Salon İçin Dekorasyon Önerileri

koltuk51.jpg

Salonuna lacivet tonlarında koltuk alan pek nadirdir sanırım. Bej, kahve ve lacivert tonlarının uyumu gayet güzel olmuş. Evinin herhangi bir köşesine wenge mobilya almayan varsa parmak kaldırsın? :) Son zamanlarda wenge mobilya patması var. Meşe, lake mobilyalar ikinci plana atılmış durumda.

koltuk41.jpg

Huzur veren pastel renkler arasında yer alan sütlü kahve tonları, belirli renklerle kombinlendiğinde, işte bu görüntü ortaya çıkıyor. Maviyle uyumu gayet güzel.

koltuk31.jpg

Bu koltuk, farklı alışılmışın dışında bir model. Bende olan mobilyadan kimsede olmasın diyorsanız farklı modelleri seçmenizde fayda var. Arkanıza yaslandığınızda pek rahat edemeyebilirsiniz ama dekoratif amaçlı 2 tane ufak yastık değilde büyük yastıklar kullanarak rahatlığı sağlayabilirsiniz. Halıye diyecek sözüm yok çok cici.

koltuk11.jpg

Deri koltuk pek bir asil duruyor ama yaz için ideal, kış için kullanmak zor diyebilirim. Renkli dekoratif yastıklarla bende kombinleyerek salonumda kullanıyorum. Özellikle bu günlerde üzerine sıcak tutması için birşeyler örtüyorum :).

 koltukkahve1.jpg

Koyu kahve tonlarında farklı bir dekorasyon önerisi daha, köşedeki abajur ve halı rengi uyumlu, yuvarlak halılar son zamanlarda dikkat çekmeye başladı. Halı denince akla hemen dikdörtgen modeller geliyor ama bir değişiklik yapıp yuvarlak halı tercih edebilirsiniz. İkea’nın ufak yuvarlak halıları meşhurdur, büyük olanlarından da İkea ve daha birçok halı satan markalarda var.

2 Comments
  1. Esra, benimde salonumda var:) meşede senelerdir var olduğu için sıkılmıştık iyi oldu aslında.

  2. tasarımlar cok hos ama ben mumkun oldugunca sade ve yere yakın olmalı diyorum mobilyalar hususunda..

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak