Berna’nın Bebeğinin El ve Ayak İzi / Sizden Gelenler

Sevgili Berna bebeğinin el ve ayak izinin heykel çamurundan kalbını alıp alçı döküp yaptıktan sonra renklendirmiş. Böylece ileride bebeğine verebileceği çok özel bir hediyesi olmuş. Berna çok değerli bir hediye eline sağlık.

14 Comments
  1. çok ince düşünülmüş bir armağan gerçekten çok gzl berna hanımı tebrik ediyorum çok farklı ve hoş bi fikir sarp çok şanslı :-)

  2. bernacım Allah bağaşlasın yawrunu..şunun eline ayağna bak yaa tam yemelik:)çok güzel bir şey yapmışsın.güzel bir hatıra,zamanı durdurmuş gibi sanki.Allah isteyen herkeze bebiş versin….

  3. Böyle bir incelik düşünmek için önce Anne olmak gerekiyor sanırım:) ne güzell,ne ince…

  4. çok güzel olmuş Berna. Ankaradaki özel hastanelerde ilk ayak izini çıkarıyorlar. hatta çoğu bebek mağazasında bunun için özel satılan ürünlerde var. ama ben seninkini çok daha ilginç ve özel buldum. Bebişini güle güle büyüt.

  5. çok çok cici bi hediye cidden,berna’ya da bi soru soralım böylelikle:acaba isteyen herkes bunu yapabilir mi evinde yoksa özel materyaller mi gerekli?yoksa bilmeyen biri bebeğe zarar mı verir?BERNA Hanım yanıtlarsa çok seviniriz:)

  6. Tabii ki yanıtlarım:)Bilmeyen biri biraz zorlanabilir belki o da kalıp aşamasında. Şöyle bir süreç var. Heykel çamurundan homejen bir plakaya bebeğinizden el ve ayak izini alıp hataları rötüşlüyorsunuz. daha sonra çamura ayıraç sürüp akışkan kıvamda alçı dökülüyor.(bir kurgu hazırlamanız lazım bu aşamada) Çıkan plakanın kuruma süresi var sonrasında zımparalanıyor bunun üstüne patine işlemi uygulanıyor benim yaptığım seramik tablet renginde ama isterseniz bronz altın veya mermer gibi de olabilir. Elimden geldiğince kolay anlatmaya çalıştım. umarım omuştur. Benim işim heykel olduğu için ilk aklıma gelen bu olmuştu bebeğime özel bir hediye vermek eğer bir fırsat bulabilirsem işlerden en kısa zamanda babasıyla yanyana kombinlenmiş ufak bir büst düşünüyorum bakalım inşallah vakit yaratırım burdan gene sizlerle paylaşırım. Çok teşekkür ederim beğenmenize çok çok sevindim:)

  7. ellerine sağlık..çok değerli vei nce düşünülmüş bir hediye olmuş..en güzel hediyelerden biri..

  8. bence çok gusel ılerde gosterldğnde çok nostaljık olur dıe dusunuyorum:) allah bebeğini sana bağşlasn canm

  9. evet anlaşılır olmuş Berna Hanım en azından ne işlemlerden geçmiş öğrenebildik,teşekkür ederiz..bebişcike de bol bol mutluluk,sağlık…

  10. yaa, bnm uzun zamandır gözüm bunda. yeğenim bu sabah doğdu. bunu yapabilmek için bu kadar profesyonel olunması gerektiğini bilmiyodum. bir çok websitesinde hazırları satılıyor; ancak, şu görüntüden sonra açıkçası onlar beni hiç tatmin etmedi. ellerinize sağlık Berna. ancak bu tarzda bişeyler yaptırabileceğim bir yer varsa çok sevinirim. bebişe de kocaman kocaman öpücükler:))

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak