Galatamoda Akaretler Festivali

 

Dün ofise ve evime çok yakın olduğu için iş çıkış saatinde Galatamoda Festivali Akaretler’i gezdim. Bu haberimde bahsettiğim Galatamoda Festivali’nden sonra Akaretler’deki ortam bana çok soğuk geldi. Uzun caddede aralara standlar yerleştirilmişti. Belki benim gittiğim saatle bağlantılıdır bilemiyorum çama çok fazla insan yoktu.

Gamze Saraçoğlu’nun standında kaşmir füme rengi bir kısa bolero tarzı kaban denedim. 38 bedeni bile bende kocaman durdu. 36 bedenide ellerinde yoktu. Ürün bu organizasyon için 550 YTL’den 250 YTL’ye inmişti.

New York’da ünlü modellerin kullandığı makyaj markası Bobbi Brown standı vardı. Bazı ürün gruplarında kampanya vardı. Bir ürün alana ikincisi %50 gibi. Ben şöyle bir bakındım almamalıydım olanları kullanmalıydım, broşürü elime tutuşturarak standdan uzaklaştım.

Genel olarak tasarımcıların standlarında ekose etekler, kaşmir geniş kabanlar, bol kesim şal yaka ipek gömlekler, enteresan aksesuarları olan elbiseler, penye elbise ve tshirtler, kıyafetlerde fiyonk detayları ve özgün deri karışımı ve altın rengi taşlarla kombine edilmiş takılar yer alıyordu.

Festivalde stand açan tasarımcılar arasında Arzu Kaprol, Bahar Korçan, İdil Tarzi, Hatice Gökçe, Özlem Süer, Ümit Ünal, Ezra -Tuba Çetin, Mehtap Elaidi, Cem Lokmanhekim, Gamze Saraçoğlu, Simay Bülbül ve Aslı Güler vardı.

Akşam saatinde olduğu için karanlıkta birkaç kare fotoğraf çektim. Etkinliğin hafta sonu daha hareketli ve güzel olacağını düşünüyorum. Benim başka bir planım olduğu için gidemeyeceğim. Vaktiniz olursa 15-19 Ekim tarihleri arasında Akaretler’e doğru yola çıkabilirsiniz. Etkinlik akşam saat 22:00’a kadar devam ediyor.

Hatta Moda Tasarımcıları Derneğinin düzenlediği moda ve tasarım ile ilgili seminerler var. İlgilenirseniz kendileri ile bağlantıya geçebilirsiniz.  212 2927514 . Yada ben elimdeki seminer programını ve ücretleri paylaşabilirim.

 

8 Comments
  1. aslı güler’inkiler çok güzele benziyor ama maaaaaaalesef ben bir izmirliyim:) istanbulda kıyafet alışverişi çok süper sanırım. yelizcim iyki bulamamışsın kriz geliyo saklayalım paralarımızı:) (şaka tabiki yanlış anlama:)

  2. bende ankaralıyım burda da yok böyle etkinlikler.çok istedim orada olup böle etkinliklere katılmayı…

  3. arzu ve baharın tasarımlarına bayılıyorum.keşke gelinliğimi arzu kaprol dikse:))çok şanslısın yelizcim.festivaller,konserler,herşey İstanbul’da.Ankara’da hiç bir şey yok.özeniyorum sana tadını çıkar.bi ünv şenlikleri vardı oda mezun olunca bitti:)Arjantin,Filistin,Bahçeli…işte bitti Ankara:(

  4. dün benimde yolum düşmüştü o tarafa, hoş tasarımlar gözüme çarpmadı değil doğrusu, üstelik oldukça kalabalıktı

  5. kızzlaarrr boşuna sıkıntı yapmayın ben bi istanbulluyum wee semineree yakın yerlerdeyim…burnumuzun uçundaki yeree gitmioruzz.size ordan cazip gelioo amaa burda olsanız inanın sizz de gitmezsinizz;))

  6. bende istanbuldayım ama gidemiyorum
    anca yelizin sayfasından haberdar oluyorum :)))

  7. kızlar boşuna üzülmeyin akaretlerde oturuyorum defalarca geçtim standların önünden ve hiçbirinde de bakmadım.çok bir şey kaybetmiş sayılmazsınız yani..

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak