ENTU ile Bir Nefes Karadeniz

Karadeniz müziğine çağdaş ve evrensel dokunuşlarla, özünü bozmadan soluk katan ENTU grubu; 11 Şubat 2012, Cumartesi akşamı Istanbul Live’da “bir nefes Karadeniz”e, tüm dünyayı sığdıracak!

Harun Topaloğlu (vokal), Emre Özegemen (gitar, vokal), Emrullah Güneş (tulum), Fırat Özyavuz (davul, vokal), Raşit Pekmezci (elektrogitar, vokal) ve Ahmet Pekmezci’den (basgitar) oluşan ENTU; Karadeniz’in hırçın, sarsıntılı ama yaşam coşkusunu çağrıştıran müziğine çağdaş, evrensel dokunuşlarla, özünü bozmadan soluk katıyor. Dinleyicilerini, hiç bilmedikleri bir rüzgâra bırakan, dalgalı denizler gibi coşturan grup; unutmamayı anlatırken, unutmadan yaşananlara sahip çıkıp, kendi sesine sarılıyor.

ENTU; 11 Şubat 2012, Cumartesi akşamı Istanbul Live dinleyicilerini hiç yormadan, üzmeden, içini acıtmadan bir halkın, ayırımsız müzik ortaklığına, götürecek.

Memleketin “nevi şahsına münhasır” topluluklarından Luxus ise; 10 Şubat 2012, Cuma akşamı Istanbul Live sahnesinde eğlenceli ve hareketli performansıyla yine çok keyifli bir akşam yaşatacak. Folk, balkan, rock, punk ve chanson müziklerinin eğlenceli bir sentezini sunan grup; Alper Bakıner (solo vokal-keman), Kamucan Yalçın (klarnet-vokal), Ozan Akgöz (akordeon-trompet-vokal), İsmet Kızıl (perküsyon), Cem Kurt (gitar-vokal), Burak Beyrek (davul) ve Olcay Bozkurt’tan (bas gitar) oluşuyor.

 

İstiklal Caddesi Ağa Camii’nin sokağında bulunan Istanbul Live’da, gerçekleşecek konserlerin kapı açılış saati 21:00. Konser biletleri Biletix’ten ve Istanbul Live’dan temin edilebilir.

 

Bilet Fiyatları: LUXUS: Gişe – 24 TL / Kapıda – 25 TL

ENTU: 15 TL

 

Yorum yapınız

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak