Podyum Saçı [Konuk Yazar]

Konuk yazar köşesine bugün yeni bir isim daha katıldı. Sevgili Ahmet Çoban ( Makas Nişantaşı ) bundan sonra saç bakımı ve modelleri ile ilgili bizlere naçizane fikirler verecek.

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da  podyumda hangi saçları uyguladı? Hangi bakım spreylerini kullandı? Hemen yazısını okuyalım ve tüyorlarına kulak verelim.

Koleksiyonlarında genel olarak sokak modasının parçalarını barındıran Nihan Buruk, “Plastichaos” koleksiyonu ile farklı meslek ve farklı hayatlardan insanları bir araya getirdi. Söz konusu sokak modası olunca, naiflikten uzaklaşan, koleksiyonu destekleyici maskülen saç modellerini uygulayarak sokağa uyum sağladık. Backstage de sınırlı zamanda tasarım kokan çalışmanın aksine doğal ve etkileyici bir çalışma ortaya koyduk. Birbirinden farklı saç yapısına ait bay-bayan modellerde kişinin yüz yapısına uygun bir şekilde aynı dokuyu oluşturmak makas nişantaşı ekibinin en önemli detayı. Bay-bayan saçları yapı olarak benzerlik gösterse de kullanılan şekillendirici farklılık gösteriyor.

Yeni erkek markası ”NIAN”ın tanıtımında modellerde 1960’lardan ilham alarak erkeklerde ıslak görünümlü jilet gibi saçlara Sebastian Liquid Steel jel şekillendirici ve Sebastian Shaper Zero Gravity sprey kullanarak kalıcı bir görünüm sağladık. Bayan modellerimizde ise Wella Professionals grubunun Pearl Styler ürünü ve Sebastian Shaper Zero Gravity spreyi ile kendini keşfetmiş, ayakları yere sağlam basan güçlü kadın karekterini ortaya cıkarttık.

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul organizasyonunda Nihan Buruk defilesinde koleksiyona uygun saç ve makyajla etkileyici bi çalışma çıkararak büyülü defilenin bir parçası olmaktan büyük zevk duyduk. Tasarımcı Zeynep Erdoğan ‘light’ adını verdiği koleksiyonu hem feminen hem sportif çizgileri birada barındıran karo deseniyle retro bir algı yaratarak, sade parçalarla seksapaliteyi öne çıkarıyor. Yalın ve seksapalitenin göz önünde olduğu parçalarda makas nişantaşı olarak koleksiyonu destekleyen bir çalışma ortaya koyduk. Beyaz ve uçuk mavinin hakim olduğu ‘light’koleksiyonunu tamamlamak için saçları yalın ve düz tarayarak doğal ve feminen bir görüntü yarattık.

Koleksiyondaki çarpıcı karo desenleri, şekillendirdiğimiz saçlarla uygun saç aksesuarı kullanarak bir bütünlük sağladık. Bu görüntünün defile boyunca kalmasını sağlarken doğallık bizim için en önemlisiydi. Sebastian Shine Crafter şekillendirici ve Sebastian Shaper Zero Gravity spreyi ile kalıcılığı destekledik. Saçlara uygulanan işlemlerde saçın zarar görmemesi için Sebastian Trillant saç bakım serumunu kullanarak saçın yıpranmasını engelledik.

Yalın, doğal ve feminen görüntüyü tasarladığımız saçlarla desteklemek bizim için keyifliydi.

Yorum yapınız

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak