Ayakkabı Topuğunun Kırılmasıyla Sophia 7.000 Sterlin Tazminat Kazandı

sophie.jpg

İngiltere’de yaşayan 20 yaşındaki Sophi King, Dolcis mağazasından 35 sterline almış olduğu platform topukların kırılmasından dolayı ayak bileğini kırmış. İlk kez giydiği ayakkabının topuğunun kırılmasıyla ayakkabı firmasına dava açan Sophia dava sonucunda 7.200 sterlin tazminat almış.
Geçtiğimiz günlerde de Victoria’s Secret mağazasında g-string’i denerken g-string’in metal süsü kopup gözüne gelen Macrida Patterson, Victoria’s Secret’a dava açma kararı almıştı.

Türkiye’de böyle birşey yaşanması çok zor. Birkaç yıl önce Deriden mağazasından Barış’a buffalo bot almıştık. Aynı gün botun dikişlerinde sökülme olduğunu farkettik ve ertesi gün botu hiç giymeden mağazaya götürdük. Değişim talebimizi ilettiğimizde botun incelemeye gideceğini ve 15 gün içerisinde cevabın iletileceğini belirttiler. Ayakkabıyı alalı 24 saat geçmemiş ve bir defa bile giyilmemiş üretim hatası olan bir ayakkabı için yaptıklarını kabullenemedim. Merkezdeki müdürleriyle konuştum ve hatta tartışmama rağmen bu prosedürü geçemedik. Yani anlayacağınız hatalı üretim olsa bile müşteri alışmasın biraz bekletmekte fayda var düşüncesi ile 15 gün sonrasında botu değiştirdiler. Böyle tazminat davalarını görünce ülkemizde tüketici hakkı diye birşey olduğunu düşünmüyorum.

8 Comments
 1. bu ulkeninde en cok geri verebilme hakkini seviyorum,turkiyede degil geri vermek degistirene kadar bile sac bas yolduruyorlar

 2. Ayak bileği kırılmışsa 7200 sterlin çok az bir rakam olmuş bence, çok daha fazlasını almalıydı.

 3. aynı şeyi bir arkadasım nine west’ten aldığı çizmede yaşadı 3. giyişinde çizme açıldı ve geri götürdüğünde hiçbirşey yapmadan geri yolladılar 3 kullanım hatası dediler 3 günde nasıl bir kullanım hatasıysa artık o böyle haberleri gördükçe sinir oluyorum:=))) aynı şey bizim başımıza gelse düşünemiyorum bile:=)

 4. Zerrin, geçenlerde ablam accessorize’den bir babet aldı geri vermek istedi para iadesi yapmadılar yerine başka birşey almak zorundaymış, 15 gün içinde para iadesi yapma zorunluluğu olduğunu bile bile zorluk çıkarıyorlar hatta direniyorlar enteresan..

  Moda, bunu aldığına şükretsin burada olsa ağlaya ağlaya evine giderdi.

  Tuğba, böyle enteresan sonuçlar alınabiliyor sinir bozucu anlayacağın:)

 5. Beni tanıyanlar bilir bu konularda takıntılıyım sonuna kadar uğraşırım. Aynı şey twigyden kızıma aldığım fisher & price ayakkabıda başıma geldi. Firma kullanım hatası deyip değiştirmeyi kabul etmedi.

 6. kelebek nehir, Türkiye’deki markalar çok ön yargılı yaklaşıyorlar malesef müşterinin haklı olma ihtimalini göz önünde bulundurmaları lazım.

 7. bende geçen gun deriden mağazasından kowalski ayakkabı aldım eve geldığımde ayakkbının kenarından yaklaşık 1 cm boyunda 2 tane kesik olduğunu farkettım hemen mağazayı aradım erenkoy derıdenden almıştım ne zaman ıstersenız getırın değiştırelımdedıler ve gıttığımde hıç sorun yaşamadan yenısını verdılerr

 8. ben bengü ben de böle 26 yaşlarda filan kırmıştım şimdi malum 46 yaşındayım gençlere taş çıkartıyorum hay hayt

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak