Çizgili Kıyafetler

cizgili1

cizgili2

cizgili3

cizgili4

justjared, fadedyouth

2009 yaz sezonunda denizci modası kendini çizgili kıyafetlerde gösteriyor. Yapılan araştırmalarda çizgili kıyafetlerin daha zayıf gösterdiği yönünde.

Geçtiğimiz yıl İngiliz Bilim Derneği’nin düzenlediği bilim festivalinde sunum yapan görsel algı uzmanı Peter Thompson, dikey çizgilerin daha zayıf göstermesi konusundaki anlayışın hiçbir bilimsel temele dayanmadığını söylemiş. Thompson, yaptığı araştırmalarda yatay çizgilerin daha zayıf gösterdiğini ve zayıf görünmek isteyen bayanların üzerinde birkaç siyah çizgi bulunan kıyafetler giymesi gerektiğini belirtmiş.

7 Comments
  1. mangodan çizgili bi çeket ladım harika zayıfım kötü durur sanıyordum aam hem şık hem spor bu arada tuniklerde çok güzel oluyor :)

  2. bu arada ipekcim bitanem dikey çizgiler aksine zayıf gösteriyor ama haklı oldugun konu yataylar eevt kilolu gösteriyor :))

  3. bu yıl marin modası olduğu için çizgileri de hemen her parçada görmek mümkün. ben çok göz yoran birşey olmaması kaydıyla seviyorum. favorim daima laci-beyazdır.

  4. çizgilileri bende çok seviyorum. yatay çizgiler bilinenin aksine cidden zayıf gösteriyor.

  5. bence çizgililer güzel özellikle spor giyiniyorsanız hem değişik duruyor hemde güzel..ben bi tane aldım.. zayıfım diye biraz tereddüt ettim ama onu alarak iyi bi karar vermişim herkese tavsiye ederim..

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak