Nükleer ile yaşamaya gerçekten hazır mısın?

greenpeace

Geçen 60 yılda Nükleer enerjinin çözüm bulamadığını belirten Greenpeace , güvenlik açıklarından, atık sorununa, artan maliyet ve inşaat sürelerine kadar pek çok konuda harcanan milyarlarca dolara rağmen nükleer enerji dünyamızın en kirli ve en riskli enerji üretim kaynağı olmaya devam ettiğini belirtiyor. Nükleer enerjinin, 20. yüzyılın işe yaramaz teknolojileri arasında yerini alması gerekirken; birilerinin bize tekrar tekrar nükleer enerjiyi yeni, güvenli ve temiz bir enerji kaynağı olarak tanıtmaya çalıştığını belirtiyor.

“Nükleer ile yaşamaya gerçekten hazır mısın?”sloganıyla yola çıkan Greenpeace, bugün ülkemizin enerji geleceğinin önünü tıkadığını belirttiği bu engeli kaldırmak için nükleer ile yaşamak istemeyen 1 milyon kişiyi biraraya getirmeyi planladığı “I Lovve Nuclear” kampanyasına başladı. Kampanya, Facebook ve Twitter’da da yürütülecek.

http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

16 Comments
 1. yelizcm çok anlamlı bı proje hemen katıldm…sıtedende boyle sosyal sorumlulk projelerınde yer vermen çok gusell..

 2. Aslında yorum yapmak icin biraz beklemek istedim. bu habere kac kisi yorum yazacak merak etmistim.. Her türlü habere onlarca yorum gelirken bu habere sadece 1 yorum gelmesi şaşırtıcı! Bir elbisenin altına onlarca yorum yazarken nükleer enerji konusunda dut yemiş bülbül gibi kalmak aslında ülkemizin bu tip olaylara karşı kayıtsızlığının/duyarsızlığının bir yansıması gibi duruyor…

 3. Greenpeace’yi gönülden destekliyorum her zaman, sizinde bu konuda duyarlı olmanız ve okurlarınızı teşvik etmeniz çok güzel bir davranış. Fakat Ülkeleri yönetenler ve dünya üzerindeki kapitalizm ve bir çok diğer strateji karşısında Greenpeace ve bu gibi oluşumların pek etkili olacaklarını sanmıyorum. Ama hiç olmassa karınca hikayesi vardır ya, aynen ordaki gibi hiç olmassa tarafımızı belli etmek için de olsa, umudumuzu kaybetmeyip bu gibi konularda duyarlılığımızı gösterip, elimizden geleni yapmalıyız.

 4. greenpeace sorumluluğu yüksek ve değerli bi proje sitende yayınladığın için teşekkrler yelz

 5. keşke bu santrallere harcanan parayı,zamanı zaten yeterince mahvolan dünyayı kurtarmak için harcasak :(

 6. pelus o kadar doğru yazmışsın ki.. onca gereksiz ama bir o kadar da çok yorum yapılırken kıyafetlerin, kozmetiklerin altına böyle önemli bir mevzuya bu denli duyarsız kalmanız utandırıyor beni de. bu ülkede bu tip insanlar dolu ve hep bunların yüzünden maruz kalıyoruz bunca kötü şeye.

 7. teşekkürler yelizcim hiç haberim olmayacaktı ben de müsadenle üye olduğum heryerden iletmek isterim +1 kişi bile birşeyleri değiştirebilir…şimdilik zor görünse de göle maya çalmak da olsa hiçbirşey yapmamaktan iyidir..elimizden geldiğince yayalım..tekrar teşekkürler..

 8. Konu gerçekten duyarlı olunması gereken bir konu.Bu konuda elimizden fazla bir şey gelmese de en azından gayret gösterenlerin safında olup onlara destek verebiliriz. Yalnız yukarda yorum yapanlardan biri “bir elbisenin altına…” türü ifadesiyle maksadını aşmış bence. Öncelikle bu blog bir moda blogu.Bu ifadesiyle hem blogcunun yaptığı işi hem de bu sitenin takipçilerini ve yorumcularını da ufalamış olmuş bi nevi.

 9. yelizcim çok teşkekür ederiz sen olmasan valla önemli bi konuyu atlayacaktık herkesin insanlık görevi :))

 10. sivil toplum uyesi oldugumu belirterek bu tür sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek vermisimdir.
  bu davranısın icin seni ayrica tebrik ederim yelizcim.
  +1 kisi cok seyler katabilir diye dusunuyorum ben de..

 11. teşekkürler yeliz bende katıldım gerçekten bu gibi konulara gerektiğinden az değer veriyoruz.bizi uyardığın için tekrar teşekkürler.

 12. sanırım ilaydanın attığı taş bana geldi:) Aslında böyle birşeyde beklemiyor değildim. Yinede bu tip konulara duyarlı insanların bu tarz bir konudaki haberin altına hangi sitede olursa olsun yorum yapacağını düşünüyorum.. Ayrıca bu siteyi takip etmekten mutluyum ve elbiselerin altına yorum yazanlardan biri de benim:) Niye, neden ve kimi ufalamak isteyeyim ki? Giyinmek ve süslenmek her kadın için vazgeçilmezdir benim içinde öyle. Site sahibi de bence çook güzel bir iş yapıyor. Fakat bazı konularda ses çıkarmak konusunda, tepkili olmak konusunda eksik olduğumuzu düşünüyorum. Ve evet 10 dakika içinde bir elbisenin altına onlarca yorum atabiliyorsak nükleer enerji gibi tüm dünyayı ilgilendiren bir konuda olumlu ya da olumsuz bir yorum yapılmasını hala beklerim….

 13. yeliz saol öncelikle.. neyin ne olcagını kestiremiyoruz artık bizim yerimize insanlar karar verio nasıl yaşayacagımızı ne şekilde ölecegimizi süper bi proje tmamda sadece lafta kalıcak dierleri gibi çok üzücü ilk önce bireyesel kalkınmamz lazım.. o bil elbisenin altına diyen şahısta saçmalamış moda blogu burası doaldır ona yorum yapmamız sende yorum yapmak ve siteyi takip için giriosun herlde nese duyarlı insanlar varmış işte iş sadece elbisenn altında diilmiş görmüşsündür..

 14. yeliz saol öncelikle.. neyin ne olcagını kestiremiyoruz artık bizim yerimize insanlar karar verio nasıl yaşayacagımızı ne şekilde ölecegimizi süper bi proje tmamda sadece lafta kalıcak dierleri gibi çok üzücü ilk önce bireyesel bilinçlenmemiz lazm… o elbsenn altı diyen kişide saçmalamış…

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak