Kabaktan Abajur Yapımı

Kabaktan abajur yapmak hiç aklınıza geldi mi? Ben en çok merdiven köşesinde dekoratif abajur olarak kullanılan kabak fikrini sevdim. Özellikle yazlık evleri olanlar için çok iyi fikir uygulanabilir. Önce kabağınızı oyup daha sonra matkapla delikler açıyorsunuz ve alt kısmını açık bırakarak İçine mum yerleştiriyorsunuz. Bu sitede fotoğraflarla anlatımı var.

Kabaktan saksı ve mumluk ile ilgili daha önceden bu haberimde bahsetmiştim.

13 Comments
 1. Benim Burak’cım Annemin yetiştirdiği kabaklardan İzmit’teki evimize bir tane yaptı bunlardan. O gülen yüz modeliyaptı klasik ama içine mum koyunca çok şık durdu. Özellikle bahçe ve balkon süzlemesi için çok güzel.

 2. Münevver, bence bu mutlaka uygulanmalı hem kolay hemde çok güzel.

  Saadet, bunları bulduğum sitelerden birinde gülen yüz kabaklardan gördüm ama süs olarak kullanmışlar abajura dönüştürmemişler.

 3. ay çok güzel gözüküyorlar bunlar cadılar bayramı gibi çok hoş=))

 4. merhabalar sitede ilk gördüm çok hoşuma gittik benim evimdede iki adet bal kabağı bulunuyor bal kapağı ile yapılıyor sanırsam bir sorum olacam sonradan bu kapaklar çürümüyormu acaba yani yaptığımızda ne kadar süre gider ben onu merak ediyorum. yanlız görüntüsü süper

 5. Denemiş biri olarak marissa’ya ben de cevap veriyim istedim. Kapaklar mumun alevinden zamanla kapkara oluyor bu yüzden kapaksız olarak diğer mumluklar gibi kullanmak daha mantıklı oluyor.
  Ayrıca dün Tchibo’da gülenyüzlü modelden pişmiş topraktan yapılmış olanları gördüm. Fİyatı19,95 YTL.

 6. Bayıldım bayıldım bayıldım:)Süper duruyorlar mutlaka uygulanmalı.

 7. slmlr süper bi site hergün bakıyorum mutlaka alışganlık gibi birşey yapdı modayı her yönyle en iyi yansıtan site oldunu düşünüyorum ve evimizde 3 basamaklı bi yervar bu kabaklardan yapcam kesin süper bunlar

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak