Evcil Hayvan Sahibi Olmanın Faydaları

 basakboncuk21.jpg

Sevgili arkadaşım Başak hayvan severler için faydalı bir blog açtı. Aranızda ilgi duyanlar varsa ziyaret etmesini öneririm.

Evcil hayvan sahibi olmanın 10 faydası

“Bir köpek dünyada sizi sizden daha çok sevecek tek şeydir.” Josh Billings

Bir kedi ve köpek sahibi olmak bize neler kazandırır? Hayatımızda stresi azaltmada pek çok teknik kullanabiliriz: çikolata, yoga, meditasyon, blog yazarlığı…Bunlar tabii faydalı olabilir ama evcil hayvanlarımızın üzerimizdeki etkisi de bir o kadar fazladır.

Eğer çeşitli işlerle meşgul olsak bile hayatımızda hayvanlara yer verebiliyorsak o zaman harika bir sosyal destek, stres azalması ve pek çok fayda edinebiliriz. İşte evcil hayvan sahibi olmanın 10 faydası:

Yazının devamını okumak için Bashico’nun bloğuna buradan ulaşabilirsiniz.

10 Comments
  1. Yelizcim evcil hayvan sahibi olmak bambaşka bişey.Özellikle de köpek benim için.Lucky hayatıma girdikten sonra hersey çok farklı oldu.Daha az stresli daha mutlu bir hayatım oldu.Ve sizi sizden daha çok seven bir varlık sözüne çok katılıyorum gerçekten de öyle.Tüm isteyenlere şiddetle evcil hayvan sahibi olmalarını tavsiye ediyorum :)

  2. Bende kısa sürede tombik muhabbet kuşuma o kadar alıştım ki imkanı olan herkes evcil bir hayvan beslemeli :)

  3. Hayvan sahibi olmak bambaşka bir şey. Yelizciğime bu yazımı sitesinde paylaştığı için çok teşekkür ediyorum :) Hepiniz sevgiyle kalın…

  4. ben hayvanları çok severim yeliz teyzem gibi benimde bir tane muhabbet kuşum var birlikte aldık beşiktaştan ve şuan annem korkmasa ve bahçeli bir evde yaşasak inanın ki bütün her yerde hayvanlar olacak, hayvan sevgisini herkese öneririm…
    dilerimki en kısa zamanda herkesin bir iki tane evcil hayvanı olsun:)

  5. ben bazı hayvanlardan korkarım mesela yılan sevmem çünkü çok kötü ısırır ama ginede b

  6. hheeyy bnimde kedişimm var bi tane siyam cinsi. aldığımda daha 1.5 aylıktı şimdi 8 aylık :) o kadar farklı ki o duygu özelikle tek yaşiyorsanız.. eve gitme sebebim oluyor o benim için.

  7. bir kedi veya köpeğmin olmasını çok istiyorum ama ailem istemiyor babam da çok seviyor cins köpekleri her ne kadar o da bakımı zor dese de onu ikna ediyorum ama annem asla bu ewe kedi veya köpek girmiyicek diyor neymiş bakamazmış onları ikna edip ewcil bir hayvanımın olmasını çok istiyorum :)

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak