İğneada Belgeseli

[youtube=http://youtube.com/watch?v=5J_y3Hhq9aw]

Daha önce sizlere  mekan önerilerinde İğneada’yı tanıtmıştım. İğneada Doğal Ekosistemi Koruma ve Bölgesel Yaşamı Destekleme Derneğinin kurucusu olan Orhan Uyanık ve teknik heyeti İğneada hakkında  güzel bir belgesel hazırlamışlar. İğneada’yı yakından tanımak isterseniz bu belgeseli izlemenizi tavsiye ederim. Belgeselin çekilmesinde emeği geçen herkese teşekkürler.

[youtube]5J_y3Hhq9aw[/youtube]

İlgili Yazı: İğneada

5 Comments
 1. İğneada’nın bu özelliklerini hiç bilmiyordum. İyi bir tanıtım olmuş. İğneadaya birkez daha gitmek şart oldu böylece, bak bir video turist artışı sağladı :)

 2. Sevgili Yeliz (isminiz bu mu? bilmiyorum. Hatalıysam baştan özür dilerim.)

  Söz konusu belgeseli sadece bana maletmeniz doğru değil. Ben sadece İğneada’nın nerelerinin çekilmesi gerektiği konusunda teknik heyete yardımcı oldum. Onları belgeselde gördüğünüz yerlere götürerek çekimin etkileyici olması ve sizlerin, daha doğrusu tüm izleyicilerin beğenmesi konusunda gerekli bilgileri (uğraşı) verdim. Zira hava çekimleri için helikopter sadece 30 dakikalık bir uçuş için kiralanabilmişti. Çekim bittikten sonra da belgeselin metnini yazdım. Sözün özü belgeselin çekiminde emeği geçen tüm ekibin özverili çalışması sonucunda oldu bütün bunlar.
  “EMEĞE SAYGI” her zaman öncelikli bir gerekliliktir diye düşünüyorum.
  Sevgilerimle…
  Orhan Uyanık İDE Kurucu Başkanı.

 3. Orhan Bey Merhaba,
  Açıklamalarınızdan yola çıkarak bloğumuzdaki habere ekleme yapacağız. Anlatımı, görüntüleri ve kurgusuyla oldukça güzel bir belgesel olmuş. SİZE VE EKİPTE BULUNAN HERKESE, TEKNİK HEYETE TEŞEKKÜR EDERİZ.
  Sevgilerimizle
  Yeliz & Barış Ayfar

 4. merhaba orhan bey bende iğneada da yazlıkçı olarak kalan bir ada hastasıyım.Bu belgesel gerçekten çok güzel olmuş bende size ve tüm ekibe teşekkür ederim.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak