Lal Simal’in El Emekleri / Sizden Gelenler

Sevgili Lal, diktiği kıyafetlerden bir kaç tanesini paylaşmak istemiş.
Maliyet listesinide eklemeyi ihmal etmemiş:) Kumaşlar her kıyafet için 1 YTL kimisi 0,50 kuruş, fermuar 1 YTL (boyuta ve nerden aldığına göre onunda fiyatı değişiyor), baskı (çıtçıt, düğme) bunların fiyatı kıyafette kullanılacak sayıya göre değişiyor tanesi 0,50 kuruş, kemer tokası 0,50 kuruş.

15 Comments
 1. Şahane!!!! Tebrik ediyorum Lal. Ben de zamanında elbise, etek vb diklmiştim kendime ama sonra sıkıldım. Şimdi anneme diktiriyorum beğendiklerimi. Kumaşların fiyatlarını da biliyorum o yüzden. Şaşırmadım :))))

 2. harikasın lalcim ellerine sağlık…1.süpermiş…uzun çizmeyle giy çık..bende istiyorum ölçülerimi veriyim mi hihihi:))))canım çok öptüm:)))))))

 3. çok beğendim. şu veya bu diyemiyeceğim hepsi el emeği ve hoş olmuş. ben turuncu kemerli modelin tarifini istiyorum.

 4. ellerine sağlık lal hepsi çok güzel olmuş canım özellikle turuncu:)kalıp ve dikiş bilgin var sanırım yelek ,elbise vb dikmek zordur…

 5. lalcm grcktn super sler cıkarmıssın ortaya bnde moda tasarımı okuorum kalıp ve dıkısbılgılerı alıolrm ortaya cıkarmıs olduun modeller grcktn cok hos ozellıkle truncu kmerlı olana bayıldım.. yapms olduun baska modellerde vaasa paylarsn cok sefınırım bnm ıcınde fkır olur =))

 6. ellerine sağlık geçekten hepsi çok güzel olmuş:) güle güle kullanırsın artık:)

 7. eline sağlık ve tebrik ederim seni..bunları yapmak her baba yiğidin harcı değildir..aferin sana..:))

 8. Ellerine emeğine sağlııık çok güzel olmuş hepsi..
  Biz bunlara ne kadar veriyoruz maliyetlerine bakınca üzüldüm doğrusu keşke ben veya bir yakınım dikiş konusun da becerikli olabilsek..

 9. yelizcim lal simal den tarif istiyorum. fakat buraya yazmadı. maili varsa rica etsekde verse. bizde yararlansak. ucuz ucuz dikipde giysek…

 10. nefes cim ortalıkta salgın var sanırım bende bu salgından nasibimi aldım biraz rahatsızım bu yüzden tarifim gecikti.

  boyutlarını istediğin şekilde bir dikdörtgen kumaş hazırla ve kenarlarını dik(kullanıcağın kumaş örgüy se elinde dik çünkü makina kumaşı dikerken çok esnetir ve volon oluşur).Diktiğin kumaşı eşit şekilde ikiye katla yaka oluşturmak için istediğin boyutta pay vermeden kumaş katı gelen yerden kes ve bu kestiğin yeri içeri doğru dik.Bel için iki tane istediğin boyutta kuşak hazırla
  diktiğin kıyafeti giy ve kuşağın nerde olmasını istiyorsa orayı işaretle üzerinden çıkarıp işaretlediğin yerlere kuşağın genişliği kadar uzunlamasına kesik aç ve önde açtığın yerin tam arkasına(arka bedene)kuşakları uzunlamasına dik
  en son yakanın omuzlarından düşmemesi için yakanın her iki omuz kısmına altı cm uzunluğunda bir dikiş geç
  sonra da güzelce giy
  iyi günlerde kullan
  (bu arada klavyemi bozdum heralde yanlış bir tuşa bastım rakamları ve noktalama işaretlerini kullanamıyorum)

 11. çok geçmiş olsun. acil şifalar diliyorum. tarife çok sevindim. tşk ederim. dikip fotoğrafını yollıyacağım. taytla çok şık olur eminim. biraz penyemsi bi kumaş galiba bu. bende siyah dikeceğim.

 12. canım benim ellerine sağlık hepsi birbirinden şık iyi günlerde giy.
  dostun özi

 13. tebrikler…hepsi birbirinden mükemmel..dikiş dikebilmeyi bende çok isterdim….

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak