Google Web Geçmişi

googlewebgecmisi.jpg 
Google Web Geçmişiyle, Google aramaları dahil olmak üzere geçmişte ziyaret ettiğiniz web sayfalarını görüntüleyebilir ve arayabilirsiniz. Web Geçmişi, web etkinliğinize ilişkin en sık ziyaret ettiğiniz siteler ve en sık yaptığınız aramalar gibi ilginç eğilimleri de gösterir. Ayrıca yaptığınız aramalara ve ziyaret ettiğiniz sitelere bağlı olarak daha kişisel arama sonuçları döndürülmesine yardımcı olur.

Google Web Geçmişini  bu adresten aktif hale getirebilirsiniz. Google hesabınızda oturum açmış durumdaysanız, doğrudan web etkinliklerinizi görüntüleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz Web Geçmişi sayfasına gidersiniz. Oturum açmadıysanız, bunu yapmanız istenir.

Web geçmişinizin depolanmasını istemiyorsanız bu adresi tıklayın. Web Geçmişi sayfanızın solundaki “Durdur” bağlantısını tıklamanız yeterlidir. “Durdur”u tıkladıktan sonra “Devam et”i tıklayıncaya dek web etkinlikleriniz Web Geçmişi’nde saklanmaz veya arama sonuçlarınızı kişiselleştirmek için kullanılmaz. Web Geçmişinden tümüyle çıkmak isterseniz, Google ana sayfasının en üstünde “Oturumu Kapat” bağlantısını tıklayın. Web Geçmişinizin web etkinliklerinizi yeniden depolamaya başlaması için, Google Hesabınızda yeniden oturum açmanız gerekir.

Yorum yapınız

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak