Mariah Carey’nin Ayakkabı Odası

mariah-carey.jpg

Resimdeki Mariah Carey’nin ayakkabı odasının ufak bir kısmı. Triplex evinde bir odayı sadece ayakkabıları için ayırmış. 1000 çiftten fazla ayakkabısı varmış, odanın büyüklüğünü siz düşünün. Tabi bu kadar ayakkabı içinde modelleri hatırlaması beklenemez. Bu gidişle kendine bir arşivci tutması gerekebilir :). Moda genelde tekrar ettiği için bir süre sonra ayakkabı almasına gerek kalmaz herhalde.

Buda benim günlük giyebileceğim yazlık ayakkabılarımı koyduğum dolabım. Ayakkabıları kutu da kullanmak tam bir işkenceydi ve bu tarz rahat kullanabileceğim kapaklı bir ayakkabı dolabı yaptırdım. İstediğiniz uzunlukta, büyüklükte yaptırma şansınız var.
ayakkabi-dolabi.jpg

16 Comments
 1. Abovv yeliz hanım 30 çift yazlık ayakkabı. 30 da kışlık desek eder 60. Vay be bunlar işsiz bi adama sermaye olur valla.

 2. valla ben sımdı yazıyı okudumda marıa caryeden assagı kalır yanım yok .odama garddrop yaptırıcam ayakkabı kısmını organız edemıyorum:)
  gıysı kısmı organıze.canta kısmıde organıze olmak uzere ama ayakkabı kısmı için bana en az 15 m2 bır oda lazım ee cantalar ve ayakkbılarım için yeterlı olur,oraya gırıp cıkarsam ayakkabıcıda hıssedrım ayakkbı fılan alamm belkı.
  sımdı sızın yolladığınız 30 çift durumuna baktım yazlık sadece 95 cıft var sanırım:)
  ama normalde 105 tane var ama kullanmadıklarımı artık ınternette satıyorum (yanı suan kullanmadığım 4 tanesı fılan satışta-alıp hıç gıymedığımde 5 tane var onlarıda satmayı planlıoum)

  :)

  kışlıklarımı duşunuyorumda bı ara oturup tum yazlık ve kışlık spor ayakkbı-cızme-terlık vs.. herture gıyebılecek ayakkabılarımı saymıştım
  nısan ayında 220 cıft vardı
  sanırım bu sayı bır ara 180 e duştu fakat sımdı yıne yukseldı:S
  annem ayakkbı ve cantalarımla benı kapıya bı gun koyacak:)

 3. Pinkylola / Melis, sana ayakkabıların için ayrı bir oda lazım. Bu arada ben 4 aylık evliyim gardırobumu büyük ve kullanışlı yaptırmasaydım eşimin kıyafetleri biraz zor sığardı. Almanın sonu yok annelerimiz haklı aslında.Sevgiler.

 4. Bitlikirpi, baksana 200 çift ayakkabısı olan var. Bu kadınların ayakkabı tutkusu ne olacak böyle izleyelim ve görelim :)

 5. Çilek Reçeli, geçen morları alamadık içimde kaldı, senle bir ara yine alışveriş turuna çıkalım:)

 6. Alalım almasına da, al al nereye kadar. Sen şu çalışma saatlerin kısalsın gideriz yine. Geçen sefer alel acele gezdik bize yetmez öle :)

 7. Ben buaralar yıne ayakkabı almak istıyorum:) ewah cok fena
  vıctorıas secrettan cızme aldım dayanamadım:)
  buarda ayakkbı dolabı konusunda çok hassasım :)nasılsa iç mimarım aslında ama işte ınce eleyıp sık dokuyorum :)

 8. pinkylola gerçekten çk gerçekçi yalan sölüyosun.lütfen kimsenin buna inanmasını bekleme….olurmu

 9. gerçekçi sanırım pinky dogru soyluyor cunku satıs yaptıgını biliorum cesitli sitelerde ve ayakkabı sevdası da evlere senlik. hani belki sayilarda biraz abartma vardir o kdr

 10. bi büyüsem ben değil bir odamı 10 odamı ayakkabıya ayırıcam tabi bi pansiyon almam lazım o zaman :))) bu arada fazla ayakkabınız varsa bana gönderebilirsiniz .çünkü tam bi ayakkabı delisiyimmmm ama lamıorum tabi çünkü daha 13 yaşındayım

 11. Benimkini andırıyor ama 1000’den fazla olacak kadar da değil.. :)

  bu arada adın asena galiba ben sana ayakkabı verebilirim ciddiyim ki neredeyse 40 tane ayakkabım fazladan :((
  16 yaşındayım ama sen 13’sün malesef :S

  amerikada yaşıyorum hepinize selamlar..

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak