IFW 2010/ Mehtap Elaidi Defilesi Davetiyesi

d1d2

İstanbul Fashion Week 2010’un başlamasına çok az bir süre kaldı. 25-28 Ağustos tarihleri arasında İTÜ Taşkışla’da gerçekleşecek IFW2010 takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

26 Ağustos 2010 perşembe günü saat 18:00’de düzenlenecek, özgün ve farklı tasarımları ile dikkatleri üzerine çeken Mehtap Elaidi Defilesine gitmek isteyenlere süprizim var.

Evet, bu haber altına Mehtap Elaidi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşmanızı istiyorum. Koleksiyonlarıyla veya kişisel bilgileriyle ilgili vs olabilir. Yarın saat 10:00’a kadar yorum bırakanlar arasından 5 kişi defilenin davetlisi olacak.

Not: Yorum yazarken isim soyad ve geçerli mail adresi vermeniz gerekiyor.

Daha önce katıldığım Mehtap Elaidi Defilesi izlenimlerime ise buradan ulaşabilirsiniz.

35 Comments
 1. ama ama ama haksızlık buuuuuuuuuuuuuuu :((( hühühüh :(( ağlarım ama yaa biz gelemyiz ki :(( başarılar diliyorum şekerler :))

 2. Mehtap Elaidi’nin babası Filistinli,annesi Türk.
  Boğaziçi üni. işletme bölümü mezunu.
  Nişantaşın’da 2 mağazası olan tasarımcının ürünleri bugün İngiltere, İrlanda, Kuveyt ve Nijerya gibi ülkelerde satılıyor.

 3. Mehtap Elaidi’nin babası Filistinli, annesi Türk. ‘Ben hiç oralarda yaşamadım, babam hep gitti, geldi. Filistin Osmanlı’yken dedemler Aydın’a yerleşmişler. El-aidi Aydınlı olmaktan geliyor. Bütün çocukluk tatillerim Suudi Arabistan’da geçti. Babam orada yaşardı. Peyzaj mimarıydı. Arabistan’daki bütün sarayların bahçesini o tasarlamıştır. Aynı zamanda Suudi Arabistan’ın ilk çiçekçisidir. Saraylardaki ihtişam beni çok etkilerdi. Tasarım çizgimde oraların etkisi var.’

 4. elaidi markasının yaratıcısıdır…
  aşkı memnuda kıyafetlerinin bi kaçı sergilenmiştir…

 5. boyner de bir marka için tasarladıgı kıyafetleri cok begendigimiz bir modacı=)

 6. Elaidi markasının yaratıcısı Mehtap Elaidi 35 yaşından sonra meslek değiştirdi.Nişantaşında 2 adet mağazası olan tasarımcının ürünleri İngiltere,Nijerya,İrlanda,Kuveyt gibi ülkelerde satılıyor.

 7. Mehtap Elaidi’nin annesi Türk babası Filistinli 45 yaşında 35 yaşından sonra meslek değiştirip modacı olmuş. Boğaziçi İşletme mezunu okulu bitirince deniz hukukuyla ilgili işler yapmış. İlk butiğini iki arkadaşıyla birlikte Mayadrom’da açmış. Şimdi Nişantaşı’nda iki mağazası var. Tasarımları İngiltere, İrlanda, Kuveyt ve Nijerya gibi ülkelere satılıyor. Elaidi koleksiyonunun yüzde 15’i abiye tasarımlardan oluşuyor. 25_ 50 yaş aralığındaki kadınlar Elaidi markasından giyiniyor.

 8. Kendisi özellikle orta yaş bayan grubunun tasarımcısı haline gelmiştir; bu durumda büyük beden üzerine yaptığı trend yorumlarının da etkisi vardır… Büyük beden kolleksiyonunda trendleri kovalaması sektördeki eksikliği kapatma adına önemli çalışmalardır. Kendisinin koleksiyonuna kolay ulaşma yolu olarka Boyner mağazalarını seçebiliriz. Hülya Avşar, Nebahat Çehre gibi Türkiye’de moda anlamında öncü isimleri giydirmişliği vardır.

 9. Mehtap Elaidi Robert Koleji mezunudur, ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirmiştir, deniz hukukuyla ilgilenmiştir, 35 yaşından sonra modayla ilgilenmeye başlamış ve butik açmıştır mayadromda iki arkadaşıyla, işlerin bu denli büyüyeceğini başta kendisi de tahmin etmemektedir.

 10. Önceleri Onu yalnızca Nişantaşı halkı tanıyordu. ilk 5 yıl tasarladığı kıyafetleri bir apartmanın giriş katındaki atölyesinde satıyordu. Ben tasarımcıyım diye ortaya çıkmadığı için tanımayanı çok fazlaydı. Bunca yıl neden sustuğunu ‘Tasarım çizgim netleşene kadar sabrettim’ diye açıklıyor.
  Elaidi markasının yaratıcısı Mehtap Elaidi (46) 35 yaşından sonra meslek değiştirdi. Nişantaşı’nda iki mağazası olan tasarımcının ürünleri bugün İngiltere, İrlanda, Kuveyt ve Nijerya gibi ülkelerde satılıyor.
  Tasarım, moda gibi kavramlarla 10 yıl önce tanıştı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. Okul bitince deniz hukuku ile ilgili işler yaptı. 10 yıl çalıştıktan sonra rutin iş hayatı canına tak dedi ve pes etti. Mayadrom’da bir iki arkadaşıyla birlikte butik açtı. Hayallerini gerçekleştirmek istiyordu: ‘Tasarımcı olmak uzak, erişmesi güç bir hayaldi benim için. Lise yıllarımda sıraların üzerine kıyafetler çizmezdim. Çocukken bebeklerime elbise de dikmiyordum. Bu işi becerebileceğimin sinyallerini tek bir noktada veriyordum. Aldığım hiçbir şeyi aldığım gibi giymezdim. Etekleri çanta yapardım, gömleklerin kollarını keserdim, yakalarına kumaş eklerdim.’

 11. Bu işe ilk başladığı yıllarda apartman dairesindeki butiğinden ve oraya gelen ilk müşterilerinden bahsediyor Mehtap Elaidi.Bence bu sözleri Türk kadının yeniliğe,yıkılan tabularına ve şık görünmenin en ünlü markalarla olabileceği kadar onunda söylediği gibi cesur olmaktan geçtiğinin farkına varılmaya başladığı zamanları anlatıyor.. :)
  ‘Onlar cesur kadınlardı’ diyor. Nedenini şöyle anlatıyor: ‘5 yıl önce şimdiki gibi apartmanların giriş katına mağaza açmak moda değildi. Önünden geçen herkes içeri bakar ama girmeye cesaret edemezdi. Zili çalıp, içeri giren kadınlar bizim müşterimiz oldu. Onlar cesur kadınlardı. Ben de onlar için kıyafet tasarlıyordum. Hedeflediğim müşteriyle beni mağazanın konumu buluşturdu diyebilirim.’

 12. Mehtap Elaidi nin tasarımlarını çok seviyorum.Bende davetiye kazanmak istiyorum :DD

 13. Mehtap Elaidi 1,5 sene önce Teşvikiye’de ikinci Elaidi mağazasını açtı. Nişantaşı ve çevresinde oturan kadınlar başta olmak üzere 25-50 yaş arasında çalışan kadınlar Elaidi markasından giyiniyor. Mehtap Hanım üst düzey yöneticilik yapan kadınlar için piyasada çok fazla alternatif olmadığını düşünüyor. ‘Diyelim ki bir bankanın genel müdür yardımcısısınız. İş kıyafeti alacaksınız. Size sunulan seçenekler hep aynı. Etek-ceket ya da pantolon-ceket. Ama siz biraz da içinizi dışa vurmak istiyorsunuz. Eteğinizin kıvrımıyla, gömleğinizin detayıyla farklılaşmak istiyorsunuz. İşte ben bunu isteyenler için varım.’

 14. Ben coook gitmek istiyorumm!
  Gidersem cektigim butun fotolari olusturacagimiz “yelizindunyalilari fan club” ına yuklerim :)))

 15. Mehtap Elaidi’nin babası Filistinli anneside Türk. Onu sadece Nişantaşı halkı tanıyor. 5 yıldır tasarladığı kıyafetleri bir apartmanın giriş katındaki atölyesinde satıyor. Ben tasarımcıyım diye ortaya çıkmadığı için tanımayanı çok fazla. Bunca yıl neden sustuğunu ‘tasarım çizgim netleşene kadar sabrettim’ diye açıklıyor.

 16. 2005 yılında bir gazeteye ‘ Aldığım hiçbir şeyi aldığım gibi giymezdim. Etekleri çanta yapardım, gömleklerin kollarını keserdim, yakalarına kumaş eklerdim.’ demiş. okuyunca “bende bende!” demiştim bir kaç sene önce, Mehtap Elaidi’yi araştırırken.
  Büyüleyen diğer bir tarafı ise,kendi deyimiyle ‘tasarım çizgisi netleşene kadar sabretmiş’ olması.. Bu onun bir marka olmasını sağlamış.
  Şimdi harika tasarımları,soyadı olan markasıyla karşımızda..

 17. mehtap elaidi için trendsetter kimdir?

  “Benim için stil ikonları, süreklilik gösterebilenler. Bu anlamda aklıma ilk gelenler zarafeti için her zaman Grace Kelly, referans teşkil etmesi için Audrey Hepburn, kendine güvenenler için Jacqueline Kennedy, sokak modasının trendlere yansıması için de sokakta gördüğüm kendine özgü tarzları yaşatan gençler.”

  çok yerinde tespitler bence!

 18. Elaidi boğaziçi üniversitesi işletme bölümünden mezun hayallerinden vazgeçmeyen bunun içinde sabırsızlanmayan bir insan ki işletme işindede çalışmıs rutinlikden sıkıldıgı için mayadromdan iki arkadaşıyla bir apartmanın giriş katında butik bir mağaza açarak hayalline ilk adımını atmış oldu benimde fikrine katıldıgım nokta nasıl marka oldunuz sorusuna verdıgı cevap cesur insanlarla çalıştım demesiydi. müsterilerinin buyuk bi kısmıyla dostluk derecesınde samimi olduguda bilinir hayat herkeze bu elaidi gibi dogru zamanda dogru adımları atmayı kısmet etsin ( aşk-ı memnu’da nihalın elbise aldıgı bir butiktir elaidi:)

 19. malesef istanbulda yaşamıyorum gelme şansım hiç yok keşke orda olabilseydim çok katılmak isterdim mehtap elaidi’nin defilesini izlemeye…

 20. Hem balon hem pilli etek yapan bi tasarımcıdır kendileri :)
  Markafonide Elaidi tasarımlarıyla karsılasıyordum. son derece şık. ayet begenıyorum. Biyografisi zaten internette bulunur o yuzden bende kendı yorumumu yapıyorum. Mehtap elaidinin yüzü kuzenımınkıne gercekten cok benzıyor :) :) ha birde kırık topuklu ayakkabıları vardı yelizcim :)

 21. Mehtap Elaidi babası Filistinli annesi turktur. Boğaziçi universitesi isletme bölümü mezunudur. onun koleksiyonlarını sadece Nişantaşı halkı tanır. 5 yıldır tasarladığı kıyafetleri bir apartmanın giriş katındaki atölyesinde satıyor. Koleksiyonlarının yüzde 15ini abiye tasarımlar oluşturuyor. Koleksiyonları 25-50 yas arası kadınlara hitap ediyor. Tasarladığı tasarımlar arasında büyük bedenlere özel tasarımlar vardır. Lutfeeen çok istiyorum gitmeyiii:)))))))))

 22. Geçen kış sezonunda defilesine katılmıştım ama çok da beğenmediğimi açıkça söylemeliyim. Benim okulumdan mezun olması bana kendisini yakın hissettiriyor :) Umarım bu sezon daha güzel bir koleksiyonu vardır. Tekrar gitmeyi umuyorum :)

 23. Mehtap Elaidi, 26 Ağustos 2010 perşembe akşamı tanıtacağı son koleksiyonunun temasını ‘Arkası Yarın’ olarak belirledi. Koleksiyonda ağırlıklı renkler; saks ve fuşyanın yanında pudra, gri, antrasit, yeşil ve her zaman olduğu gibi siyah/beyaz.

 24. mehtap hanımın nişantaşında mağazası vardır.
  kareograf olarak öner evez ile birlikte çalışır.

 25. Mehtap hanım, Boğaziçi İşletme mezunu.Zaten 35 yaşından sonra meslek değiştirme kararı almış.İlk butiğini Mayadrom’da 2 arkadaşı ile beraber açmış.Valla ben çok gitmek istiyorum defileye Yeliz:) Çünkü Mehtap Hanım’ın tasarımlarına bayılıyorum. Sana da şimdiden teşekkür ediyorum :)

 26. bu davetiyeyi kazansam gerçekten mükemmel olur=)tam da vaktinde geliyormuşum istanbula bu akşam üniversite kayıdım için geleceğim umarım ben kazanırım:)

 27. ben mehtap hanımın adını hiç duymamıştım fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla oldukça özgün bir tarzı war sessiz kalınca da insan bır yerlere gelebılıyor demek kı,kendısıne basarılar dılıyorum

 28. bu davetiyeyi kazansam gerçekten mükemmel olur=)tam da vaktinde geliyormuşum istanbula bu akşam üniversite kaydım için geleceğim umarım ben kazanırım:)(33.yorumda ismimi yazmamışım özür dilerim ondan tekrar yazıorum)

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak