Muhabbet Kuşu

 kusumuz.jpg

Yaklaşık yirmi tane kuşun olduğu kafesten çıkıp kendi kafesinde  eve  getirdiğimizde kendini yalnız hissetmiş olacak ki bütün gece boyunca gıkı çıkmadı hatta yemek bile yemedi. Gün geçtikçe kendini sevdirmeye başladı ve şu anki durumunu ne ben söyleyelim ne siz sorun. Evimizin salonunda ki büyük aynaya konup kendi kendiyle saatlerce sohpet edip uyuya kalıyor. Resimdeki ufak kare aynanın tepesindeki kardan adam maketi ile arkadaş oldu diyebilirim, onunla dertleşip onu didikliyor. Kafesine koyduğumuz minik aynadan sonra iyice kendini beğenmiş oldu çıktı. Biz de bazı günler kafesindeki aynayı alıp ona ceza veriyoruz, ayna kafeste olmayınca bize işi düşüyor:) Kısa sürede suyun altına kendini atıp minik küvetinde yıkanmayı bile öğrendi, hatta saç kurutma makinasıyla tüylerini bile kuruttuk.

Vee daha bir ay oldu alalı adını bile koymadık desem inanır mısınız?:) sizlerden isim önerileri bekliyorum?? :)

26 Comments
 1. Bu tatlı şey evinize neşe getirmiş belli. Öncelikle Maşallah . İsim ne konur ne biliyim seçenekler oluşsun belki bende onlardan seçerim:) İşin kolayına kaçıyorum hihi.

 2. maşallah çok şeker : )
  benimde vardı ismi bıcırıktı sende düşünebilirsin konuşmayı öğrenirse adını kolay söyler : )

 3. Çok şirinmiş. Dişi mi erkek mi? bana gagasındaki koyuluktan erkekmiş gibi geldi. Bence “BICIRIK” olsun.

 4. Saadet, eve neşe getirdiği kesin! ben aslında köpek istiyorum:(

  Ahu, biraz senden tüyolar alayım bir ara bizim kata uğrarsın:))

  Banu, erkek, Merve’dede var onunkinin adını Rıfkı koyduk. Bıcırık cici bir isimmiş.

  Sevgiler

 5. Çok tatlıymış! :) Hep kafesinde durmaması, salonda dolanması onun için çok iyi bence! Üstelik kafesindekinden daha da büyük bir aynası da varmış salonda ;)) Bizim kediler görmesin:)

 6. Yelizcim çok tatlı bişey bu msnde o kadar net görünmüyordu.İsim hakkında bilmiyorum ama bıcırık bence de güzel bi isim yakısır yaramaza da :)

 7. Bengi, ayna hastası, kafesinden aynasını alınca durmadan birşeyler anlatıp duruyor stres oluyor aynayı kafese koyunca kendine bakıp duruyor, garalıyor eğleniyor sesi çıkmıyor:) seninki görmesin valla ham yapar:) büyük aynaya gazete kağıdı geçirdiğimiz günü hatırlıyorum gazetenin kaldırıp altından kendine bakmaya çalıştı o kadar akıllı ki :)

  Ceren, çok tatlı ama yaramaz eğlendiriyor bizi, senin köpeğin daha tatlı ben köpek istiyorum banane:)

 8. yelizcim çok tatlı…adı biber olsa…benim köpeğimin adı ama çok severim. düşüneyim yine yazarım.

 9. Çok tatlı bir kuş. fıstık yeşili de biz de var. Adını ‘cicim’ koyduk. Çok kolay adını söyleyebiliyor. Siz adını koydunuz mu bilmem ama cicim ve cicikuş bana çok güzel geliyor. 2 yıldır cicimle birlikteyiz. Artık ailemizin bir parçası oldu. Çok akıllı ve tatlı oluyorlar. Bana bile köpek alma sevdamı unutturdu cicim:)

 10. BENCEDE BICIRIK KOY BEN DE BU GÜN YENİ ALDIM Bİ STELERE DOLAŞAM DEDEM.SENDE İSİM KOYCAKMIŞIN BENDE SİTELERDEN BAKIYORUM İŞTE

  SELÇUK YILDIRAL

  BY SELO

 11. merhaba yeliz nasılsın iimisin? öncelikle kuşunun çoooooooook tatlı olduğunu söylemek istiyorum.bence adı “boncuk,maviş,fıstık”gibi bir şey olabilir.bence sen en ii adı seçersin.(:

 12. bend bugun bir kuş aldım ve benim kinin adını ne koysam die düşünüyorum benim kuşumda 1 gündür sesini çıkarmadı yemek yemedi su içmedi öle duruyoo BEN NE İSİM KOYSAM ACEP…

 13. bence bu kuşun ismini MAVİŞ koy bendede var sarı miyavlıyor babacık diyor herşeyi yapıyor ismide İBİŞ :D :D

 14. arkadaslar beniim kuşumunda iismi bıcırık ama yanına eşş allldık ismini zuzu koymayıı düşünüoorum sizce nası olur??

 15. benimde aynı kuşum var tıpkısı hatta bugün aldık ve onu cok seviyoruz ve bize alıştı diyebiıriz bizide salıyoruz artık ve babam onu tutup boynuma koyuyor ve gıdıklıyor adını daha koymadım bana yardım edermisiniz lütfen

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak