 6. bi ara buralarda rujlu balık vardı adını okuduğumda aynen bu dudaklar aklıma gelmişti:) yok ya defile insanları çekmeli bu itiyooo

 7. ben sevmıyorum bole bır moda anlayısını.sadece tasarımcıların yaratıcılıklarına sasırmak ıcın takıp edıyorum bu defılelerı ve hepsını tebrık edıyorum….

 8. tasarım işte..farklı model ve tasarımlar icin iyice sınırı aştılar..ama yine güzel bi kreasyon cıkmıs ortaya.. sonuşta McQueen .

 9. MİLLET ZIRVALIYO ADINA MODA DİYO, BU NE YAAAAA BU NE ŞİMDİ VE KİMİN İŞİNE YARAR BU, İZLERKEN BİLE İTİCİ… BUNA ORTAK OLAN UÇUK MODACI İMAJINI KAZIR AKILLARA AMA BENDE DELİ SAÇMASI… DUDAKLARDA LASTİK GİBİ OLMUŞ:))))

 10. öcü gibi tek kelimeyle iğrenç ötesi bişe olmuş özellikle de dudaklar çok berbat olmuş yani dimi…

 11. Earwen’e katılıyorum.Alexander McQueen en sevdiğim tasarımcılardandır..
  Defileyi çok başarılı buldum,herzamanki gibi farkını ortaya koyarak ilgi çekici bir şov hazırlanmış..
  :)

 12. tasarım sınırsız olmalı elbette okey, ama nasıl reklamın iyiside, kötüsü de olursa Show unda iyisi kötüsü olur buda kötü ve izleyene hiç birşey katmayan “sanki elinin altına duran kuş kafesi tekerlek jant gibi objeleri eline alıp çıplak duran maknkene fırlatmışda onlar rasgele tutunmuş ve üstünede dudaklara aceleylen şunuda sürdükmü oldu der gibi olmuş”…kimse bu McQuenn e güzelden anlamıyor demiyor ama zengin çoğunun can sıkıntısından saçmalama havası var hep bu adamda…sırf McQueen diye owwwwww harika diyemem… ;)

  Şenay

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak