Matruşkalar

Özellikle Rusya’dan dünyaya yayılan iç içe giren tahta süs bebekler yani matruşkalar çocukluğumuzda hepimiz için oyuncak görevi görüyordu. Artık matruşkalar dekorasyonda oldukça fazla tercih edilen objeler haline geldi. matruska.jpg

Bunlarda evimdeki matruşkalarım. Almak isteyenler Eminönü ve İkea’ya bakabilirler. Ben üstteki renkgarenk matruşkaları seneler önce alıp çeyizime koymuştum:) ve şimdi keyifle kullanıyorum.

matruskamor.jpg

Üstteki mor tonlarında olanını evimizin ufak odası için Eminönü’nden almıştım. Matruşkalarla ilgili diğer haberimi buradan matruşka desenli nevresimleri buradan, matruşka desenli aksesuarlar haberimi de buradan inceleyebilirsiniz.

8 Comments
 1. Bir matruşkam bile yok!
  Ben de çocukluğumdan beri matruşkam olsun isterim, ancak daha bir tane bile satılanı bulamadım.
  İkea’da gördün mü?

 2. Kadriye, İkea’da önceden yoktu, iki hafta önce gittiğimde gördüm, satıyorlar:) Eminönü’nde de bazı yerler satıyor, ben mor tonlarında olanları Eminönü’nden almıştım.
  Sevgiler

 3. matruşkalardan banada almıştın teyze morlarından valla çok sekerler ama gözetim altında olmassa hemen kayboluyor :)

 4. Merhabalar Yeliz hanım, bir ufaklık için hediye olarak almam gerekiyor Eminö’nün neresinden aldınız yada ben nerede bulabilirim bu bebekleri netten baktım ama fazla satan bir yer göremedim bu konuda bilgi verebilirseniz çok teşekkür ederim. Kolay gelsin.

 5. Bunların Rusya da imalat edilenleri çok güzel çok uğraşmışlar ve kocamanlar.Ben bir takım aldırmıştım bir akrabamıza ama Türkiye’den de bir takım alıcağım çok hoşuma gidiyorlar.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak