Havadan Su Üreten Cihaz

 

Kanada’dan ithal edilen bu cihaz ile  havadan su üretilebiliyor. Ürettiği suyu 4 kez filtre eden cihaz, günde 32 litre  su üretebiliyor. Cihaz üretim için neme ihtiyaç duyduğundan Ankara’da günlük üretim 19-20 litreyi buluyor. Havadan 20 litre  suyun bedeli de yaklaşık 2 YTL’dir. Birde cihaz için 2.500 YTL gerekiyor.
Cihaz öncelikle aldığı havayı hava filtresinden geçiriyor ve büyük partiküller, kir ve toz bu filtrede takılıyor. Daha sonra hava yoğunlaştırıcı ünitede hava su damlaları haline getiriliyor. Yoğunlaştırılmış su ilk olarak karbon filtresinden geçiriliyor ve depolama tankına aktarılarak burada biriktiriliyor. Burada biriken su 4 adet karbon filitreden geçerek en üstteki tankta toplanıyor. Burada suya Ultra Viyole ışınları gönderilerek suyun taze kalması sağlanıyor.
Çankaya ve TBMM cihazı test ediyormuş. Eğer uygun görülürse devlet dairelerinde de kullanılacakmış. Yıllardır su tüketimi için tasarruf tedbirleri uygulanmayan ülkemizde, baraj seviyeleri 50 – 60 cm’e yaklaşınca iki günlük su kesintileri ve bu cihazlar gibi çözümlere yöneldiler.  Su kesintileri de en çok bidon satıcıların işine yaradı herhalde. Fiyatlar hemen iki katına çıkmış durumda. Sıcaklar bastırınca vanitilatörler, sular kesilince bidonlar karaborsa.

26 Comments
 1. Başta iyi bir cihaz gibi görünüyor ama aklıma bişey takıldı. Şimdi genel olarak dünyadaki su miktarı belli değil mi? Bunun bir kısmı denizlerde, bi kısmı yeraltında bi kısmı nem olarak havada felan. Şimdi bu cihazı kullanarak havadaki nemi de alacak olursak, bu durum yağışların daha da azalması şeklinde karşımıza çıkmazmı ileride?

 2. Aslında benim de aklıma takıldı. Nemin az olmasınında tehlikeli olduğunu söylüyorlar. Herkes bu cihazdan kullanırsa biraz sakıncalı olabilir.

 3. Yeliz merhabalar,uygun olduğunda bu havadan nem yapan cihazla ilgili bilgilendirmek isterim seni,eğer istersen tabii.Bu arada sen kimsiz diye soracak olursan bu cihazı türkiyeye getiren firmanın pazarlama sorumlusuyum.Bilgilenmek istersen ve cevrene daha iyi bilgi vermek istersen beni arayabilirsin.

 4. Mehmet,bu konuda sana mailden geri dönüş yapacağız. Bayağı soran oluyor bize ulşaman iyi oldu :)
  Sevgilerimle

 5. bu susuzlukta iyi dusunulmus bir icat ama dogalın yerini hiçbirşey tutmaz!

 6. Bu cihazla üretilen su hiç bir tuz ve mineral içermeyen saf sudur dolayısı ile çözücülüğu yüksek bir sudur .

 7. şile gibi nem oranı p-80 lerde dolaşan bölgelerimizde saglık yönünden son derece gerekli bir makine ancak biraz ucuzlarsa her eve lazım derim

 8. Bu gün tv de bu ürünü gösterdiler. Evde kullanıyorsanız bulunduğu odayı 4-5 saat arayla havalandırmak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca üretici firmanın yetkilisi “cihazı 5 yıl kullandığınızda cihazın parasını çıkartmış oluyorsunuz” dedi. Biraz uzun bir süre değil mi?

 9. 5 yıl mı?biraz fazla bi rakam.ama iyiki parasını çıkarıyorz.zarara girmiyorz!başka bi siteden okuduğuma görede bu aletin fiyatı 2.600 YTL yazıyordu…

 10. Gizem, bence de bayağı uzun bir süre dayanıklılığı bile tartışılır. Bir klima bile 2 yıl içinde bozulabiliyor. Yani vereceğimiz parayı bankaya yatırıp damacana su kullanmaya devam mı etsek acaba ? )

 11. insanları kanırıyo musunuz? bence bu cihaz çok büyük sorunlara yol açabilir nem oranındaki azalma yağış azalması hep teknoloji yüzünden….bırakın bunları

 12. Mert,nemin azalması da fazla olması da iyi bir durum değil aslında.Bu fiyata da çok satılacağını zannetmiyorum. Yurt dışındaki fiyatı 1000$ civarında :)

 13. Bu urunu nereden temin edebiliriz?
  Turkiyede kac degisik firmada var yani muadilleri..

 14. Havadaki nem, coğrafi konum veya mevsim ne olursa olsun hemen hemen her zaman erişelebilir.
  Atmosferden ne kadar su emersek emelim, her zaman 3 trilyon galon saf ve arıtılmış su bulunur.
  Bu miktar dünyanın bilinen tatlı su kaynaklarının çok çok üzerindedir.

  Ayrıca bu cihazın Türkiyeye gelmesi ile ilgili olarak öncelikle evler için değil, kalabalık ofisler, şirketler, spor merkezleri,oteller,hastaneler,askeri birlikler. Çünkü bu cihazın sadece 20 lt. kapasiteli modeli yok, 20 lt den 12000 lt modeline kadar değişken kapasitede modelleri mevcut.

  Bu arada tabiki pahalı olacak dikkat edin bu cihaz su üretiyor ayrıca arıtma işlevine sahip.

 15. Zaten yağmur yağsa bu tür cihazlara ihtiyaç duyulmazdı. Bu tür çözümleri iyi inceleyip karar vermek lazım. Ne hemen almalı nede elimizin tersiyle itmeliyiz. Fiyat konusunda başka noktalar da var mesela filtrelerin ömürleri ve değiştirme ihtiyacı, garanti süresi, servis ve parçalarının bulunma imkanları gibi. Aslında bu ithalatçı firmanın işi ama ben hiç reklamlarını yada tanıtımlarına rastlamadım.

 16. slm ben bu aletten almak istiyorum fiyatı nedir ve tüm özellikleri nedir kktc ye gümrükte sorun yaşarmıyım

 17. bence çok güzel bir alet hem havadaki nemi çektiğimizde denizlerde ki buharlaşmanın etkisiyle nem dengesi korunabilir. Böylece buharlaşan suyu yağmur yağmasına gerek kalmadan kullanabiliriz.

 18. aslında bu cihazı örnek alıp geliştirmek gerekir yani bu cihazın daha gelişmişini yapıp barajların dolumu için kullanılabilir mesela. düşünsenize barajlarımızın %100 dolu oldugunu enerji üretimimiz kat kat artar hiç olmazsa dışa bağımlılığımız azalır yani daha az doğalgaz ithal etmiş oluruz. tabi bunu düşünecek hükümet nerde. birde tarım için kullanılabilir hem böylelikle susuz tarım yapılan yer kalmaz verim % artıkk kaç artar siz tahmin edin. bence hükümet nükleer enerjiyle falan uğraşacağına bunu iyi değerlendirsin yeter.

 19. MERHABA BEN MURAT NEM DEN SU ELDE EDİLEN BU CİHAZIN SATIŞ YETKİLİSİYİM.GEREKLİ BİLGİLER İÇİN İRTİBAT KURABİLİRİZ.İHTİYACINIZI SAĞLAMAK SAĞLIKLI SU İÇMENİZ İÇİN YAZILARINIZI BEKLİYORUM.FİYAT KONUSUNDA AÇIKLAMA DEDİĞİNİZ RAKAMDA SATIŞ YAPILMAMAKTADIR.GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE.MUTLU SAĞLIKLI GELECEK GÜNLER DİLERİM.

 20. firma yetkilisi murat bey’e
  19 ağustos 2008 tarihli yazınıza ithafen sizinle görüşmek istiyorum,
  beni cihaz hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.
  ben trabzon’da değişik ürünlerde faaliyet gösteren dört pazarlama firmasının sahibiyim.
  sizden haber bekliyorum, saygılar..
  email: muthiis@hotmail.com

  Hakan POYRAZ

 21. benim dikkat çekmek istediğim konu bu makinanın ne kadar elektrik harcadığı ve de filtre değişim zamanlarının ne olduğu bu konu önem bir ayrıntı olarak aklıma geldi. sadece cihaz satmak işe yaramaz bunun yan giderlerini de en ince ayrıntısına kadar bilmek gerekiyor…

 22. arkadaşlar siz marketlerde kaç şişe su bulunduğunu biliyormusnuz. sadece abd de 40 milyon litre. bu alet olmasada biz nemi hapsediyoruz. sonra herkes küresel ısınmadan bahsediyor. bu suların nehirlerde akması gerekirken market raflarında bayatlıyor. bu alet herkesde olsa da suları serbest bıraksalar bence daha hayırlı olur. o zaman nem herkese yeter. birde şunu düşünün çöllerde nem vardır ama su yoktur. akşamları yoğunlaşır o da kumların arasından akar gider. burdaki insanlar bu aletleri verip güneş enerjisi santraliyle besleseniz. susuzluktan ölen olmazdı. bunlar fikir. kalın salıcakla. bu aletten korkan varsa su üzerinden rantları olanlardır. düşünsenize suculara ve damacanacılara çok kötü bir haber bu herkese mutlu yaşamlar.

 23. Cihaz hakkında detaylı bilgi alabilmek için yetkili kişiye nasıl ulaşabilirim

 24. 1 Cihazın elektrik sarfiatı ne kadardır? 2 kullanım ömrü ne kadardır? 3 yedek parça durumu nedir?
  4 servis varmıdır
  5 garanti süresi ne kadardır bu konularda lütfen bilgilendirirmisiniz. teşekkürler

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak