Makyaj Teknikleri

 

Ruj Sürme Teknikleri: Güzel görünümlü dudaklar iyi bir dudak çizgisi çizmek ile başlar. Rujunuzu sürerken aşağıdaki teknikleri uygulayabilirsiniz;

– Dudaklarınıza rujdan önce bir kat fondöten sürerseniz, ruj daha uzun süre kalıcı olur ve kolay bozulmaz.

– Dudağınıza güzel bir çizgi çizmeniz için ağzını kapalı tutmalısınız ve sivri bir kalem kullanmalısınız. Ucu körleşmiş bir kalem boyayı etrafa saçar.

– Dudak çizgisi için dudağınızın v kısmından başlayın ve köşe kısımlara doğru kısa dokunuşlar yapın. Elinizi, çenenizden destek alarak daha rahat kullanabilirsiniz. Üst dudağınız bittikten sonra alt dudağınıza geçin ve yine dudağınızın orta kısmından başlayarak dışa doğru çizin.

– Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız kalemi dudak çizgisinin dış tarafından çizin. Doğal görünümü için normalde tam üstünden çizmelisiniz.

– Eğer daha ufak bir dudak görünümü  istiyorsanız doğal çizginin iç tarafından çizmelisiniz. Bu işlem dudaklarınızı olduğundan daha ufak gösterecektir.

– Rujun uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız sürmeden önce dudağınızı kalemle hafifçe boyayın. Eğer bu tekniği kullanacaksanız, koyu bir dudak kalemi rujunuzun rengini koyu gösterir. Açık bir renk istiyorsanız açık renkli bir dudak kalemi kullanmalısnız.

– Dudak dolgusunu hallettikten sonra ruju sürebilirsiniz. Ruju ruj fırçasıyla sürmeniz daha düzgün bir boyama yapmanızı sağlar. Ruju bitirdikten sonra kağıt veya mendil kullanarak ruj üzerindeki kalıntıları alın.

5 Comments
  1. bu teknikleri hemen deneyeceğim, göz makjaı için teknikleri bekliyorum. siten çok şeker olmuş

  2. bu yazdıklarınızı deyeneceğim sitenizide çok beyendimmmmm:D:D

  3. paylasim icin tsk ederm kız arkadasim icin arastirdigim bir konuydu bu diger teknikleride bekliyorum..:D

  4. benimde kız arkadşmm içnn arştırdımm durmadan başımın etnii yiyroduu artık hiç bir şey demezz umarım(böyle dediğime bakmayın ben onu çok seviyorum adı da hatice umarım bu mesajımı görür)

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak