Beynimizi Güzelleştirelim [Konuk Yazar]

Kilomuza, cildimize, saçlarımıza çok özen gösteriyoruz.
Peki ya beynimize?
Bu sorunun yanıtı çoğu kişi için ‘hayır!’
Oysa kişiliğimizi ve davranışlarımızı belirleyen bu çok önemli organ, gerçek güzelliğin de kaynağı.
Enerji ve zekâyla parlayan gözlere sahip, olumlu düşünen, yaratıcı fikirleri hayata geçirebilen bir kadının güzelliği nasıl da farklı olur, değil mi?
Çünkü bizi biz yapan ve ışıltımızı veren beynimizdir!
Yeliz’in Dünyası’nda gerçekleştirdiğimiz bu ilk buluşmamızda size, beyninizin bakımı ve güzelleşmesi için bazı ipuçları vereceğim. Bu ipuçlarını yakalar ve bırakmazsanız, bir süre sonra çok farklı bir ‘siz’ olacağınıza emin olabilirsiniz!

İyi beslenin!
Beyniniz, vücut ağırlığınızın sadece %2’sini oluşturan ama vücuda giren enerjinin % 20’sini tüketen bir organ. Yani çok miktarda enerjiye ihtiyaç duyuyor! Onu, ihtiyacı olan kaloriden yoksun bırakmak, çalışma veriminin düşmesi demek. Bu da, odaklanma güçlüğünden baş ağrısına, gerginlikten başarısız performansa uzanan bir dizi ciddi soruna yol açıyor. Çılgın diyetler veya kontrolsüz aşırı kalori tüketimi, beyin dokusuna büyük zarar veriyor. Yeterli ve dengeli beslenme, beyin sağlığı için çok önemli. Balık yiyerek veya besin desteği olarak alındığında, Omega 3 yağları, beynin sağlıklı çalışmasına büyük katkı sağlıyor.devamı için tıklayın >>

4 Comments
  1. Yeliz Hanım böyle bir bölüm açmanız çok iyi olmuş. İnsan çevresindeki alzheimer hastalarını görünce beyin sağlığının her şeyden önemli olduğunun farkına varıyor.

  2. Çok güzel bir yazı. Erkek olmama rağmen bana da yararlı çok bilgi içeren bir yazı. Erkekler de beynini güzelleştirebilir zaten :)

  3. yayızı okuyunca uyumak dışında diğerlerine pek özen göstermediğimi fark ettim…uyarı için teşekkürler

  4. Keşke şu dış görünüşümüze harcadığımız vaktin onda birini belkide yüzde birini kişisel gelişim için harcayabilsek. Maalesef tüketim toplumunun düzenine ayak uydurmuş gidiyoruz.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak