Mac ile PC Komşu Oldu

mac-pc

Mac Challenge projesi ile MacBook Pro kullanmaya başladığımdan beri eski PC’mi Barış’a hediye ettim. Her ne kadar Mac’e sulanmaya başlasada pek başarılı olamayacak :)

PC’de kullanmış olduğum dosyalarımı gerek duyduğumda Mac’e transfer ediyorum. İlk zamanlar harici disk ile yapıyordum ama Mac ile PC komşu olduğundan sonra gerek kalmadı. Yaptığımız birkaç ayardan sonra Mac ile PC arasında bir ağ oluşturduk (yaklaşık 10 dk sürdü). Artık eski PC üzerindeki dosyalarımı ağ üzerinden de kullanabiliyorum. Mac ile PC artık uyum içinde çalışıyor. Dedim ya bunlar komşu oldu:)

Bu arada yarın yeni iPod shuffle yarışması başlıyor.

7 Comments
  1. merhaba yeliz bende yeni macbook pro kullanmaya basladim. ama internetten fotograf kaydedemiyorum su anda. nasil yapildigini yazabilirmisin acaba rica etsem

  2. Barış’a kaptırmazsın tabii sana güveniyoruz :) bu arada ağ işi güzelmiş işlerini kısa sürede halledersin :)

  3. shuffle yarışması tekrar başlıyor bu çok güzel bir haber yeliz süprizlerle dolusun sen hep ne olur bu defa bana çıksın bu kez o şanslı kişi ben olayım yani umarım bana çıkar:))

  4. Gül hangi browser kullanıyorsun? Safari, Firefox? Sarafi’de fotoğraf kaydetmek çocuk oyuncağı. Fotoğrafı tut ve masaüstüne sürükle, bırak. Yada fotoğrafı sağ tıkla, save image as yap.

  5. yelizcimmm sen iyice kaptırdın bu mac a bizi unutmada şeker barış abiye selamlar :))

  6. ya da command + shift + 4 ile croplayıp ekran fotoğrafını çekebilrsin. çok basit :)

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak