Sezonun Trendi Kadifeler

kadife1

Julia Restoin-Roitfeld, Alexa Chung

kadife2

Natasha Khan, Lindsay Lohan

kadife3

Pixie Geldof, Peaches Geldof

2009 kış sezonunda kadife parçalar sıklıkla kullanılacak. Tasarımcılar koleksiyonlarında parlak ve mat olmak üzere iki tür kadife kumaş kullanıyorlar. Renkler ise oldukça alternatifli.

Blazer ceketler, vücudu saran, salaş, balon tarzı uzun ve kısa elbiseler ayrıca etekler sezonun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Marc Jacobs, Giorgio Armani, Gianfranco Ferre ve Fendi gibi birçok ünlü marka 2009 kış sezonunda kadifenin farklı tonlarıyla tasarladıkları parçalarla karşımıza çıkıyor.

Geçen haftalarda katıldığım Fashionable İstanbul  Gianfranco Ferre Defilesinde , Jessica Stam’ın üzerindeki siyah uzun kadife elbiseyi çok beğenmiştim.

8 Comments
  1. bence kadifeye en çokyakışan elbise oluyor çok şirin ve zarif gösteriyor :))

  2. elimde çok kaliteli bi kadife kumaş var babanemden kalmış onunla elbise diktiricem terzime bu modeller örnek oldu bana =))))

  3. ben modacı olarak şunu sölemek istiyorum kadifenin şirin ve zarif göstermesinin tek sebebi kıyafeti giyenlerden kaynaklanıyor 150 kilo olan birine giydir aynı şeyi düşünürmüsün bilemem

  4. bu kıyafetleri para verseler giymem.. kadife sadece döşemelerde güzel duruyor. kim giyerse giysin basit görünüyor..

  5. kadifeyi severim ama pek giyme daha çok kadife çizme giyerim kışın sıcak tutuyorlar heeeeeee bu arada çok sağol yelizcim hotmailime gönderdiğin yorumlar için çok sağol

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak