Garsonsuz Restoran

garsonsuzrestoran.jpg
Geçen gün haberlerde izledim. Almanya’da Nuremberg kentinde garsonsuz restoran açmışlar. Bu restoranda teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanılıyor. Masalardaki dokunmatik ekranlardan siparişinizi veriyorsunuz ve sipariş aşçının önündeki ekrana geliyor. Daha sonra aşçı yemek ve yada içeceği raylardan aşağı doğru gönderiyor.
Böylelikle garson hatalarından, ilgisizlikten ve de bahşişten kurtulmuş oluyorsunuz. Yalnız anlamadığım nokta yemeği beğenmediğinizde çatacak adamı nereden bulacaksınız. Belki de aşçıyla mesajlaşılıyordur :) Bu kadar teknolojik olacaksa yemekleri de robotlar yapsın.

3 Comments
  1. ben garsonlardan memnunum! eminim birçok insanın istediği de budur. insan sıcaklığı bir başkadır.

  2. Bi yandan iyi bir yandan kötü. İyi olan tarafı ilgisizlik vs. vs. bir sorun oluşturmayacak ( ama bir nokta daha var peki aşçı size robotlar gibi ilgi gösterecek mi)
    Kötü olan tarafı ise, etrafta sadece beslenme eylemini gerçekleştiren insanların olduğunu görmek ve soğuk bir ekrana sipariş vermek ve en önemlisi de bir insanın masanıza kadar gelip te, hoşgeldiniz dediği zaman ki o sıcaklığı hissedememek. Moda haklı, insan sıcaklığı başkadır.

  3. yemeklerde zaten yakında ufak ufak haplar halinde sıkıştırılmış olarak verirler bize, Midemizde boşuna bi dünya yiyeceği öğütmekle uğraşmaz dimi.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak