Günde 12 Litre Su İçerek Zayıflamış

su-diyeti

dailymail

İngiltere’de yayınlanan Bir Bizi Gözetliyor programında şöhret olan Chantelle Houghton su içerek zayıflamış. Heat Dergisine konu olan Chantelle Houghton günde 12 litre su içtiğini ve bu sayede zayıfladığı belirtmiş.

Günde 2-3 litreden fazla su içmenin zararlı olduğu söyleniyor. Peki bu kadar su tüketmenin zararı var mı yok mu, bu konuda aranızda uzman kişiler varsa bizleri bilgilendirsin lütfen.

36 Comments
 1. Uzman değilim ama doktor,diyetisyen arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla 3 litreden fazla su içmek böbreklerin süngerleşmesine,midenin büyümesine sebep oluyor.Mide genişledikçe yemek yeme ihtiyacı artar.Su kararında içildikçe tokluk hissini artırır dolayısıyla zayıflamanıza yardımcıdır.Ayrıca yağların çabuk yakılmasını sağlar.(tabii sıcak su)
  Herşeyin azı karar çoğu zarardır kızlar :) zayıflamak istiyorsak spor,sağlıklı beslenme yeterlidir diye düşünüyorumm.

 2. Bir programda Dilara Koçak fazla su tüketmenin böbreklerin olduğundan fazla çalışmasına bu nedenle gereksiz yere yorulmasına sebep olduğunu söylemişti.ayrıca limonlu sıcak su da herhangi bir işe yaramadığı gibi sıcak olduğu içinde limondaki tüm vitaminleri öldürüyorumuş.sıcak suyun tok tutma sebebi de vücuttan daha geç atılmasından kaynaklanıyormuş.yani kararında içmek her zaman daha doğru ne az ne çok

 3. bu ne ya…ben 2 lt’yi zor içen bir insanım..tamama yağ yakmada çok etkili ama susamadıkça içemem ben su..düşünsenize evdeki damacanalar 19 lt…bu kdaın 12 lt içmiş..yuh yani..:)

 4. zararlıdır…kimyacılarda sölemiştir ki” su zehirlenmesi yapar”sinamekiiiiiiii içmiş buu anladım direk:)

 5. 12 lt de çok değil mi? bir de fazla kilolarının çoğunu göğüslerinden vermiş gibi

 6. Geçenlerde gazetede çıkmamış mıydı bir kadın 4 litre su içmiş ölmüş diye bence atmış bu kızımız

 7. yüzü daha önce güzelmiş ama daha sonra çökmüş sanki iki farklı insanın yüzü

 8. o kadar su içmiş ve hala sapasaglam..direk saçmalamış bu kız,haber olmak adına böyle birsey söylemiş bence..günde maximum 3-4lt içilir,kesinlikle fazlası böbreklere zarardır ve yetmezliğe kadar gidebilir..kesinlikle arkadaşlar siz siz olun abartmayın…tamam minumum 1.5-2 lt hatta yaz aylarında 2.5 lt içmeliyiz ama fazlası da tam tersi etki yaratır,bunu unutmayın;))

 9. gerçek hayattan bir örnek vereyim;annemin bir arkadaşı yıllardır günde 10 litreye yakın su içiyor fakar böbrekleri başta olmak üzere bir sürü rahatsızlığı var.

 10. 3 ltreden fazlası su zehirlenmesine yol açıyor yani bu kızın bu şeklde zayflamış olması imkansz

 11. kilolu iken daha güzelmiş daha diri ben anlamıyorum insanların sıfır beden merakını yüzündeki güzellik bile kaybolmuş bence bu kadarı fazla arkadaşların da dediği gibi azı karar…

 12. günde 12 litre su içmek insanı öldürür arkadaşlar, bayan kesinlikle dikkat çekmek için söylemiştir bunu. çok fazla su böbreklere zarar verdiği gibi beyin fonksiyonlarında da hasara sebep olabilen bir şeydir, günde 12 litre su içip ayakta kalmak imkansız yani…
  max. 4 litredir günlük su ihtiyacı aman sakın abartmayalım zayıflayacagız diye…

 13. Geçen sene sanırım, zayıflamak uğruna 7 litre su içtiği için kör olan bir kızın haberi yapılmıştı. Aşırı su içtiginden beynindeki su miktarı artmış ve görme sinirleri zarar görmüştü.

 14. ayrıca bir insan 12 lt. suyu nasıl tüetirki birgünde!! Ben 2,5 lt içmekte zorlanırken…

 15. fotoları çözemedim ben..birisi zayıflamış halimi acaba..bir fark yok bence..sadece yüzü zayıf..boşuna içmiş 12 litreyi :)

 16. Günde 12 litre su içmesi imkansız bu kadının, böbrekleri iflas ederdi hatta şu an yaşamıyor olurdu. Uzman değilim ama suyun hayatımızdaki önemini iyi bilen biri olarak bu haberin asparagas olduğunu düşünüyorum.

 17. iki resim arasında fazla bir fark yok ki. birinde balenli sütyen birinde üçgen mayo farkı belki. belki bir iki kilo fark vardır
  öyle abartılı bir zayıflama durumu olmamış yani.

  haber olsun torba dolsun diye günde 12 litre su içti denmiş. bizim de çenemizi yormuş o kadar…

 18. zararlı mı değilmi bilemem ama bi insan günde 12 litre su içebilir miiiii yaaaaa:)))

 19. uzman değilim ama kesinlikle her şeyin olduğu gibi suyun da fazlası zararlı, bir tanıdığımız da sürekli su içiyordu sigarayı bırakmak için,midesine çok büyük zarar verdi..midesinin iç dokusu bozulmuş.12 litre içmek çok gereksiz, imkansız gibi

 20. evet kesinlikle göğüslerden vermiş :)) 12 lt su mu içilir aman aman…..

 21. Hiç yemek yememişmi bu kadıncaqız..
  hiç yemeyip de bu kadarcık zayıflamışsa şayet ”su içsem yarıyor” cinsinden =))..

 22. Dediginiz gibi herşeyin fazlası zararlı, üstelik 12 tl’lik suyu ne idrarla nede terle atamaz ki bu kız gün içinde :S Çok garip bir durum gerçekten, 4 lt su içip su zehirlenmesine ugrayan insanlar var, nasıl saglıklı sapasaglam kalabilmiş çok ilginç dogrusu…
  Ama bu arada gerçekten abartılı bi kilo verme de yok, yanlardan hala bayagi yaglı:)

 23. belli ki spor da yapmış yoksa o koca göbek sarkardı bir kere =)
  mümkün olabileceğini sanmıyorum 12 lt su içebiliyor oluşunu.

 24. allah herkese önce sağlık versin ama nie böyle bişey yapmış çok zararlı ve sakıncalı böreklere yazık değil mi yaaa :((

 25. İnsanların zayıflama uğruna sağlıklarını tehlikeye atmalarına inanamıyorum.Madem kilo takıntın var. Yediklerine dikkat edersin. Düzenli spor yaparsın. Günde 12 litre su içmenin yapılacak en büyük hatalardan biri olduğunu düşünüyorum.

 26. Doktor olan annemin sözleriyle söylüyorum direk.
  “Atmış o kadın günde 12 lt suyu içmek çok kısa süre içinde böbreklerini iflas ettirip bir anlamda intihar etmek demek.Kimse sadece su alımını arttırarak zayıflayamaz.Sadece günde 2-2,5 lt su vücudun toksinlerden(zararlı maddelerden) arınmasını kolaylaştırır ve vücuttaki su miktarı yeterli seviyede olduğundan nem dengesi sağlanır cilt daha parlak,elastik olur,saçlar parlaklaşabilir.”
  Böyle yani =)
  Atmış teyzemiz bir yerlerinden =))

 27. GÜNDE 5 LİTRE SU İÇEREK YANINDA SPOR İLE 3-4 KİLO VERDİM AMA FAZLA SU BÖBREKLERİM İ AGRITTI VE FAZLA SUYUN BÖBREKLER İÇİN ZARARLI OLDUGUNU ÖGRENDİM ONUN İÇİN GÜNDE 2,5 LİTREDEN FAZLA İÇMEYİN ÖNERİYORUM

 28. bende günde otuz litre su içen birini tanıyorum. üniversitesi hastanesinde araştırması yapıldı ve suyun vücudunda hiçbir organına zarar vermediği tespit edildi. adam çevresinde ilginç bulunduğu için günde 20 litreye düşürdü.

 29. bende 5 litre su içerek 1,5 ayda 11 kilo verdeim.ama çok halsiz düştüm şimdibiraz azalttım.12 litre kesin öldürür.

 30. mesela kendımden örnek verecek olursam bady sporuyla uğraşıyorum yarışma öncesi 3 gün boyunca günlük 12 lt bende içiyorum hiç bişey olmuyor :) yanlız şunu unutmayın bir defadan öldürür.ben yarım saatte bir yarım lt içiyorum ve akabinde tuvaleti mesken ediniyorum :) su yüklemesinin nedeni ise yarışma öncesi derinin altındakı suyu atmak ve azda olsa yağ yakımını arttırmak.yinede kendınıze işkence çektirmeyin.

 31. suyu seviyorum bu yüzden günde 4-5litre tüketiyorum ama su içmek zayıflatmaz inanmıyorum öyle olsaydı doğum sonrası kilolarımı vermiştim şimdiye kadar

 32. iyi güzelde bu kadının göğüsleri ve yanları sadece birazcık incelmiş oda bu kadar konu olmayaca değmez. Ayrıca açık olmak gerekirse önceki hali çok daha çekici ve hoş . sanki resimdekiler çok farklı insanlar gibi tipleri bile bir başka ….

 33. bu şekilde yapılanı sağlıksızmı bilmiyorum ama su orucu diye birşey var duymayanlar varsa anlatayım 24 gün süren bu oruçta her bir saatte yarım bardak su içiyorsunuz yani günde 8 bardak ve 24 günde 20 kiloya kadar zayıflıyprsunuz en güzelide vücudunuzdaki toksinlerden arınıyorsunuz yanisağlıklı az yiyerek bilmem ne vs. vs. işte olmuyor öyle kilo sorunum çok yok 65 kiloyum balık etliyim ama 59 kilo olmak istiyorum ve yarından itibaren başlıyorum 24 gün yapmıcam istediğim k,loya ulaşınca bırakacm bu güne kadar yediklerinize sayın bence insan hayatında ömrü boyunca 10 15 gün aç kalmakla ölmez buna dayanabilir …göbek basen vs.. nerenizde fazlalığınız varsa ayna karşısına geçin ve derhal bu diyete başlayın bi yerden başlayın yanii hayata tekrar …..

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak