Sarah Jessica Parker’in İkizleri

sarah-ikizleri
dailymail

Sex and the City dizisinin yıldızı Sarah Jessica Parker’in geçtiğimiz hafta ikizleri olmuştu. Jessica Parker ve eşi Matthew Broderick ilk kez ikizleriyle birlikte poz verdi. Belki bilmeyenleriniz vardır Jessica Parker, anne olmak için taşıyıcı anneliği tercih etmişti ve taşıyıcı anne sayesinde ikiz annesi oldu. Jessica Parker’ın doğal yöntemlerle hamile kalamadığı için bu yöntemi tercih ettiği söyleniyor.

Taşıyıcı annelik bazı ülkelerde yasaklanmış durumda. Ülkemizde de benzer konularda tartışmalar oluyor. Hatırlayacağınız gibi Leyla Bilginel’in sperm bankasından çocuk sahibi olması ile ilgili birçok tartışma yaşanmıştı.

{democracy:46}

 

18 Comments
 1. yargılamak istemem ama tercih etmem…benim kanımdan canımdan olsun..inşallah Allah isteyen herkeze verir..ama bebişlerde pek şirin:)taşıyıcılar,sperm bankaları..pek hoş karşılamıyorum doğrusu..amannnn kızlarrrrrr ayaklarınızı üşütmeyin:))

 2. Bence taşıyıcılık yapan kişi açısından çok daha zor. Kendi çocuğunu bile bile başkasına veriyorsun. Maybe gibi sperm bankalarıda çok saçma bence. Leyla’nın çocuğunu şimdi herkes biliyor. Okulda çok dalga geçerler.

 3. Çocuğunuz olmuyorsa ve evlatlık almak istemiyorsanız bu yöntemlerle çocuk sahibi olmak normal. Başına gelmeyen bilemez..

 4. eğer çocuğun olmuyorsa çok doğal çünkü bende tam aynı durumdayım hatta sabah taşıyıcı anne için fiyatlara baktım 15bin eurodan başlıyor.anneden alınan yumurtalık ve babadan alınan sperdem dışarıdan birleştirilip taşıyıcı anneye yerleştiriliyor.çok normal karşılıyorum ama durumun dini boyutunu bilemiyorum…

 5. allah kimseye aratmasın öncelikle..ama ben kaderciyim biraz böyle bir şeyin mesuliyeti çok zor o yüzden asla yapamam ..annelik duygusunu tadayım diye yarın öbürgün ona cevap veremicek olduğunda işte bunun adı büyük bencillik gibi geliyor..yinede bu benim görüşüm evlatlık almak en doğrusu..

 6. Konumuzla alakasız bir istek.
  Sevgili Yeliz sitende bizim sanatçılarımıza ait haberlerede ağırlık vermeni bekliyorum. Sanki daha çok yurt dışındaki yıldızlar, onların giyim tarzları, tercihleri, yaşam biçimleri yer alıyor gibi.

 7. Siperm bankaları konusunda çok gel git yaşıyorum, yani bir yandan asla ewlenmemiş birinin siperm bankasından çocuk sahibi olması anlamsız gelmiyor bir yandan da bu işin ilerlediğini düşünüyorum..Etrafta bir sürü çocuğunuz war ancak bilmiyorsunuz.. Bilemiyorum tabi, taşıyıcı anneliğe gelince siperm bankasından çok daha mantıklı çünkü sizin parçalarınız genlerinizle birleşiyor ve oluşuyor.. Eğer kadın hamile kalamıyorsa ve çok çocukları olsun istiyorlarsa, bu durum daha anlaşılabilir.. Bilemiyorum, allah korusun bence her kadın bu duyguyu tatmak ister.. Annelik çok kutsal bir şey tüm aşamalarıyla.. Ben evlatlık almayı tercih edebilirim, ülkemiz koşullarını düşündüğümüzde evlatlık almadan öte koruyucu annelik diye bir şey var.. Ç. Esirgeme krumlarına özel sosyal sorumluluk projeleri yaptık okulla birlikte, insanın ici acıyor resmen, herkes bir defa gitmeli..Bu yollara gelene kadar alternatif kurtarılması gereken çok çocuk var.. Biz elimizdekilere sahip çıkmasını bilelim de sonra bu aşamalar düşünülür..

 8. Sibel merhaba, Türkiye’de webte ünlülerle ilgili görseller yurtdışına oranla biraz kısıtlı ama bundan sonra görsel buldukça! yer vermeye çalışırım. İlgine çok teşekkür ederim.

  Sevgiler

 9. sağlık problemlerin varsa bence gayet doğal birşey.tabi inş hiçbirimiz ihtiyaç duymayız buna,, güzel güzel bebeler yaparız..:P

 10. bence yöntem doğru deil.ama son çare olarak düşünülebilir.inşallah allah bu tür yöntemlere başvurmayı gerektirmez.allah isteyen herkese en büyük nimetinden verir inşallah.

 11. yok anacım olur mu böyle paşalar gibi doğuralım :)))öyle anne olmak insana daha detrin duygualr yaşatır bence yaaa öyle değil mi kızlar ve içimizde annlere varsa onalrda katılıyordur sanırım

 12. inşallah isteyen herkes kendi doğurur böyle şeylere gerek olmaz. ama başka çıkarı yoksa ve çok da istiyorsa bence çok da söylenecek birşey yok. Allah inşallah her isteyene bu mutluluğu anne olmayı nasip eder.

 13. ya insan bazı durumlarda kaderine razı olmayı bilmeli tabii ki herkesi ister anne baba olmayı ama hayat bi sınav ne de olsa herkes aynı şartlarda girmio bu sınava ben büyük konuşmıyyayım ama boyle bir şeyi yapmazdım.

 14. Kesin yargılamak istemem.Tamamiyle karşı olduğumda söylenemez.Bu anlamda sevgili EYLÜLe içtenlikle katılıyorum.Sperm bankasından evlenmemiş birinin çocuk sahibi olması anlamsız değil sanki ama bi yerlerde bir sürü çocuğun var ama haberin yok,bu da iç açıcı değil.Taşıyıcı annelik daha mantıklı geliyor.
  Allah korusun eğer bu anlamda bir sorunum olursa EYLÜLün dediği gibi evlatlık çocuk edinmeyi düşünürüm.Sonuçta onlarada sahip çıkılması gerek.
  Allah herkese çok kutsal olan annelik duygusunu yaşamayı nasip etsin.Her aşaması her anı ile ne kutsal bişey! Düşünebiliyor musunuz yeni bir canlı varediyorsunuz,kendi kanınızdan!Üstelik tam 9 ay onu içinizde taşıyorsunuz.Adeta saklıyorsunuz.Ya sonrası,onun yürüyüşü,ilk anne-baba deyişi!Hatta geceleri uykularınızı çalması,bir ağlaması ile evin tüm hükmünü ele geçirmesi,yeni dünyaya gelmiş bu miniğin anneniz babanız eşiniz tarafından sizden daha çok sevilmesi bile ne hoş geliyor kulağa.Tertemiz bir yüreğin en ihtiyacı olduğu kişi yani anne olmak!

 15. sperm bankasına karşıyım ama taşıyıcı annelik bana nromal geliyor.. sonuçta annesi babası belli kendi genlerinizden bir bebek.. allah isteyen herkesin çocuk sahibi olmasını sağlasın ama çocuğu olmuyorsa bence bu yöntem çok doğru geliyor. başkasının çocugunu evlatlık alıp yetiştirmek istemeyebilir insan ama buyöntemle senin çocugun oldugunu biliyorsun.. bildigim kadarıyla sarah jessica parker daha önce doğurmuştu belki yaşı belki bir rahatsızlık dolayısıyla hamile kalamıyor buyüzden yöntemi denemiş olabilir..

 16. çocul sahibi olunamıyosa boyle yontemlere basvuranları yargılamamk lazım bence.her kadın doğurgan olsun ister.kadınlığın gerekliliği bu…ALLAH OLMAYANLARA VERSİİN.ALLAH OLMAYANLARIN YARDIMCISI OLSUN

 17. taşıyıcı anneliği ben olabilir olarak görüyorum. doğal yollardan kendin taşıyamıyorsan anne olmak için uygun bir yol. sonuçta o da senin kanından canından sadece başka biri karnında taşıyacak

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak