Gelin Makyajı

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Sevgili Ceren gelin makyajı ile ilgili önerilerde bulunmamı istemişti, bende hem görsel hem anlatımlı makyöz Oya Tolga’nın gelin göz makyajı videosunu paylaşmak istiyorum. Bir davet içinde çok rahat uygulanabilecek bir makyaj, keyifle izledim.

Bence gelin makyajında dudak veya göz makyajı soft ve sade olmalı. Çok koyu olmayan bir pudra ve cici pembe-orange arası allık sürülmeli. Örneğin çok koyu göz makyajına karşılık dudakdaki ruj daha hafif olmalı. Ben örneğin koyu gri tonlarında göz makyajı yaptırmıştım akmadı gecenin sonuna kadar aynı güzellikte kaldı. Dudağıma pembe- narçiçeği arası tonlarda ruj kullanmıştım. Far olarak kullanılabilecek renkler uçuk pembe, yeşil, gri ve kahve tonları olmalı asla mavi olmamalı diyorum bu da benim fikrim. Mavi far belki mavi gözle uyumlu durabilir ama ben yine de hiçbir zaman kullanmayı tercih etmiyorum.

9 Comments
 1. Yelizcim teşekkür ederim.Gelin makyajında bende sadelikten yanayım.Gözde gri ya da kahve tonları dudakta ise pembe tonları tercihim tabi gelinliğin rengine ve ten rengine göre değişebilir.Bakalım benim makyajım nasıl olacak :)

 2. gelinlikte abartılı makyaj kötü duruyo Zaten en ii sade bir makyaj günlük yaşantımızdada sade bir makyaj ii olur :)

 3. insanlar hayatta ya 1 yada 2 defa evlenirrr makyaj yapmıyıpta ne yapıcaklar?:d:)

 4. mrb.yeLiz abLa bnmde adım yeLiz:) kusenimin düğünü için mor tuvaLet giyicemde nasıL makyaj yaptırmaLıyım bıLemıorum banada yardımcı oLursanız çhok sefinirim şimdiden teşekkür ederimmm…..:);) (buu arad esmerim ona göre makyaj önerirseniz iyi oLur)

 5. Yelizcim, göz kapağına pembe far uygulayabilirsin, gri veya mor tonlarında göz altına ve üstüne kalem kullanabilirsin. Dudağına ise uçuk pembe ruj sürmeni öneririm,sevgiler

 6. Arkadaşlar merhaba ;

  Benimde yakın zamanda düğünüm var . Benimde gözlerim yeşil-mavi arası tonda ve küçük bir göz yapım var Nasıl bir makyaj ve ne şekilde yapabilirim Bilgilendirip fikir sunarsanızı sevinirim. Tşk.

 7. Merhaba kızlar,
  Ben gelin makyajı ile ilgili olarak şu siteye göz atmanızı tavsiye ederim. Her tür örnek var. Gölgelisi de doğalı da..Benim görümceme makyaj yaptı, görünce keşke zamanında ben de tanısaydım dedim..Kahverengi ve siyah kullandı,gölge yaptı. Neyse adresi yesimarsoy.com
  Öyle yeşil, mavi,pembe felan yok hiç makyajlarında.Ben uçuk sedefli mavi yaptırmıştım mesela:(((

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak