Epilasyonu Kışın Yaptırın

Son yıllarda hayatımıza giren ve istenmeyen tüylerden kurtulma yolunda, bizlere kısa vadede zaman orta vadede para kazandıran metot ise lazer epilasyon. Ancak lazer epilasyon uygulamalarından sağlıklı sonuç alabilmemiz için dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.
Lazer epilasyon uygulamasının klinik ortamda yapılmasının kişilerin sağlığı için önemine dikkatleri çeken Universal Kadıköy Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayla Özgen“Her insan sosyal hayatta temiz, güzel ve bakımlı görünmek ister. Atlanmaması gereken konu ise lazer epilasyon başlamadan önce hormon tahlili yapılmasıdır. Hamilelik şüphesi olan kadınlar gebelik durumunu netleştirmeden epilasyona başlamamalıdır. Kişide sedef, zona, uçuk gibi kronik hastalıkları olanlara, ışık allerjisi olanlara, kanser tedavisi görenlere ve epilepsi hastalıklarına lazer tedavisi uygulanmaz.” diyor.

Ağda uygulaması yapılmışsa ağda yapılmışsa 3-4 hafta beklenilerek başlanması gereken epilasyon sonrasında, bölgeye buz, soğuk jel gibi soğuk kompres uygulanır. Cilt mutlaka nemlendirilmeli ve 1 ay kadar güneş, kese, aşırı sıcak banyodan korunmalıdır. Tedavi için en uygun zaman sonbaharın son ayları ya da kış aylarıdır. Vücudun güneş görmeyen bölgelerine uygulanıyorsa, 4 mevsim epilasyonun sakıncası yoktur. Seanslar arası uzayan tüyler jiletle kısaltılmalı, ağda ve cımbız kesinlikle yapılmamalıdır.

Yorum yapınız

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak