Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı göz makyajını günlük hayatımızda pek kullandığımız söylenemez. Genelde özel günlerde bu kadar koyu tonlarda makyaj yapmayı tercih ederiz. 2009 yazında renkli göz makyajı bir yana bu tarz koyu gölgelerle yapılan göz makyajıda çok tercih edilecek gibi görünüyor. Ben günlük yaşamımda asla bu kadar koyu göz makyajı yapamam! Hatta far sürdüğüm bile sayılıdır.

24 Comments
 1. beyaz tenlilerin kullanabileceği müthiş bir makyaj günlük olarak fazla abartı olur ama akşam yapılan aktivitelerde kullanılabilecek bir tarz.bende genellikle akşam gezmelerine bu tarz makyajuyguluyorum.Günlük olarak ise allık,göz altı kapatıcım,rimel,ruj ve göz kalemim olmadan asla dışarı çıkmam.farda kullanırım ama bazen kullanmaya ara veriyorum.

 2. dumanlı gözler hoş duruyor ama bu makyajı günlük hayatta kullanmak çok zor

 3. Çok hoş görünüyor ama bunu evde tek başına uygulamayız herhalde yada çok zaman alır..

 4. sweetheart’a katılıyorum.beyaz tenililerde güzel durabilecek bir makyaj tarzı bence.bende sadece özel günlerde far kullanıyorum.abartı makyajı tercih etmiyorum.

 5. ben bu makyajı pandalara yakışıtrıyorum. önceden yapıyordum eşim bana panda yakıştırması yapınca bıraktım. beyaz tenli ve sarı saçlılara çok yakışıyor. şimdi sadece simli beyaz far ve kalem kullanıyorum.

 6. bence güzel değil ya öcü gibi ne o.sadelik asalettir bırakın dumanı sisi

 7. bu makyaja bayılıyorum… ben de çokçok beyaz tenli oldugum için gece dışarı çıkarken bu tarz makyajı çok fazla uyguluyorum. eliniz alıştıktan sonra çok rahat yapabliyorsunuz, max 15 dakikanızı alıyor…
  şeffaf ya da çok hafif renkli rujlarla harika görünüyo

 8. bu makyaja şeftali ton allık çok yakışıo,bgnde tesadüf bu kadar koyu olmamakla birlikte,bu tarz bı makyaj yapmıştım,tuttuğu süre ise 10dk.hemen şıpır şıpır yapılıo gözde buyutmeye gerek yok

 9. ya bunlar sahne makyajı..özel günlerde de yapamam ben..dumanlı görünümü sürdüğünüz kalemi far fırçasıyla göz altına dağıtarakta sağlıyabiliriz..açık renk farlarlada dumanlı görünüm sağlanabilir..

 10. aydaya katılıyorum hiç vakit almıyo yani hele eliniz alışınca çok rahat yapılıyo. çok çok özenerek yapsanız anca işte 15dk :) deneyin arkadaşlar özelikle beyaz tenliyseniz, süper ötesi görünüyo gerçekten

 11. ben bu kadar koyu makyajı görünce aklıma hemen bülent ersoy geliyor:S haliyle hemen olaya müdehale edipp duruun yapmayın diyorum,yani silemiyorum kafamdan o kötü duyguyu :)

  zaten günlük yaşamda da far süremiyorum çünkü gözkapaklarım çok geniş,en açık renk bile abartı görünebiliyo,yazın sedefli beyaz far güzel bi ışıltı katıyo bi odur yani.

 12. ben aşırı makyaj beğenmiyorum fakat dumanlı göz makjayı cok hafif ve daha az kontürlü günlükde kullanıyorum.Ayda ve Earwen dediği gibi eliniz alışınca çok çabuk oluyor.Ben şahsen çok fazla özenmediğim zaman daha güzel oluyor…çok özenerek yapınca beceremiyorum:)
  Fakat şunuda eklemem gerekiyor ben esmer olduğum için esmerlerede yakıştırıyorum-abartılı olmadığı takdirde.

 13. beyaz tenlilere çok güzel oluyor. pamuklu çubuklu sürdüğüm siyah göçz kalemini yayıyorum oluyor buğulu gözler :) daha fazlası abartı olur zaten fara bile gerek yok

 14. hiç far sürmem zaten beceremiyorumda :) beyaz tenliyim akşam çıkarken beyaz far sürerim gözümün üstünede altınada günlükte ihtiyac olursa kapatıcı:) ama bunlarda çok güzelmiş gerçekten

 15. çok alakalı olmayacak ama şeftali renkli allık ve ruj istiyorum. sizce hangi marka daha kullanışlı olur. ruj çok kalıcı olmuyor bende çünkü hemen yiyorum… önerileriniz çok önemli :)

 16. pembe şeftali gbi tonları yerine bu makyaj çok daha gizemli ve havalı bnce.benim hoşuma gidiyo.ayrıca bence bu makyaj renkli gözlülere daha çok yakışıo..

 17. ben nedense beceremiyorum yani aslinda becersem de gozumun yapisindan midir yoksa yanlis kalem secisimden midir bilemiorum bi sure sonra akıyor alta surdugum. o yuzden kalemden ote farla yapmaya calisiyorum. kaleme nazaran daha sabit durdugunu soyleyebilirim

 18. Bence çok güzel ben günlük hayatım da da hep böyle makyaj yaptığım için doğrusu çok hoş ….

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak