Laleler Heykel ve Tasarım Sergisi

lale-ana.jpg
Pazar günü havanın sıcaklığını fırsat bilip Emirgan’a doğru bir gezintiye çıktık. Emirgan Korusu’ndaki laleleri görelim istedik. Tesadüf Beyaz Köşk’de “Laleler Heykel ve Tasarım Sergisi” varmış. Birçok ünlü ve sanatçının tasarladığı lale heykellerini görme şansımız oldu. Tasarımcılar arasında Cemil İpekçi , Çağla Şikel, Arzum Onan, Ece Sükkan ve Derya Baykal gibi isimler vardı. Hepsi birbirinden farklı ve güzel lale heykelleriydi. Bir hafta sonunuzu ayırıp doğa ile iç içe bir gün geçirmenizi tavsiye ederim. Sergi boyunca tüm eserleri Taksim, Beşiktaş, Nişantaşı, Bebek, Bağdat Caddesi, Emirgan gibi semtlerde ve Kanyon, Akmerkez, İstinyePark, City’s, Cevahir ve Tepe Nautilus gibi alışveriş merkezlerinde 13 Nisan – 1 Temmuz 2008 arasında görebilirsiniz. İnek heykelleri gibi lale heykelleri de her an bir yerlerde yolunuzu kesebilir.

yelizmoda.jpg
Bu fotoğraftaki lale heykeli tasarımı “Moda Yağmuruna Tutulun ” sloganıyla tam benlikti. Grafik Tasarımcı Serra Erener’in hazırladığı Madame Figaro Dergisi temalı heykel üzerinde ünlüler, aksesuarlar, kıyafetler anlayacağınız modayı yansıtan herşey bulunuyordu.

Laleler Heykel ve Tasarım Sergisi Fotoğrafları
caglasikel.jpgarzumonan.jpgecesukkan.jpg
laleler2.jpglaleler3.jpg

lale2.jpglale1.jpglale3.jpglale4.jpg
lale5.jpglale6.jpglale7.jpglale8.jpg
lale9.jpglale10.jpgemirgankorusu.jpg

8 Comments
  1. Sabah gazetede Arzum Onan’ı görmüştüm lale heykeliyle… Sen canlı canlı görmüşsün ne güzel. Alper hasta düzelirse bende isterim gezmek…

  2. Çok güzellermiş Yeliz, insanın içini açıyorlar. Sen de çok yakışmışsın aralarına. Ben de gezmek istiyorummm.

  3. Alev, onunki kelebekli olandı, keyifli bir gündü tavsiye ederim.

    Gözde, sahilden Emirgan’a gitmek akıllıca değil gitmek isteyenler maslak yolundan giderlerse daha iyi olur, ee İzmir gibi değil buralar, İstanbul’da özellikle hafta sonu trafik felç oluyor teşekkür ederim.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak