Galatamoda Festivali

galata-moda13

galata-moda3

galata-moda7

Galatamoda Festivali 3.7 Haziran tarihleri arasında Galata’da, moda severleri ağırladı. Bu hafta biraz yoğun programım olmasından dolayı gidip gitmeyeceğim belli değildi. Pazar günü geç saatte gezme şansı bulabildim.

Hava çok sıcak olduğu için tasarımcıların standlarından yakalayabildiğim görüntüler bu kadarla sanırlı kaldı. Notlar alıp daha fazla bilgi vermek isterdim ama dediğim gibi sıcakta ancak bu kadarını yapabildim.

Hakan Yıldırım, Aslı Güler gibi birçok tasarımcının koleksiyonunda yer alan parlak renklerden oluşan romantik elbiseler ve bluzlar en beğendiğim detaylar arasındaydı. Bunun yanında farklı ve eğlenceli çanta tasarımları yapan Ayşe Deniz Yeğin’in standı da oldukça hareketliydi.

Fiyatlar o güne özel indirilmiş olsa da yine bu kriz dönemi için oldukça fazlaydı. Türk tasarımcılarımızın giyim kuşamları ile ne kadar uçuk kaçık ne kadar sempatik olduklarını söylemeden edemeyeceğim.

Oralara kadar gitmişken Galata Kulesi’ne çıkıp sizler için birkaç İstanbul fotoğraf çektim.

2008 yılı Haziran ayında Galatamoda Festivali’ni ziyaret edip izlenimlerimi aktarmıştım.

ozlem-kayagalata-moda1galata-moda2galata-moda4

galata-moda5galata-moda6galata-moda8galata-moda9

galata-moda10galata-moda11galata-moda12galata-moda14

galata-moda15galata-moda16galata-moda17galata-moda18

galata-moda19galata-moda20galatamoda2galatamoda7

galatamoda6galatamoda5galatamoda4galatamoda3

galatamodagalata-kedicik

 

 

12 Comments
 1. yelizcim ya böyle şeyleri yayınlıyosun içim gidiyo valla…biz ankaradayız ama haksızlık buuuu..:)))

 2. oo my god…!yeliz bu post süpermiş ya..tek tek inceledim fotolarını müthiş.özellikle özlem kaya’nın etek ve bluzuna bayıldım bayıldım ya..!ve aslı deniz yeğinin’de çantalarına.gerçekten farklı tasarımlar.istanbulun yaşanmaz bir şehir olduğunu düşünmüşümdür hep…ama fotolarını sevdim yelizcim…sadece bakınmakla yetiniyorum…çok güzel gerçekten..!

 3. Yelizcim ellerine sağlık bu güzel haber için.ben kaçırdım,inş.seneye..

 4. besteye katılıyorum yelizcim bizde bursadayız… benimde içim gitti harika şeyler var….

 5. haberi okuyunca tüh kaçırdık diye hayıflanmıştım ama resimlere bakınca rahatladım bu ne ya hepsi dükülüyo bence semt pazarından çıkma gibi hiç orjinal ve zamanı yakalayan bi parça görmedim ..bu ülkeden de bi marka çıktığını görebilecekmiyiz acaba şöyle bi chanel, gucci vs…ah ahhhh

 6. Gitmeyi çok istememe karşın ofisteki yoğun işlerim,yakın arkadaşlarımın doğum günü kutlamaları gibi nedenler sebebiyle malesef gidemedim. :( Muhtemelemen fotoğrafları görünce içim gitti.
  Neyse,en azından sayende görmüş oldum,teşekkürler :)

 7. Teşekkürler Yeliz:) çok güzel görünüyor hepsi.Eda Taşpınar’da programında gitmişti biraz baktım çok güzel kıyafetler vrdı cidden.

 8. ay ne renklii ne güzel ciciler görüyorum o karelerde..eline emeğine sağlık canım..:)öptüm:)seneye bende gelmek istiyoruuuummm:)

 9. yelizcim süpersin, sayende bizde ordaymısız gibi hissediyoruz. Bende kucuk kare fotograflardan 9.karedekı elbısenın tasarımcısını sormak istiyorum, şimdiden tesekkürler…..

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak