Diş Beyazlatma (Bleaching)

Sevgili Işıl, “Soralım Cevaplayalım” köşesinde Bleaching denilen diş beyazlatma yöntemi hakkında bilgi edinmek istiyor. Diş temizletmeden farklı olarak dişçide lazerle veya yine dişçi tavsiyesiyle evde dişlikle yapılan beyazlatma ve renk açma işlemiyle ilgili bilgili olan arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşabilirlerse seviniriz. Ayrıca kullandığınız etkili bir diş macunu var mı? Ben örneğin  Sensodyne’in mavi olanını kullanıyorum.

38 Comments
 1. bende sensodyn yeşil kullanıyorum. bide FE diye bi markanın diş tozunu. çok memnunum. dişelrim çok beyaz olmasada parlıyor. eskiden karbonat ve limon karıştırır fırçalardım. ama karbonat limonla karışınca diş etine zararlıymış.

 2. plus white diş beyazlatma seti var.gargara, damaklık ve jelden olusan.ben şu aralar pek düzenli kullanmasamda ilk aldığımda yaklaşık bi hafta düzenli kullanmıştım -ki 2 hafta kullanmak gerekiyodu- epey faydasını gördüm. tavsiye edilir!!

 3. yelizcim ben bundan 1 ay öncesine kadar dişçiye gittim nişanlımla.benim dişlerimden birtanesi hafif yamuktu implant tedavisi uygulancaktı.hemde beyazlatmak istiyorduk dişlerimizi.bilgi aldım doktorumdan.kendisi bize tavsiye etmedi.benim kendi dişlerim oldukça beyaz ama köpek dişleri denilen yandaki dişlerde hafiften sararma oluyo.hafif bir temizleme yaptı dişlerime sadece.ben sensodyne kullanmıyordum.doktorum onu tavsiye etti.şimdi bende sensodyne kullanıyorum.arkadaşlar beyazlatma geçici bir yöntem.eğer çok sorunluysa dişleriniz(sararma açısından)bleaching yaptırın tabiki.kalıcı bir çözüm istiyorsanızda laminant vener yaptırın.

 4. bu siteyi 2 haftadır takip ediyorum ve gerçekten çok sevdim :) bir alışveriş kolik olarak beğendiğim bir site… seni tebrik ediyorum yeliz…

  dişle ilgili olarak aslında ben de böyle bir uygulama yaptırmak istiyorum ama çok bilgim yok… az önce hurriyette aşağıdaki yazıyı okudum tesadüfen.. paylaşmak istedim..
  http://www.hurriyet.com.tr/yasasinhayat/11391098.asp?gid=245

  sevgiler…

 5. Sigara ve kahve tüketen biri olarak dişlerime dikkat ediyorum..İçmeyen bir insanın ki kadar beyaz dişlerim var..
  Eczanelerden alabileceğiniz,Blanx diş macununu ve Mirawhite*pro Bleaching-gel kullanıyorum…Birde mutlaka haftada 3 defa extradan karbonat ile dişlerimi fıçalıyorum..
  Sonuç harika..
  Ama mutlaka 6 ayda bir Diş doktoruna gidip yine bir genel temizliğinizi yaptırın..

 6. Kuaförlerde güzellik salonlarında o kadar çok vakit harcıyoruz 6 ayda bir dişçiye gitmeye üşeniyoruz.
  kokosh’a katılıyorum beyazlatma yönteminin dişlere zarar verdiğini bende duymuştum.

 7. Bende yıllardır sensodyne kullanıyorum ve çok memnunum.Diş etine ve dişlere en hassas davranan diş macunu.Benimde dişlerim sarı değil ama daha beyaz olmasını istiyordum ve 2 hafta önce diş dokktorum ile bu konuyu konuştuk.Bir kaç seansta yapılan bir işlem olduğunu söyledi.Beyazlatma işleminde kullandıkları maddenin çok dikkatli ve özenli olarak kullanılması gerektiğini diş etine değmesi durumunda yanma ve tahriş olabileceğini söyledi.Ayrıca işlem yapıldıktan sonra dişlerde bir süreliğine sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet olduğunu söyledi.Kullandıkları madde diş minesine emdirilerek beyazlama sağlanıyor.Ancak ağızınızda dolgu varsa bunlarda beyazlayan dişlere uygun olması için baştan yapılması gerekiyor.Beyazlayan dişlerin kullanım süresi ise beslenme şeklinize ve yaşam tarzınıza göre değişiyor.Sigara içmek,çok fazla asitli içeçekler ve kırmızı şarap tüketmek vb.diş yapısına zarar veren maddeleri tüketmek beyazlığın ömrünü kısaltıyor.Ayrıca bu işlem direkt diş minesine yapıldığı için çok sık yapılması zararlı çünkü diş minesi zaten yaş itibariyle sürekli güçlü yapısını kaybediyor bu yüzden ekstra yapılan işlemler ömrünü daha da kısaltıyor…Sonuç olarak dikkatli,uzun aralıklarla ve işini iyi yapabilen bir doktora yaptırıldığı sürece çok da riskli değil….

 8. BEN DE DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMİNİN DİŞLERE ZARARLI OLDUĞUNU DUYMUŞTUM.DİŞ MACUNU OLARAK 1 YILDIR DENBLAN MARKA DİŞ MACUNUNU KULLANIYORUM VE ÇOK MEMNUNUM.

 9. SELAM ARKADAŞLAR,
  BENDE BU KONU HAKKINDA BİLDİKLERİMİ PAYLAŞMAK İSTEDİM…BLEACHING DİŞ BEYAZLATMADA ETKİN BİR TADAVİ YÖNTEMİ OLMASININ YANINDA GEÇİCİ BİR ÇÖZÜMDÜR..VE DİŞLERE BELLİ BİR ORANDA ZARARIDA VARDIR…AYNI ZAMANDA EVDE UYGULANAN YÖNTEMİ OLDUKÇA ZORDUR ÇÜNKÜ DİŞ BEYAZLATMA SIRASINDA OLUŞAN DİŞTEKİ SIZIYA KATLANMASI GERÇEKTEN ZORDUR…BENCE DAHA UYGUN ÇÖZÜM DİŞLERİ DÜZENLİ FIRÇALAMAK VE RENKLENDİRCİ İÇEREN İÇECEK VE YİYECEK KULLANIMINI EN AZA İNDİRGEMEK..DİŞ MACUNU KONUSUNDA TAVSİYELERİM SENSODYN VE AMWAY YÖNÜNDE OLACAKTIR..KARBONAT VE BENZERİ ÜRÜNLER DİŞ MİNESİNDE ZAMANLA TAHRİBATLARA YOL AÇMAKTADIR BU YÜZDEN SIK KULLANILMAMASI ÖNERİLİR…HERKESE SEVGİLER VE SELAMLAR…

 10. şimdi diş beyazlatma hakkında bilmiyorum yaptırmayı bend e düşünüyorum ilerde benim tavsiyem glister diş macunu amwayin sanırsam ki heryerde bulunuyo fiyatı da makul çok kötü bi durumda değilse dişler güzel bi parlaklık elde edersiniz

 11. benim dişlerim beyaz ama çok hassas asla soğuk su içemem, ısırarak bir elmayı yiyemem..reklamda çıkana kadar sadece benim dişlerim böyle diyodum meğerse değilmiş :)) sensondyne kullandım çok uzun süre…ama benim eniştem diş doktoru ve o har zaman diş macunu bitince başka bir marka alın sürekli değiştirin derdi..bende plus white aldım ve onu daha çok sevdim beyazlık ise konu hakikaten çok iyi..ben 6 ayda bir diş taşlarımı temizletip bir temizleme yaptırıyorum ama kalıcı bişey hiç yaptırmadım

 12. merhaba ben lazerle diş beyazlatmayı dişlerime uygulattım fakat 2 ay sonra aynı renge dondu ilk yaptırdığımda çok güzel bembeyazdı sonrası korumak gerekiyor yani cay kahve sigara çikolata yememeniz gerekiyor ve ben tabii hepsini yemeye ve içmeye devam ettim.dikkat etseydim aynı olurmuydu bilemiyorum fakat yaptırdığınız 1 hafta boyunca dişleriniz cok hassaslaşıyor su icerken bile kamaşıyor dişleriniz.gecen sene 1200$ ödemiştim ben tavsiye etmiyorum…amerikadan aldığım diş macunu olan rembrandt tan cok memnunum aynı renge kavustum su an lazersiz…

 13. ben diş hekimiyim.konuyu görünce atlayamadım:)bleach rutin uyguladıgım bi tedavi yöntemi ve doğru hastaya doğru uygulama yapıldığında sonuç kesinlikle muhteşem.herşeyden önce laserle beyazlatma şu anda avrupada kullanılmayan bi yöntem.daha çok jellerle ofis yada ev tipini kullanıyoruz.eczane yada gg de satılan şeylerle tam sonuç almanız mümkün degil.uygun konsantrasyonlarla hekim kontrolunde uygulanmalı ve şu an kullandıgım jelin bir kutu kola kadar bile zararı yok .isim verip reklam yapmakta istemiyorum.sonuçta profösyonel kullanım için.markette satılan şeyler daha çok beyazlatmadan sonra destek veya takviye için,tek başına yetersiz.bikere :%10 hastada hiç beyazlama olmaz,diş yapısı müsaade etmez.%90 sonuç başarılıdır.beyazlatmadan sonraki 2-3 sene içerisinde hastaların :%70 indehiç gegişme olmazken :%30unda biraz geri dönüş olur.ama eskisi kadar degil.2-3 sene sonra bi kerelik bi idame seansı uygulanabilir.

 14. Bende sensodyne yeşil kullanıyorum,çok memnunum. Ayrıca shine adlı bir markanın jelini de önerebilirim. Uygulaması prospektüsünde yazıyor,biraz ayrıntılı bi işlem,anlatabileceğimi sanmıyorum.. :)
  bleaching kalıcı değilmiş diye biliyorum.. birde genetik,kalıtsal bir durumda olabilir ki o halde kalıcı bir çözüm uygulanamaz sanıyorum.. tüketilen ürünlerde çok önemli ve büyük etkisi var.. önce bir hekimle görüşüp diş rengin kalıtsal mı değil mi öğrenmelisin ışılcım,sevgiler

 15. her insanın kemik rengi farklıdır.ne işlem yaparsanız yapın bi müddet sonra kemik kendi rengine döner.diş temizletmek dahil diğer uygulanan şeylerin çok zararlı olduğunu düşünüyorum.
  çay kahveyi biraz azaltırsak ya da içtikten hemen sonra dişlerimizi fırçalarsak,asitli içecekleri pipetle içersek ve elmayıda ıssırarak yersek bence sorun olmaz.
  dişlerin beyazlığından öte sağlıklı mı ona bakın derim implant denen tedavinin ne kadar zor olduğunu azcik araştırırsak görürüz=)

 16. dişlerde aşırı sarılık tartar varsa(özelikle sigara içenler için)normal bildiğimiz diş hekimine gidip parlatılabiliniyo.öyle özel dr ve para falan gerekmeden.bide ben ipananın -limonlu- sunu kullanıyorm hem tadı güzel hem gerçekten beyazlarıyo

 17. Merhaba arkadaşlar ben bütün yorumları okudum bende 1 kaç ay önce diş temizliği yaptırdım ama tekrar aynısı oldu çünkü arkadaşımın dediği gibi her insanın kemik rengi farklı önemli olan diş taşlarının tekrardan oluşmaması ama 6 ayda bir yapılması gereken bir işlem ben diş macunu olarak ANWAY’in glister macununu kullanıyorum 4 senedir inanılmaz bir beyazlık yapıyor. Tavsiye ederim.

 18. Bende sensodyne yeşil kullanıyorum.memnunum.arada sırada tuzla fırçalıyorum.çok güzel temizliyor.ayrıca Çilekle dişlerinizi ovarsanız sonuca bayılıcaksınız …..

 19. birsencim haklısın.benim kayınpederde dişçi ,oda aynısını söylüyor..diş temizletme yenilenmesi gereken bir işlemmiş..ama o lazerle yapılanlar daha kalıcı…asitli içecekler,çay,kahve,sigara dişin düşmanı:))amwayin diş macununu bende denedim…normal temizlik olarak denedim ben.. macunu beğenmedim pek…bol bol çilek yiyin yerkende dişlerinize sürün..çileğin beyazlatma özelliği var benden demesi:))

 20. Merhaba arkadaşlar bende bleaching yöntemiyle ilgili birşeyler paylaşmak istedim.Bundan iki yıl önce düğünüm olduğu için dişlerimi beyazlatmak üzere dişçiye gittim doktor bleaching yöntemini uygulamamız gerektiğini ve 3 seansta istediğim beyazlığa kavuşacağımı söyledi.İlk seans sonrasında bile gözle görülür bir fark oldu 4 gün arayla tekrar gittim.Uygulamanın hemen sonrasında direkt aynaya yapışıyordum ve hayran hayran dişlerime bakıyordum; amaaaaaaa sevgili doktorum bu uygulama sonrasında bana kahve,kola,çay gibi renk verinci kafeinli içecekler içmemem gerektiğini malesef söylemedi bende araştırmamıştım.İşlem bittiğinde sonuç tam bir hüsrandı dişlerimin rengi eskisinden bile saramış durumdaydı meğer bu yöntem dişlere nüfüz ettikten sonrada devam ediyormuş yani işlem bittikten sonrada dişler beyazlmaya ve dolayısıyla içtiğiniz kahve ve kolanında rengini içine hapsediyormuş.Bende 2 ay sonra düğünüm olduğunu için o dişlerle de asla gülümseyemiyeceğim için mecburen porselen yaptırmak zorunda kaldım çünkü tekrar bleaching yapmak için aradan en az 6 ay süre geçmesi gerekiyormuş.Yazım çok uzun oldu ama yaptırmak isteyenlere ayrıntılı anlatıyım dedim sonra sizde benim gibi beyazlatmak uğruna sağlıklı dişlerinizi kaybetmeyin sevgiler…

 21. bende istiyodum doktorumla konuştum ama kesinlikle önermiyor dişlere çok zarar verdiğini söyledi. ve arkadaşım yaptırdı zaten ilk gün acayip bi ağrı oldu ve sanki zamanla gene sararıo yani ömür boyu beyaz olmuo

 22. serapcım diş macununu sanırın nişantasındaki kösede ki buyuk eczanede bulunuyor…

 23. merhabaa arkadaslarr bu konudaa sizi bilgilendirmek istedimm ben ege diş hekimi fakültesinden mezunuyum diş beyazlatmaa(bleaching) dediğimizz sistem dişin mine ve dentin tabakasında olusann renklendirmeleri giderme işlemidir.tedavisi güvenilirmi? derseniz evet! yapilan arastırmalara göre diş hekimiizin göetimi altında ve doğru yöntemle yapilirsaa son derece etkin ve güvenilir tedavi yöntemidir.dişler ve diş etleri hiçbir sekilde zarar görmez.peki tedavi süresinde sıkıntı çekicekmiyim derseniz 2-3 gün normal olarak hassasiyet durumu yasicaksınız ve sonucunda dişleriniz 4 renk hatta daha fazla renk atmiş olucak eğer sorularınız varsa cevap verebilirm yelizcim bu arada sayfan muhtesem…

 24. HAKLISIN YELIZ ABLAA BENDE SENSODAYNE NIN MAVISINI KULLANIYORUM BENM DISLEIMDE TEL OLDUĞU ICIN ÇOK ÇABUK ÇURUYOR WE SARARIYORR FIRÇALAYAMIYORUM AMA SENSODAYNE HEM ICINDEKII KIRINTILARI TEMIZLIYOR HEMDE BEMBEYAZ YAPIYORR BENM ONERMDE SENSODAYNEE KULLANIN WE FARKI GORUN GERÇEKTEN

 25. ben bu konuda yeterli bilgi verebilirim sanırım ben diş doktorunun yanında çalısıyorum diş beyazlatma yöntemi önce diş taşı ve lekelerinin temizliği ile başlıyo sonra çila atılıp diş kalıbı alınıp şeffaf gece plagı yapılıo diş doktorunun size verdigi jelleri kullanarak 6 günde dişlerinizi bembeyaz yapabilirsiniz her dişin kendine göre bi rengi vardır evde yapılan diş beyazlatma tekniklerinden sonuç alamayabilirsiniz AYRICA DİŞ BEYAZLATMA YAPILDIGI ZAMANLARDA DİŞLERDE BİRAZ SIZLAMA OLUYO ÇÜNKÜ SÜRÜLEN JEL DİŞ SİNİRLERİNE ULASARAK DİŞLERİ BEYAZLATYO.

 26. ii akşamlar;

  diş beyazlatmakla ilgili yaklasık 1 yıldır yavaşta olsa bi arastırma yapıyorum.bi kanıya vardım diebilirim: diş hekimleri bu yöntemin zararsız oldugunu söylerken yaptıranlardan memnun olanların cok fazla olmadıgını görüyorum.ama su varki benim dişlerim gibi baya bi sarı olanlar bu yöntemi 1 kezde olsa yapmaları gerektigine inanıyorum ve yaptırmayı düşünüyorum..
  Ayrıca diş macunu olarak ta arkadaşlarla hemen hemen hepsini kullandıgımı ve aşırı bir sonuç almadıgımı söylemek isterim,sanırım diş yapısıyla alkalı bi durum.

  site harika,paylaşimlar için tesekkür ederim

 27. ii günler
  Arkadaşlar sonunda bu tedaviyi uygulattım dişlerime…
  TEdaviden bahsedeyim önceklikle;office yöntem 2 türlü,1. yöntem tek seansta dişlere lazer ışını uygulayarak beyazlatmak,yaklaşık 1 saat sürüo…
  benim yaptırdıgım ise diger yöntem olan ve 3-4 seansta tamamlanan uygulama.Bu uygulama dişlere lazer sadece max 5 dk uygulanıo,ve ilaç sürülüyo,sonuç olarak her iki yöntemde aynı beyazlıga ulaştırıyo deniyor hekimler tarafından…
  tedavinin en çok merak edilelen kısımları ücreti ve geçerliligi sanırım…
  ücret 400-450 tl arası.ama bundan önce diş taşi temizligi yaptırmak zorundasınınz,buda yaklasık 150 tl.yani 500-600 arası paranız gidicek…
  tedavi sonunda dişlerim gerçekten bembeyazdı ama 1 hafta sonra kısmen çok azda olsa dönüş vardı sarıya,bunu sordugumda yenilen boyalı seyler die cevap aldım ama yalan….ne çay ne kahve ne cikolata nede renkli herhangi birsey yedim…
  yani sonuç olarak arkdaşlar benim dişlerim aşırı sarı idi,pişman degilim,şuan beyaz durumdalar,korumak içinde elimden geleni yapicam..
  Param az ama beyazlatmak istiyorum dienlerede çözümüm var:)

  Opalescence %10 luk beyazlatma tüpleri var,10 tüpü 108 tl eczanelerde,bunda diş kalıplarıda var,uyguluyosunuz,sonuç aynı…

  bilsem bunu yapardım ama malesef geç ögrendim,ayrıca doktorum bana evde uygulamak için bu tüpü sattı hemde 56 tl ye…ben kandırıldım siz kandırılmayın,alın ve bembeyaz dişlerle gülümseyin:)
  NOT:doktoruma özellikle sordum zararı varmı die ama yok dedi,,herkez bangır bangırda bagırıyo zararsız die ama bişeyi belirtmek istiyorum,bunda hidrojen peroksit mevcut,bir asit türü sanırım,iilki tahribatı var,bunu zaten hissedersiniz ama diş macunu seçimini güzel yaparda bakımını yaparsanız bu tahribatı tekrar düzeltebilirsiniz…

  EGER ÇOK SARIYSA BENCE YAPIN,TEKRARLIYORUM PİŞMAN DEGİLİM…
  yardımcı olduysam ne ala:)

  kolay gelsin

 28. ben dislerimi fırcalıyorum ama yinede dislerimde siyah izler var bunun icin neler yapmalı yardımlarınızı bekliyorum :)

 29. Ben 1 ay once dislerimi doktorda beyazlattim ve doktor bunun surekli yapilmasinin dislere zarar oldugunu soyledi. Ama simdi yeniden lekeler olusuyor. Azerbeycanda yasiyorum ve Lacalut White kullaniyorum, beyazlatiyor. Simdi sensodiene de kullanicam. Bunu da deneyelim bakalim nasill.

 30. benm dişlerim çok sarıda denlmz ama sarı ne yapmm lazım diş doktoruna da gidemm onun için evde bi çözm bulmm lazım yardım edersenz sevinirm

 31. Arkadaşlar önceLikLe herkese merhabaLar..
  Benim de dişLerimde çok olmasada sarılık mevcut ama bu dişlerimin kendi yapısı küçükülüğümden beri böyLe.Benim merakım Ev tipi bLeaching ( yani evde bizim alıp jel şeklinde uyguladığımız yöntem ) sadece lekelerimi yokediyo yoksa dişin kendi renginide açıyomu ? Eğer bu konuda bilgi sahibi oLan arkadaşlarımız varsa cvp verirse sevinirim.Veya aramızda diş hekimLeri var onlardanda cvp alabiliriz. Herkese iyi ve sağLıkLı günLer diLiyorum ..

 32. arkadaşlar ben aklınıza gelebilecek her beyazlatma yöntemi yaptırdım önce beyazladı sonra eski renge döndü. bugün ise ege üniversitesinde lazerle yaptırdım.suan için çok güzel.3 güne size anlatırım nasıl oldugunu.

 33. arkadaşlar plus+whıte 5dakikada damaklı diş beyazlatma setini uygulayan varmı

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak