Rimel Nasıl Sürülür

Seçtiğiniz rimelin özelliğine göre, kirpiklerinizi uzatabilir, kıvırabilir ya da onlara hacim kazandırabilirsiniz. Bence seçimi yaparken mutlaka teninizin rengine uygun bir rimel seçin. Kahverengi veya siyah seçimi iyi yapın!

Rimelinizin fırçasını düzenli olarak temizleyin. Böylelikle daha önceki kullanımlarınızdan kalmış olan artıklar kirpiklerinizin üzerinde topçuklar oluşturmaz.

kate_moss.jpg

1 Rimelin iyi tutması için kirpikleriniz temiz ve kuru olmalı. Eğer lens kullanıyorsanız, rimeli sürmeden önce lenslerinizi takmayı unutmayın.

2 Uygulamaya üst kirpiklerden başlayın. Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara doğru fırçayı sürekli döndürerek ilk katı sürün.

3 Kirpiklerinizin kurumasını bekleyin, daha sonra ikinci katı uygulayın.

4 Alt kirpiklerinize hacim kazandırmak istiyorsanız, fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Eğer uzun görünsünler istiyorsanız, fırçayı dik olarak tutup kirpikleri tek tek boyayın.

5 Kirpik fırçası ile fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın.

6 Uygulama sırasında göz çevrenize rimel bulaştırdıysanız bir kaç saniye bekleyin ve bir pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin.

10 Comments
  1. Pıtırcık, makyaj tekniklerini öğrenmek adına hazırlanmaış hoş videolar var, bende keyifle izledim, rica ederim:)

  2. Kadriye, makyaj yapmanın püf noktaları bu videolarda :)

    Nehir Merhaba, çok faydalı diğer videolara da göz at derim:)

    Sevgiler

  3. sıtedekı bilgiler inanılmaz guzel böyle bi site hazırladıgınız için çok tesekür ederim …

  4. merhabalar teknikler güzel de kullanacağımız rimel de çok önemli acaba önerebileceğiniz bir ürün var mı siz neler kullanıyorsunuz

  5. Rimel kurumasın diye içine su koymalısınızz ki kuruumasın bol bol koyun ama az olunca bişey farketmez aynısı oje içinde geçerli (:

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak