Havadan Su Üreten Cihaz

Havadan Su Üreten Cihaz 

Kanada’dan ithal edilen bu cihaz ile  havadan su üretilebiliyor. Ürettiği suyu 4 kez filtre eden cihaz, günde 32 litre  su üretebiliyor. Cihaz üretim için neme ihtiyaç duyduğundan Ankara’da günlük üretim 19-20 litreyi buluyor. Havadan 20 litre  suyun bedeli de yaklaşık 2 YTL’dir. Birde cihaz için 2.500 YTL gerekiyor.
Cihaz öncelikle aldığı havayı hava filtresinden geçiriyor ve büyük partiküller, kir ve toz bu filtrede takılıyor. Daha sonra hava yoğunlaştırıcı ünitede hava su damlaları haline getiriliyor. Yoğunlaştırılmış su ilk olarak karbon filtresinden geçiriliyor ve depolama tankına aktarılarak burada biriktiriliyor. Burada biriken su 4 adet karbon filitreden geçerek en üstteki tankta toplanıyor. Burada suya Ultra Viyole ışınları gönderilerek suyun taze kalması sağlanıyor.
Çankaya ve TBMM cihazı test ediyormuş. Eğer uygun görülürse devlet dairelerinde de kullanılacakmış. Yıllardır su tüketimi için tasarruf tedbirleri uygulanmayan ülkemizde, baraj seviyeleri 50 – 60 cm’e yaklaşınca iki günlük su kesintileri ve bu cihazlar gibi çözümlere yöneldiler.  Su kesintileri de en çok bidon satıcıların işine yaradı herhalde. Fiyatlar hemen iki katına çıkmış durumda. Sıcaklar bastırınca vanitilatörler, sular kesilince bidonlar karaborsa.


Yorum
 1. Posted by bitlikirpi
 2. Posted by yeliz
 3. Posted by mehmet
 4. Posted by yeliz
 5. Posted by osman nejat
 6. Posted by nursan
 7. Posted by celal
 8. Posted by yeliz
 9. Posted by gizem
 10. Posted by yeliz
 11. Posted by mert
 12. Posted by yeliz
 13. Posted by Ismail
 14. Posted by Cumhur
 15. Posted by Emre
 16. Posted by alev
 17. Posted by yeliz
 18. Posted by mücahit
 19. Posted by tevfik
 20. Posted by bekir uzel
 21. Posted by MURAT
 22. Posted by hakan poyrazı
 23. Posted by serkan
 24. Posted by hakan
 25. Posted by mustafa korkmaz
 26. Posted by Cumhur

Yorum Yapın