Seçim boyası nasıl çıkartılır?

Hayırlısıyla bir seçim daha atlattık. Şimdi yeni hükümetin ne zaman kurulacağı, kabinede kimlerin olacağı, hükümetin yeni dönemde neler yapacağı gibi şeyler konuşuluyor. Seçimlerin üzerimizde maddi olarak bıraktığı bir etki daha var. O da parmaklarımızdaki mürekkep. Gerçi 1 haftaya kalmaz geçer ama estetiğine düşkün olanlar için bu boyanın nasıl çıkarılacağını anlatalım.

Boyayı çıkarmanın bir formülü mevcut. Biraz külfetli ancak denemek isteyene, denenmiş tarif şöyle:

Limon suyu, yarım çay kaşığı tuz ve 4-5 damla sirkeyle karıştırılıp 30 dakika bekletilecek. Ardından bir süre zeytinyağında bekletilmiş parmak, karışıma sokulduktan sonra yıkanacak.

Evet bu işlemle birlikte boyadan kurtulmuş olacağımız söyleniyor. Ben denemedim ama deneyen biri neticeyi söylerse biz de tarifin geçerliliğini test etmiş oluruz böylece.

Kaynak: Bitlikirpi

11 Comments
  1. Diğer bir seçenek (bayanlar için daha kullanışlı) ojelerinizi hergün çıkartınca bu boyanın üzerinede sürüyorsunuz çıkıyor. İki gün geçti benim boya çıktı. Güçlü aseton :)

  2. Ofisden arkadaşım Elif’de denemiş çıkmış.En büyük aseton başka büyük yok :)

  3. Yeliz’cim senin aseton iyi değilmiş demekki geri ver onu. Bak herkesinki çıkarmış.

  4. Dandik aseton kullanmam ben :)Annemin parmağına boyayı fazla dökmüşler sanırım ondan çıkmamış olabilir:) Sen kibarcık döktükleri anda silmişsindir kesin :)

  5. Valla boyayı döken abi sağolsun kokoş olduğumu anladı sanırım. Ojenize bulaşmasın dedi kenara döktü kibarca :)Ama ben onu diğer parmaklarıma bile bulaştırdım becerikliym ya. Eve geldim sildim falan olmadı ama sonra sürekli oje değiştirince birkaç kez sürüldüğü için sanırım çıktı. Saatte bir oje sil yapcan :)

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak