Bu Kış Dudaklar

dudaklar-01

dudaklar-02

Bu kış sezonu dudaklarda belirsizlik hissi veren nude renkler ve  dudakları belirgin kılan kırmızı renkler kullanılacak. P&G Beauty’nin 2010 sonbahar kış sezonu için yayınladığı trend raporu da bu yönde. Raporun ilk bölümünde dudakları inceliyoruz.

Belirsiz dudaklar

Varlığı ile yokluğu ayırt edilemeyen çıplak dudaklar yaratılıyor ve Max Factor Makyaj Uzmanı Pat McGrath bu görünümü elde etmek için parlatıcı değil dudak koruyucu kullanıyor. Pat, pek çok şovda, mükemmel ve gerçek nihai görünümü elde etmek için şeffaf dudak koruyucu kullandıklarını belirtiyor.

Belirgin dudaklar

2010 Sonbahar/ Kış sezonunda dudak renk paleti, koyu renkli meyvelerden oluşan bir sepeti andırıyor. Renklerin, dudakların ortasından dışarıya doğru yavaşça aktığı derin ve koyu erik rengi uygulanıyor. Dudaklara, şarap kırmızısı uygulanarak, kurutuluyor ve daha sonra yeniden sürüldükten sonra mükemmel mat kadife etkisi yaratılıyor. Ya da erik rengi şeffaf bir ruj uygulandıktan sonra rengin yumuşatılması için kağıt mendil uygulanıyor. Göz alıcı kırmızı parlak dudaklar, solgun cildin üzerinde belirgin bir ifade yaratıyor.

4 Comments
  1. kesinlikle belirgin diyorum çünkü sapsarı oluncaa belirgin olmayan ve mat ruj çok soluk gösteriyor insnaı hımmmmm kiraz duduaklarr harika :))

  2. ayyy kesinlikle kırmızı..ayrıca mat renk her tene ve herkesin yuzune yakısmıyor.ama kırmızı rujun herkese yakısacagını dusunuyorum..

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak