Sardala Koyu

sardalakoyu.jpgsardalakoyu2.jpg 

Geçen hafta sonu bu sezonun son deniz keyfini Sardala Koyunda yaptık. Bir doğa harikası denebilecek güzellikte, kayalarla çevrili, denizi ılık ve güzel görülmesi gereken bir yer. Biz Gezi Keyfi ile gittik.

Ağva’ya 15km uzaklıkta olan Sardala Koyu’na nasıl gidilir? diye sorarsanız pek tarif edemeyeceğim. Gezi Keyfi bu organizasyon için otobüs tutmuş ve yaklaşık 20 kişilik bir grup olarak gittik. Bu yüzden yol tarifini tam yapamıyorum ama Ağva’yı iyi bilen birileri burayı belki tarif edebilir. Tabi bu koya gitmeye karar verdiğinizde yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz öneririm. Çünkü en yakın market 10km uzalıkta bir köyde.

Koya geldiğinizde ilk izleniminiz biraz ufak olması olabilir. Fakat koyun etrafında da biraz yürüyüş yaparsanız çok güzel manzaralarla karşılacaksınız. Hele etrafı 15-20 metrelik kayalarla çevrili bir koy varki burada denize giren hiç çıkmak istemiyor. Kendinize bir gün ayırıp Sardala Koyu’nu gezmenizi tavsiye ederim.

7 Comments
 1. İyiki de gitmişiz son son sefamız olsun :) Yanlız benim resimlerin tamamını istiyorum.
  Gezi Keyfi çok güzel bir gezi grubu, yürüyüş turları, hafta sonu gezileri hatta karadeniz turları bile yapıyorlar. Sardala Koyu’da bu grubun keşfi denilebilecek saklı bir cennetçik.

 2. Yeliz’ciğim süper bir yer… Bayıldım bu yıl malum ben bir yere gidemedim:) Ama seneye kim tutar bizi:)
  Önerilerini not alıyorum canım…

 3. Çilek Reçeli
  Ben Çeşme’de bu kadar yüzmedim, çok güzeldi, eh yollarda biraz sarsıldık ama :)))

 4. merhaba,

  Sardalayı il keşfettiğimde sene 2004 tü.

  Son iki yıldır Temmuz ve Ağustos ayında her pazar rutin tur düzenliyorum. Sizin gittiğiniz hafta maalesef biz yoktuk ancak herşeyi organize edip 15 kişiye 4 rehber ayarlamış ve içim rahat bir şekilde çoruhta rafting yapmaya gitmiştik.

  Sardala koyu gezi keyfi grubunda bile bu kadar yazılıp anlatılmadı. Yol tarifini isterseniz söyleme-yin-m söylesenizde pek çok ağvalı dahi bilmez orayı. Çünkü yöre halkı dışında cok kimse bilmez vede gitmez. Bende bu durumdan son derece memnunum. Herkese tarif edersek sonuç hüsran. Nasrettin hocaya sormuşlar 40 yıllık sirken varmı diye var demiş isteyincede vermemiş. sebebi ise her isteyene verseydik 40 yıllık sirkemiz olmazdı diye.

  Yeni etkinliklerimizede bekleriz.
  http://www.gezikeyfi.net

  Sevgiler,

  fahri Yardimci
  0533 398 51 77
  0542 257 95 11

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak