Cengiz Abazoğlu Paris Haute Couture Moda Haftası’nda

cengiz-abazoglu-1

cengiz-abazoglu-2

cengiz-abazoglu-3

Ünlü modacı Cengiz Abazoğlu  Paris Haute Couture Moda Haftası’ nda 06 Temmuz tarihinde bir kez daha dünyanın karşısına çıkacak ve 2009 Sonbahar – Kış Koleksiyonu’nu sergileyecek.

Cengiz Abazoğlu,  Cité de l’Architecture ( mimarlık ve mimarlık mirası müzesi) Müzesinde Paris Haute Couture Moda Haftası’na ikinci kez katılarak 2009 Sonbahar-Kış koleksiyonunu muhteşem bir defile ile tanıtmaya hazırlanıyor . Türkiye adına Fransa’nın 20 farklı şehrinde 13 farklı konseptte Türkiye ile ilgili 300’e yakın düzenlenecek etkinliklerle birlikte Cengiz Abazoğlu Defilesi ile bir anlamda “Fransa’da Türkiye Mevsimi” nin açılışı yapılıyor olacak.

Yeni sezon koleksiyonları ile bu yılki trendlerin altını çizecek olan ünlü tasarımcı Abazoğlu, defile için geri sayıma başladı. Ünlü koreograf  Öner Evez’in koreografisinde gerçekleşecek defile ile Channel, Dior, Valentino, Armani gibi dünya moda devleriyle tekrar bir araya gelecek.

Cengiz Abazoğlu’nun 2009 Sonbahar-Kış koleksiyonu Ayşe Hatun Önal modelliğinde,  fotoğrafçı Lara Sayılgan tarafından Akaretler’de yapıldı.

17 Comments
 1. İlk fotoğraftaki elbise çok iyi bir alternatif olabilir mezuniyet için :) mezuniyeti bitmemiş kızlar için bir öneri benden :) Son resimdeki elbise ve ayakkabılar özellikle çok hoş görünüyor.. Ancak ortdadaki resimdeki kıyafet için uygun bir yer bulamadım zihnimde :) o yüzden yorum yapmayacağım ona :) yinede eline sağlık bence gayet şık..

 2. konsept harika görünüyor. hele ki akaretler yokuşunun büyülü havası….. eylül’cüm, ortadaki kıyafet çılgın bi partide çok ii gider diye düşünüyorum….

 3. benceede çok hoşşş olmuşşş çok beyendim özelliklee 1 ve 3. resiimdekiler harikaaaa:)

 4. nedense bana akaretlerde değilde , farklı bir yerde çekilmişte oraya montajlanmış gibi geldi. belkide kasıtlı yapılmış bir etkidir. beni rahatsız etti fotoğraflar. onun dışında kıyafetler hoş. umarım cengiz gibi diğer tasarımcılarımızında böyle başarılarının devamı gelir. böyle güzel haberler duymak çok sevindirici:)

 5. ________
  Hepsi çok profesyonel ve KaLiteli.. Bende hepsini beğendimm.

  Eylül ewtttt 1.resimdeki eLbise hem farklıı hemde süper olurr gece için :)
  ____________

 6. cengiz abazoğlunun çizgisini çok beğeniyorum.her bir modelin özenli olduğu apaçık belli…yine güzel işler yapmış..!

 7. ikinci fotodaki gibi yırtık jeanler var. ilk gördüğümde çok yadırgamıştım ama artık çoook hoşuma gidiyor =) nerde gördüm onu hatırlamıyorum yalnız :( bilen var mııııı???

 8. cindrellaundertheumbrella sana katılamıyorum maalesefki :/ güzideyi görmeyi yeğlerdim ben. kıyafetleri daha iyi taşıyacağınada eminim :) ya da çağla da olabilir neden ayşe hatun önal yani

 9. bana da sanki farklı bir yerde çekilmiş ama akaretler arka fon olarak kullanılmış gibi geldi..ama bence fon olarak çok iyi bir seçim..farklı bir havası ve modanın ruhunu yansıtan bir hali var akaretlerin..
  abazoğlunun bundan sonra da birçok başarını duyarız umarım..
  model olarak ayşe hatun önalı kullanmasının nedeni bence avrupai yüz hatlarına sahip olması die düşünüyorum..
  bunun haricinde elbiseler zaten bir harika..

 10. İlk fotoğrafta ellerine dikkatli bakınca sanki sonradan yerleştirilmiş gibi..

 11. cindrellaundertheumbrella ‘ya katılıyorum kesinlikle. Ayşe Hatun’u her zaman beğenmişimdir. Cengiz Abazoğlu nasıl sunacağını çok iyi biliyor. tuusee bence Çağla’nın yüzü çok eskidi. Güzide’nin de boyu ve bacakları sonsuza uzandığı için elbiseler pek göze çarpmayabilir :)

 12. atıl kutoğlu bora aksu arzu kaprol ve tabiiki cengiz abazoğlu!!!söylencek laf yok!!modaya bukadar aşık olmamın ilerde stayling editörlük yada moda tasarımı hiç fark etmes öle yada böle moda sektöründe yer almak istememin yerli sebebi muhteşem isimler!!!

 13. burcux evet Hallowen ‘da falan giyilebilir :) Bi an düşünemedim.. :) İlkaycım elbiseni almamış olsaydın hemen sana benzerini diktirmeni önerirdim :) ben gözüme kestirdim bile :) Gerçi şimdiden 34 tane elbise beğendim artk mezuniyetim yaklaşınca hepsini yelize yollarım bir kura çekeriz :))

 14. bu adama ölüorum bitiorum nası kaliteli bi çizgisi war yaaa. model olarak ayşe hetun önalın kullanılmasına bişey diemicem normalde hç sewmediğim bi modeldr ama burada çok beğndm çok yakışmış bnce fotolara:)

 15. ca’nın couture atölyesine gitmiş ve kendisiyle tanışmış biri olarak, bir kere daha hayran kaldım:)

  akaretler, lara sayılgan, ve ayşe hatun önal harika iş çıkarmış bir arada. zaten en iyi fotoğrafçılar tamer yılmaz ve lara sayılgan bence. bayıldım her kareye:)

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak