Özlem’den Peçete Katlama Tekniği / Sizden Gelenler

Sevgili Özlem Almanya’da yaşıyor. Geçen haftalarda sofra düzeni ile ilgili paylaşımda bulunmuştu. Bende bu haberimde sizlerle paylaşmıştım. Özlem’den yılbaşı için öneri olması için peçete katlama tekniği ile ilgili görseller istemiştim oda sağolsun uyguladığı kitaptan fotoğraf çekip hemen göndermiş.

Bende dün akşam peçete koleksiyonumdan birini, kalın olmasından dolayı kullanmak zorunda kalarak ilk denememi yaptım üstteki renkli olan bakalım beğencek misiniz?  Eğer sizde denerseniz büyük peçete kullanmanızı öneririm, daha kolay yapılıyor. Peçetenin orta kısmına hazırlıksız bu işe kalkıştığım için geçen kış yaptığım keçe yaka iğnesini iliştirdim. Özlem, önerin ve ilgin için teşekkür ederiz. Almanya’ ya sevgiler.

-ilk önce tüm peceteyi açıp tüm köşeyi ortaya dogru katlayın.
-yine köşeler ortaya dogru katlanacak.
– peceteyi cevirip tekrar ortaya dogru katlayin.
-peçetenin ortasindan tutup alt tarafdan köşeleri öne doğru çekin.
-peçetenin altında kücük köşelervar onlarıda tutup cekerseniz gülün yaprakları olur.

15 Comments
 1. süper süper süper:) ellerinize sağlık çok cici olmuşlar,özellikle yelizcim renkli ve desenli peçeteyle yapınca çok hoş olmuş:))))

 2. Bekler miyim hiç ? Hemen denedim:) Çok da güzel oldu ama ben kağıt peçeteyle yaptım sanki kumaş peçeteyle yapılsa daha güzel olucak:) Çok sevdim yine de.
  Teşekkürler Özlem..
  Teşekkürler Yeliz..

 3. yelizcim her yaptığını beğeniyorum diye eleştirilsemde demedem edemiyeceğim. senin peçeten çok daha şık olmuş. teknik çok basitmiş. uyguluyacağım. desenli peçetende güzelmiş.ne marka acaba?

 4. özlem ve yeliz ellinize sağlık çok şık duruo…banu doğru diyorsun tuzluk yapardık kağıttan aynı teknik….beğendim:))

 5. dayanamadım bende yaptımm çok güzel oldu.Üstünede tüyden yapılmış simli kelebeklerimi iliştirdim.Süper oldu :) Tşkler yeliz ve özlem hanım ;)

 6. derya, denemelisin çok zevkli teşekkür ederim.

  ışıl, aynı benim gibisin tezcanlı:) kumaş peçetede olur benimki kare olmadığı için kağıtla denedim.

  nefes, peçetem çin malı beşiktaştaki ev aksesuarları satan şu meşhur mağazalardan birinden almıştım. teşekkür ederim.

  nefes, istersen geçen kış yaptığım keçe yaka iğnelerini paylaşayım çok basit. oralarda hazır modellenmiş keçelerden satılıyor mu?

  banu, evet:)

  sevgiler

 7. satılıyor yelizcim. yayınlasana valla kışta geldi ..ankarada kale içinde hem yapıp hem satış yapan dükkanlarda gördüm ama çok pahalı el emeği diye abartmışlar fiyatını 40 liraydı.en alta örgü çiçek üstüne keçe çiçek ortasına küçücük top bi keçe koymuşlar.arayada iğne oyası çevirmişler. anlatınca ne çok malzeme var gibi ama gayet basit.

 8. Hiç kaçırır mıyım bu denli zevkli bir işi??Görür görmez yaptım.Çokta güzel oldu.:):)

  Yelizcim,seninki de çok güzel olmuş.Ah ahh şu fotoğraf makinem hala gelemediki çekipte yollasam…:( devamlı oyalıyorlar.Bu hafta sonu teknosa’dan almayı düşünüyorum.Bu kadar beklemek yeter:):)

  Ellerinize,emeğinize sağlık..

 9. yelizcim yarışmanın yorumlarını yayınlamışsın. kazananı açıklamayı düşünüyormusun?

 10. nefes bence çok kişi bildi:)))napıcaksın yelizzzzzzz:)))aslında ben bildim :)))

 11. peçete olayı ciddi güzelmiş çok zormuş gibi görünüyo ama halbuse basitmiş, paylaştığı için özleme çok teşekkürler=))

 12. Valla boynuz kula gecermis Yeliz´in 2 renklisi kiziminkinden daha güzel.Özelemde daha cok model var ama cep telefoni ile cektigi icin pek net cikmiyor.Onlarida isteyin bence yollasin

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak