Bil Kazan Yarışması Sonucu

Sevgili Arkadaşlar, bundan sonra çeşitli yarışmalar düzenlemeyi planlıyorum. İlk yarışmamızda fotoğraftaki nesnenin ne işe yaradığını bilen bir kişiye hediye vereceğim. 23 Aralık Salı akşamına kadar cevaplarınızı yorum yoluyla bekliyorum. Gelen doğru cevaplar arasından bir talihli arkadaşımızı belirleyeceğim. Tüm yorumları Çarşamba günü okuyabilirsiniz:) ( doğru mail adresleriyle yorum yazmanız gerekiyor.)

Arkadaşlar, talihli kişi 116. yorumu ile Sevgili Ayşegül olarak belirlenmiştir. Kendisinden bana mailimden geri dönüş yapmasını bekliyorum. Hepinize katılımlarınız için teşekkür ederim. Hediyeyi en kısa zamanda sizlerle de paylaşacağım.

Cevap: Epilasyon teli:)

219 Comments
 1. wooowww.yelizcim süper fikir o0lmuş. ilk cvpta benden olsun. kıl almak için kullanılan yaylı bi alet.

 2. bu resimdeki özellikle de bıyıklar için kullanılan epilasyon aracıdır.

 3. Canım bu sanki oyuncak bır arabanın lastıklerını gecırmeye yarayan destege benzıyor:)
  Kapakları olan tığ şiş vs gıbı de duruyor:)
  Sanırım bunu bir şeye destek olmak amacı ıle kullanıyorsunuz yanı herhangı bır seyı asarken tuttururken vs..
  super salladım ama:)

 4. yeliizciim bu şey bu kaş-bıyık alma yahut yüzündeki tüyleri almaya yarayan bi çeşit yay gibi bir aparat.

  süper olmuş bu yarışma hadisesi:))))heyecanlıyım,bekliyorum:)))))))

 5. Merhaba Yeliz,

  Ben örgü şişine benzettim.. Uçlarındaki koruma kılıflarını çıkartınca tabi :)

  Görüşürüz,

 6. merhaba yeliz,
  tüy almaya yarayan bi alet olarak biliyorum ama tam adını bilemiyeceğim.sevgiler

 7. Merhaba Yeliz,
  Bu alet yüzdeki ve vucuttaki tüyleri almaya yarıyor olmasın :)

 8. cevap veriyorum yelizcim bu alet bıyık alma işlemi için tasarlanmıştır..:)

 9. Yelizcim süper bir fikir bu yarışma olayı:) hemen cevaplayayım,bu alet bıyık ya da vücuttaki ufak bölgelerdeki tüyleri almaya yarıyor:) iki ucundan büküyorsun yaylı olduğundan tüyleri kolayca tutup çekiyor:))

 10. Merhabalar.Dudak üstü tüyleri amiyane tabirle -bıyıkları-almak için kullanılan çok pratik bi alet.Saatin kolumuzdaki tüyleri çekme prensibinden yararlanılarak yapıldığını düşünüyorum=)

 11. merhaba,
  bu misir yeme aletidir…misiri takiyorsunuz ortaya geliyor misir pembe yerlerdende siz tutup misiri yiyorsunuz…

 12. He he, bıyık alma aleti mi desem,çok can yakan alet mi desem.. Pek şirin ve işlevsel görünüp bana kendini aldırmasına rağmen pek memnun kaldığımı söleyemem.

 13. merhaba yelizcim ilginç bir fikir katmışsın sitene seni yakından takip ediyorum mail almadan bile senin sayfanı günde 3-4 kez açıyorum yani farkında olmadan bağımlılık yapıyorsun sana “sizden gelenler” bölümünde yardımcı olamıyorum çünkü mümkün olduğu kadar giyilebilecek hemen hemen tüm kıyafetlerimi kendim tasarlayıp dikiyorum dilersen onlara ait foto lar gönderebilirim. sıra geldi sorunun cevabına iki adet cevap var ilki tüy alma aleti diğeri de saç tokası hangisini kabul edersen görüşmek üzere :))

 14. meraba,bu nesnenin pembe kısmların arasındaki metal olan kısım yay deme? bende bunun aynısından varda ama tam emin olamadım yinede:( bu nesne dudaklarımızın üzerindeki tüyleri yani bıyıklarımızı almaya yarıyor ben o amaçla kullanıyorum eğer daha farklı bir işlevi varsa bilmiyorum.

 15. Cevap veriyorum:) Bayanlara özel bir araç olup genelde bıyık almak için kullanılır bununla birlikte kaş da alınabilir:)

 16. bu alet benm bildiğim kadarıyla ve evimde de olduğu için bıyık alma aletidir.

 17. bu nesne yüzdeki tüyleri almak için ağda cımbız vs gibi işe yarıyo

  hükümet cad. çelebi apt no5 d.5 edirne merkez

 18. evet harika fikirlerinizden sadece biri olan bu fikrinizde harika o elinizde bir tüy alma aleti;bıyık,kaş, yanak için kullanılıyor.tüm 1 ytllik çin ve japon mağazalarında ve pazarlarda bulunuyor ve tabiki her zaman olduğu gibi Çinlilerin icadı:-)

 19. aslında seni sürekli takip ediyorum ama yorum yazmıyordum bugünde gösterdiğin bu epilasyon aletini geçen bende aldım hatta kullanıyorum.

 20. yelızcm merhaba super olmuşş bu yarışma.ben onun örgude kullanılan bı aparat olduğunu duşundum nedense rengındendır belkı onu çağrıştırdı:)))

 21. Merhaba sevgili Yeliz, siten o kadar güzelki bayılıyorum. Bu siteden haberdar olmayan arkadaşlar adına gerçekten üzülüyorum. Başarıların daim ola…:)) Sorunun cevabına gelince bu bana çift taraflı göz kalemi ya da herhangi bir makyaj malzemesi gibi geldi. Ayrıca bu bölüme de bayıldım.

 22. bu alet sanırım tüyleri almak için kullanılan bir çeşit cımbız :)

 23. selam,sitenizi bir süre önce keşfettim,sürekli izleyicisi oldum.hemen hemen tüm sayfaları okudum.tebrik ediyorum.fotoğraftakinin ise tüyleri almaya yarayan bir nesne olduğunu zannediyorum sevgiler

 24. hımm yelizcim bu pratik yüz bıyık falan alma aletine benzio eğimli olarak kullanılabilio die düşündüm şekerim bu çok eğlenceli olmuş yine net dünyasında çığır açmaya devam ediosun ne diyeyim harikasın

 25. Valla ilk aklima geleni soyluyorum;
  hani bazilari kalemi ellerinde parmaklari arasinda cevirirler ya o islemin bir adi varmi bilmiyorum ama onun icin yapilmis olabilirler. stres toplari gibi, parmaklar arasinda cevirmek icin olabilir
  cok mu sacma oldu :)))))

 26. bende kullanıyorum:) bu pratik alet dudak üstü tüğleri almak için kullanılıyor.

 27. Bu alet, bayanlar tarafından bıyıklarına epilasyon yapmak için kullanılıyor.. Yani bu bir bıyık alma aleti..:)

 28. Merhaba Yeliz,
  yAKLAŞIK 20 Gündür sayfanı hergün takip ediyorum. tesadüfen bi sitede dolaşırken görüp merak etmiştim ama artık alışkanlık oldu. hergün yeni neler ekledin acaba die kontrol ediyorum:)
  bu arada o resimdeki alet de kıl almak için kullanılıo. bıyık için falan yani. çok pratik bişi. hatta annemler ankarada bulduklarında almışlardı kendilerine, gün yaptıkları arkadasları da çok beğenince ben 5-6 tane daha alanyay’a yollamıştım ordan hatırlıyorum:)
  tabi umarım benzetmiyorumdur:)

 29. Yüsdeki tüylerin alınmasını sağlayan cımbız mahiyetindeki pratik bir alet :)

 30. Merhaba sitenizi uzun zamandır takip ediyorum ama ilk kez yorum yazıyorum. Çok emin olmamakla beraber, uzaktan gördüğüm bir alete benzettim, yüzdeki tüyleri almaya yarayan uzakdoğu ürünü bir alet olabilir mi? :)) Hiç alakası da olmayabilir:)) Ne yalan söyleyeyim cevabı merak ettim…

 31. Merhaba yeni girişimin için tebrikler!Çok sevdim bu olayı..

  Pazarda görmüştüm ;çok benziyor.Umarım yanılmıyorumdur.

  Bıyık gibi tüy almaya yarayan bir alet.

 32. :)))
  Aynısından bende de var…Kadıköy salı pazarından almıştım.
  Bu bir epilasyon aleti :) Özellikle bıyık almada çok etkili…

 33. sanırım kaş bıyık almaya falan yarıyo eger ortası yaysa tahmin ettiğim sey

 34. Dantel tığına benziyor.uçlarındakiler de tığın biryerlere batmaması kaçık yapmaması için takılmış korumalar olmalı.

 35. Bu bir cımbız türü.Orta kısmı gerilmiş ve kıvrılmış telden yapılmış tutma yerleri yani her iki uctaki plastik bölümlerden tutularak kılların çıkış yönü üzerinde silindir gibi sürtünerek tüylerin kıvrımlı tellerin arasına girerek çekmeye yarıyor.Bu aleti eşim kullanıyor sakal hizasında dağınık çıkan kılları temizlemek için fakat memnun olduğunu söyleyemem:)

 36. öncelikle site çok güzell… emeğine sağlık favori sitelerim arasında artık:)
  soruna gelince sanırım o kendi çapında bi epilasyon aleti:)
  sevgilerimle…

 37. bil kazan yarışması çok hoşuma gitti benim :) valla çok güzel fikir olmuş yelizcim, heyecanlı …
  sorumuzun cevabı ise bıyık almaya yarıyor bu nesne… sonuçları sabırsızlıkla bekliyoruuzz.. :)

 38. Yelizcim soruyu cevaplamadan önce sitene ve zevkine hayranlığımı belitmek istedim başka moda sitelerine girmiyorum çünkü çok düzensiz özensiz ve karışık ayrıca burdaki sıcaklık da yok seni kutluyorum ve çok öpüyorum…..
  Yarışmaya gelince BU YÜZDEKİ TÜYLERİ ALMAYA YARAYAN Bİ ALET YAYLI KISMIYLA TÜY SIKIŞTIRILIP ÇEKİLİYO daha neler görücez :))

 39. okuldayken elimizdeki kalemi parmaklarımız arasında deiştirme gibi bi oyunumuz yada alışkanlığımız vardı bence bu onun kalem deilde başka bir obje haline girmiş hali yelizcim umarım bilmişimdir sıkı takipçinim seni seviyoruz bye

 40. merhaba yelizcigim senin yazılarını cok begenerek takip edıyorum resımdeki alet de kaş ve bıyık almaya yarıyor

 41. tabi ki kıl almak için kullanılan yeni bir alet:D .
  hafifçe gererek kıl bölgesinde oynatılarak gezdirilince kılları alıyor.

 42. ilk tahtakalede gördüğümde bende ne olduğunu anlamamıştım ama daha sonra öğrendiğimde çok şaşırdım aslında çok iyi bir amaç için hizmet eden küçücük bir aletmiş işe yararmı bilmiyorum ama gerçekten işe yarıyorsa çantadan eksik edilmeyecek bir can kurtarıcı olabilir bizler için bir elimde cımbız bir elimde ayna diyenler için cımbız tarih oluyor bu yeni ürünle anlaşılan

 43. Sihirbazların kullandığı çubuğa benzettim.Sanırım 2009 yılında tüm insanların dileklerinin gerçekleşmesi için kullanacaksınız.

 44. merhaba;fotograftakı nesne bence sac tokası topuz yapılırken kullanılıyo,umarım dogrudur hedıyemı beklıyorum:)sevgıler..

 45. tuy alma aleti:) sikistirip cekiyorsun kaymak gibi oluyorsun:) sarmal yay seklinde acip,sikistir cek.

 46. yüz bölgesindeki kılları almakta işe yarayan bir urun.diger bolgelerdede kullanılır ama yuz için taraslanmıs.

 47. bence bu bir çeşit tığ :=) yün tığı. yandaki kapakları açılıyor ve ucu gözüküyor tığ kısmı . çift taraflı yün tığı

 48. bıyık alma aletide olabilir yaylı böyle iki taraftan cekerek bıyık bölgesine bi sağa bi sola oynatarak devam ettirin. tüyleri cekiyor arkadaslar.

 49. Erkek kardeşimin çok beğenip berberinden sipariş ettiği ve yüzdeki kılları almaya yarayan esnek yaylı alet olsa gerek. Biz de ilk gördüğümüzde şaşırmıştık :)

 50. mrb.yeliz , blog’unu çok severek takip ediyorum.
  bu tür küçük yarışmalar yapmanda hoş olmuş.ayrıca ana sayfadaki kar taneleride çok şirin:).fotoğraftaki nesne pratik bir epilasyon aleti. bende denedim işe yarıyo:)

 51. kunduracıları kullandığı kemer delmede kullanılan bir alet diye düşünüyorum

 52. cımbız vazifesi gören bi alet..kılları almada yardımcı olur özellikle dudak bölgesindeki kılları…

 53. selam yeliz ben
  bunun adı bıyık alan tel
  kaş alımın da da kullanılıyor
  süper

 54. slm öncelikle sitenizi sürekli takip ettiğimi ve çok beğendiğimi belirtmek istiyorum.resimdeki aleti bende çok kullanıyorum o yüzden konuya cvp vermek istedim.bu alet tüy almak için kullanılıyor,özellikle bıyık bölgesi için çok kullanışlı tavsiye ederim.Bakalım başka ne cvplr gelicek merakla bekliyorum:)

 55. bu benim çok sevdiğim yanımdan ayırmadığım cımbızımm :)(mail adresimde bir hata yapmıştım düzeltiyorum)

 56. Bence bıyık alma aparatı bu bende de var aynısından.Gerçekten çok kullanışlı bir alet.

 57. bildiğim kadarıyla o bir cımbız. bıyık ve çene bölgesindeki tüyler için kullanılıyor. daha çok erkek berberleri yüzdeki tüyler için kullanıyor.bir tür yay, çevirince araya sıkışan tüyleri kopartıyor.

  sevgilerimle

 58. Merhaba yelizcim,
  Resimdeki nesne bence tığ yada sis galiba cok merak ediyorum gercekten ne oldugunu :)

 59. daha ilk yarışmada bukadar zor bi nesne seçilir mi yelizcim:) wala ben iki ucunu böyle kalem başlığına benzettiğimden iki tarafıdan da yazı yazan kalem diyorum :)

 60. Pratik epilasyon yayıdır.Yüzdeki kılları (bıyık,çene kılları gibi) almaya yarar.Ters U şeklinde tutularak yay kısmının yüzün tüylü bölgesine değdirilerek uçların içe veya dışa doğru tek yönlü dairesel hareketlerle uygulanmasıyla kullanılır.

 61. Ben bu nesneyi makyaj çantamdan hiç çıkarmam her zaman heryerde bıyıklarımı almak için kullanırım:)

 62. bence resimdeki nesne 2 uçlu bir tığ pembe yerleri de kapakları umarım tahminim çok saçma olmaz sonucu çok merak ediyorum:)))

 63. Yelizcim keşke bir de neyle ilgili olduğunu söyleseydin. Moda mı mufak mı vs ? :) wall ben pek birşeye benzetemedim ama acaba çanta askısı olabilir mi? eğer bukulebilen bir malzemedense bir plastik kısmı masaya gelecek sekılde bir kısmı da çantayı tutacak sekılde olabilir…ayy cok komik oldu ben bile güldümm :)) merakla bekliyorum neymiş??

 64. yelizcim mesajlarım ulaşmıo ya sana en fanatik okurunum ben yaa hergün takip ediyorum herakşam sık kullanılanların kraliçesin sen ya moda senden sorulur canımcım ben bu gösterdiğin aleti yüz epilasyon pratik epilasyonmu nedir.kaş bıyık ona benzettim eee seni takip ede ede çırak olduk sayılır umarım bilmişimdir ve umarım artık bu msj ulaşır

 65. çok eğlenceli bir kampanya olmuş… teşekkürler

  bence bu bir KAŞ – BIYIK alma aleti.

 66. bu bır bıyık alma aletı..yanı kendı bıyıklarımı ıp ıle almak zor. bu aletle o pembe yerlereden 2 taraftan cekıyoruz bıyıklerın uzerıne gelıyorum sıkıstırıyoruz kılları ve cekıp bırakıyorum.bır nevı ıple almak gıbı ama bu daha az acı verıyor ve daha kolay.usetlık ucuz bırseyde 2 lıra ama ucuz olmasına ragmen cok kullanıslı bır urun sarı tuylerı bıle alıyor.ustelık kırmıyor

 67. merhaba yeliz, bunu bir yerde görmüştüm sanırım, tam emin olmamakla beraber, sanırım bu alet bıyık gibi yüz ve vucuttaki tüyleri almaya yarıyor, bir nevi ip görevi görüyor sanırım o teller açılınca tüyleri arasına alarak koparıyor.

 68. bu bir bıyık alma aletidir,genelde çin malı satılan yerlerde satılır.bu aleti biraz büküp yüzey üzerinde çevirince tüyleri alır,güzel ve pratik birşey..

 69. slmmm tabii ki bıyık alma aleti:) bu aleti kendime de aldım üzerindeki yay yapısıyla açıp kapadıkça tüyleri çekiyor we baya yararlı bir alet:) otururken tv islerken bile rahatça kullanılabilen alet… yurtdışında bulunuorum we yüksek kuaför masraflarımdan sayesinde kurtuldummmmm.. artık kaşlarımı bile alabiliorumm..

 70. Sevgili yeliz bu sanırım istenmeyen tüylerden kurtulmak için üretilmiş yeni bir alet diye biliyorum ama inşallah doprudur.

 71. Düşündüm düşündüm Yelizcim bir tek aklıma mini oklava geldi. Hani kurabiye için falan :) belki doğrudur ha ne dersin :)

 72. merhaba,
  bana örgü ya da el işinde kullanılan bir çeşit motif aracı gibi geldi ama doğru yanıtı bilenler şimdi bu yorumu okuyup ne alkası var diyebilirler tabii :)

  sevgiler

 73. epilsyon aleti yüz ve bıyıklar için kullanılıyor çok güzel ben kullanıyorum ve herkesede tavsiye ederim:)))

 74. flüt temizliyicisi olabilir :)) bu arada bu siteyi sürekli takip ediyorum seni de tebrik ederim sevgiler :)))

 75. bıyık almaya yarayan yay şeklinde bir alet, uçlarındaki plastik aparatları kıvırarak tüyler alınıyor. ben hiç denemedim kendi kendime yapamıyorum ama bir hemşire ablam yaparken görmüştüm oldukça kullanışlı olduğunu söylemişti

 76. Yeliz merhaba,

  Daha önce bir sitede görmüştüm. Resimdeki Pratik Epilasyon Aleti. Tabi yanılmıyorsam.

 77. Yeliz hanım bu gostermıs oldugunuz sey kadınlar ıcın cok pratik benımde kullandıgım bırsey..Kadınlardaı çene tuyleri bıyık hatta kımı zaman cıkan kaşları almaya yarıyor.Cımbıza ipe gerek yok artık ben kullanıyorum ellerınızde ıkı yanından tutup donduruyorsunuz ve ıstenmeyen tuyler ıcın muthıs bır cözüm.. :)))

 78. o nesne pazarlarda çok raslandiğim cimbiz gibi istenmeyen tüyleri almak için olan nesne

 79. bu tüy alma epiletörüü..cok sacma bişi bu yaa:D güyya tüy alıyoo:D:D:D bildimmi

 80. aynısından bendede var bıyıklarımızı almak için almıştımm ama kullanamadım umarım burda işe yarar:)

 81. o aletten bende de var,ben dudak üstündeki tüylerimi almak için kullanıyorum.Bi nevi cımbız diyebiliriz :)))

 82. merhaba yelizcim;
  gördüğün üzere adaşız :)
  resimdeki aparat kaş,bıyık…v.s. gibi tüyleri almaya yarayan bir alet.
  Siteni zevkle takip ediyorum.
  herkese bol şans!

 83. saçmalıo olabilirim ama japon işi kıl tüy alan alete benzettim saplarından tutup büküyoruz falan ona benzettim..

 84. hmmm… bu yay gibi bi aplikatör ve tüyleri almaya yarıyor… bıyık, kaş, ve yüzdeki tüyleri …
  :)

 85. slm ,

  bence resimdeki örgü yapımında kullanılan şiş olabilir.

  umarım doğrudur :)

 86. ben bunun ne olduğunu biliyorum hediyemi isterim obir cımbızzzzz aynısından bendede var çünkü euheueheuhhu

 87. bil-kazan da yayınlanan resim bıyık (yada ince tüyleri temizlemek için) almak için kullanılan bir alet.ben kullanıyorum.süper bişey..:) tavsiye ederim..

 88. Sanırım tüy alma aparatı:)

  Ayşegül,tebrikler.

  Yelizcim bu ne denli güzel bir fikir..:):) Çok iyi düşünmüşsün..:)

 89. hiç duymamıştım,değişik bir fikir gerçekten.ben internetten bulabilirim ancak.fiyatı hakkında bilgi verirseniz sevirim.bilenleri tebrik ederim.

 90. En acayip benzetmeyi ben yapmisim anlasilan bu kadar kolay ve herkesin bildi birseymis meger bende ögrendim Türkiye Almanyadan daha ilerde biz bilmiyoz bu aleti

 91. ben ne kadar sanatsal düşünmüşüm kızlar:)))bende ilk defa gördüm..cımbızdan bolca,köseden halliceyim:)))ondan bilemedim demek..ayşegül tebrik ediyorum….:)))

 92. Yelizciğim hatırlarsan önceki aylarda benim şansım dönmüştü ya hani hediyeler kazanıp durmuştum şimdi şansım yok olmuş tühhh şansımaaa:)))Ne olduğunu bilemedim bile:)))))))

 93. örgü örmekle ilgili diye düşündüm değişik şekiller yapmaya yarıyor olabilir.

 94. Herkese katılımlarından ve güzel düşüncelerinden dolayı teşekkür ederim.

  Lal, kendi tasarımlarını da tabiki gönderebilirsin.

  Fulya, çin malı eşyalar satan dükkanlardan yada pazarlardan bulma şansın var. Örneğin beşiktaş pazarında satılıyor.

  Pink, fiyatı 2 ytl.

  Serpil, iki ucundan tutup kıl alacağın bölgede yukarı aşağı döndürüyorsun;)

  Nihan, çin malı eşyalar satan dükkanlardan yada pazarlardan bulma şansın var. Örneğin beşiktaş pazarında satılıyor.

  Sağır kedi, sen çok şanslı hatunsun! ilerleyen günlerde neler olur bilinmez;)

  sevgiler

 95. YANİ BENDE BU ALETİ, ÇOK CAHİL KALMIŞIM İLK DEFA GÖRDÜM VE DUYDUM ÇOK ENTERASAN GELDİ . Bİ YERLERDE KARŞIMA ÇIKARSA HEMEN ALICAM . TÜHH HEDİYEYİ KAÇIRDIK.

 96. ya ben yeni görüyorum bu aletı bırısınden duymustum nasıl temın edebılırım bana yardımcı olursanız sewnrm

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak