İstanbul Fashion Days / Bahar Korçan Defilesi

bahar-korcan-defile29bahar-korcan-defile2

bahar-korcan-defile22

İstanbul Fashion Days, bu yıl ilki düzenlenen, 26-29 Ağustos tarihleri arasında İtü Taşkışla Kampüsünde devam eden bir fuar-etkinlik. Bundan sonra dünyadaki örnekleri gibi ilkbahar-yaz ve sonbahar-kış  sezonlarına yönelik yılda iki kez gerçekleştirilecek.

Fuar girişinde kartvizitinizi gösterip yaka kartınızı alıp giriş yapabiliyorsunuz. Giriş için bir davetiyeye gerek yok. Sadece markaların defilelerine giriş için davetiye gerekiyor.

Ben işlerimin yoğunluğundan dolayı dün Fashion Days’a gidebildim. Fuarda yer alan standlar arasında Hakan Yıldırım, Hatice Gökçe, Arzu Kaprol, Bahar Korçan, Özlem Süer, Gamze Saraçoğlu, Avva, Que ( Altınyıldız’ın markası), Gizia, Simay Bülbül, Deniz Mercan, Penti, Collezione, Mavi Jeans gibi markalar vardı.

Sadece Bahar Korçan’ın defilesini izlemeye vakit ayırabildim. Bahar Korçan’ın koleksiyonunda mankenler beyazlar içerisinde podyuma çıktı. Koleksiyonun ana teması “kabullen ya da değiştir”‘di.

Koreografisini Zeynep Arkök’in yaptığı defilede, mankenlerin giydiği ayakkabılar İnci, makyaj Mac, saçlar İbrahim Zengin, mücevher koleksiyonu ise Bahar Korçan by Jasabi’ ye aitti.

bahar-korcan-defile1bahar-korcan-defile3bahar-korcan-defile4bahar-korcan-defile5

bahar-korcan-defile6bahar-korcan-defile7bahar-korcan-defile8bahar-korcan-defile9

bahar-korcan-defile10bahar-korcan-defile11bahar-korcan-defile12bahar-korcan-defile13

bahar-korcan-defile14bahar-korcan-defile15bahar-korcan-defile16bahar-korcan-defile17

bahar-korcan-defile18bahar-korcan-defile19bahar-korcan-defile20bahar-korcan-defile21

bahar-korcan-defile23bahar-korcan-defile24bahar-korcan-defile26bahar-korcan-defile25

bahar-korcan-defile27bahar-korcan-defile28bahar-korcan-defile30

13 Comments
 1. allahım şu puantiyeli yelekle altındaki ayakkabı çok şeker yaa süper :)) bu arada çok doğal çok saf olmuş :)

 2. ayy inanmıyorum yeliz abla sen dün mü gelmiştin ben girişteki kayıt kısmında çalışıyordum hatta belki gelirsin diye tahmin etmiştim ama bahar korçan defilesinde defile salonunda görevliydim sonuç olarak iki yerde de seni görememiş oldum tüh yüzünü de görme fırsatım olacaktı nerdeyse =)

 3. Koleksiyonu pek beğenmedim açıkçası.
  Sana teşekkürler Yeliz,paylaştığın için :)

 4. yaa hiç mi defilelere gitmiyor takip etmiyor bu modacılarımız defile ve podyumlara çok uzaklar kendilerini nişantaşındaki küçücük dükkanlarına tıkıp yukarıdan bakmaktan küplerinin içine sıkışıp kalmışlar yaratıcılık sıfır …..mankenlerde standartların çok altında… sanki caddeden toplamışlar bi defileye çık güzelim alışverişine devam edersin …..

 5. yaa yeliz geldin mi defileye :) ben defile sırasında arka taraftaydım, kanatları beğendin mi :) jasabi by bahar korçan :) biz yaptık defiledeki mücevherleri, minik kanatlar var elbiselerde umarım görünmüştür…

 6. şaka gibi geliyor bana ya istanbulfashiondays dediler dediler deli etiiler ve yaptıgı koleksiyona bak inanılmaz kötü kalealır bi çalışma degil ve bahar hanım 8 aydır bunu hazırlıyomuş aynı zamanda kabullen yada değiştir kokosunu alamadım sanırım o kabullenmiş artık ,
  çok vasat uluslararası bir organizasyon yabancı tasrımcılar güler geçer
  ya
  çok yazık podyum izleyim bence birazzz yurt dışından
  müsamere gibi olmuş

 7. ben kanatlara bayılmıştım izlerken çok ince bir detay olmuş bence çok şıklardı =)

 8. yelizcim koleksiyonun ana teması “kabullen ya da değiştir” dedin,peki ama neyi???merak ettim ben…

 9. Ben Bahar Hanım’ı yakından tanıyorum ve 2003 yılında New York’daki defilelerinde yanında bulundum.Kabullen ya da değiştir, Bahar Hanımın geçen sene çıkardığı kitapta da bulunan bir şiirin ismi. Bahar Hanım üç kez yurtdışında defile yaptı ve bunların hepsi çok başarılıydı.Bu defilenin asıl isminin alt başlığı Melekler ve Su. Ben bütün defileri sahne arkasını ve verilen emekleri gördükten sonra bu gibi sert yorumların yapılması saçma buluyorum ve benim tanıdığım, koleksiyonları bu kadar sıradışı, bu kadar olay yaratan (2010 IFW’de den de bildiğimiz gibi) bir tasarımcı daha yok.Bu koleksiyonda sadelik onun için ön plandaydı. Her koleksiyonun arkasında bir hikaye bir anlam var. Bunları incelemeden konuşmak anlamsız.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak