Bilgisayar Başında Kalori Harcamak

pcprosport1.jpg

Özellikle çalışan bayanların en büyük sorunlarından biri spora gereken zamanı harcayamamak. Bunun için geçen haftalarda kalori yakabilmek için önerilerde bulunmuştum.

Resim de gördüğünüz egzersiz cihazı ile masa başında kalori yakmak ve kilo vermek mümkün, hatta sizi zorunlu kılıyor diyebilirim. Bu cihazı usb portundan  bilgisayar ve ya notebook’unuza bağlıyorsunz.  Klavye ve mouse’u kullanabilmek için ayaklarınızı hareket ettirmeniz gerekiyor. Yani bilgisayarınızı kullanmak istiyorsanız egzersiz  yapmanız zorunlu. Bu yöntemi kullanıp spor yapmak ne kadar iyi birşey tartışılır. Bilgisayar başında film seyret, yemek ye, spor yap.. ben böyle bir düzeni istemiyorum.

5 Comments
  1. Nasil yani?Annelerimizin eskiden kullandigi singer dikis makinasi gibimi ?:D
    Kliseleri asmis el degmememis tum haberlerde senden yani Yelizcim ellerine saglik valla!

  2. :)) gerçekten dikiş makinesi gibi! çok orjinal bir buluşmuş ama bana göre değil vallahiiii! :D

  3. kızlar, bilgisayar başındasınız sürekli dikiş makinesinde dikiş diker gibi ayağınızı hareket ettirmek durumundasınız, sıkıcı ama farklı bir spor dalı olsa gerek:)

  4. Pedalı dikiş makinesine bağlarız, hem çalışır hem de üstümüze başımıza bişeyler dikeriz. Hem kalori harcarken hem de ek iş yapmış oluruz böylece. Bir taşta üç kuş indirmek gibi bişey.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak