Örgü Saç Bandı

orgusacbandi.jpg

Kışın kendini hissettirdiği şu günlerde bere takmaktan sıkıldıysanız saç bandı örmeye ne dersiniz? Saç bandını kulaklarınızı ve başınızı ısıtması için biraz geniş örmenizi tavsiye ederim.

25 göz ile başlayıp başınızın ölçüsünde örmeye başlıyorsunuz, tamamladığınızda kesiyorsunuz ve iki ucu birleştirerek iğne iplik ile dikiyorsunuz. Ben düz örgü tercih ettim sizler isterseniz, lastik, haroşa veya prinç örgüde yapabilirsiniz. Geçen haftalarda tığ ile ördüğüm kırmızı çiçekten kolye yapmıştım. Aynı çiçek modelinin daha büyüğünü saç bandı için yaptım ve fotoğraftaki gördüğünüz şekilde bandın yan tarafına diktim. Çiçeğin ortasına minik ince kurdeladan fiyonk hazırladım ve taktım. Hatta abartıp ciyak bir mor rengini de örmeye başladım. Önümüzdeki haftalarda örgüyle ilgili daha farklı tasarladığım modelleride  sizlerle paylaşacağım.

10 Comments
  1. teyze şu saç bandını sen mi ördün ne güzel bana da örüyorsun ama bunun rengide çok güzel sade şık olmuş ve kışın bunlar çok kullanışlı oluyor.

  2. bermal sen bana ins sanç bandı örmüşşündür hem bn sanayaptım tabi etraftan yardım alarak =) unarım begenirsin kusum

  3. tatlı cadım başımın belası tam sana göre bir bant yapıom tabi tek başıma deil biliosun bu konularda çok becerikli deilim ondan bir çok kişiden yardım alıom en çokta annemin başının etini yiyom güzel olsun die beğenceğine eminim ne güzel karşılıklı birbirimize saç bantı yapıoz inşallah güzel olurda emeklerimize değer enb çokta annelerimizin emeğine değer nese galba fazla yorum yaptım nese güzel olcağınada eminim=)

  4. ben örülmüş ama dewam edılmemıs bır kazagı lastıgıne kadar soktum.hazır örlmüş oldu:)kestım ve uclarını dıktım gayet kullanıslı oldu.üşenenler uygulayabılırler:)sevgıler…

  5. ya yeliz abla bana saç bandının örneğinin yapğılışı göndrirmisin ne olurrrrr

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak