Ahşap Boyama / Ahşap Ekmeklik

ekmeklik.JPG

Ekmeklik arayışlarım sona erdi. İlk Debenhams ‘da pembe, yeşil ve mavisi olan kalın mika ekmeklikleri beğenmiştim, fakat çok büyük boy olduğu için almaktan vazgeçtim. Mudo’ da ve farklı mağazalarda satılan ahşap bread ekmeklik modelini de heryerde gördükten sonra sıkıldım ve almadım. İki kişiye yetecek boyutta yer kaplamayacak ahşap ekmeklik aldım ve yeşile boyadım. Kapak kısmı için çiçekten obje tercih ettim ve onları da pembeye boyadım. Ahşap malzeme satan yerlerde farklı modellerde ekmeklikler var. Şunu söylemeliyim ki Eminönü’nde herşey çok ucuz gibi konuşulur ama malesef fiyatlarda ben fark göremedim. Kabalcı Kitabevinden aldığım ahşap boyaları ile Eminönü’ndeki boya fiyatları hemen hemen aynı.

14 Comments
 1. Canımmm, yetenekli arkadaşım benim. Piyasada satılanlardan kat kat güzel olmuş. Güle güle kullan, emeğine sağlık.

 2. Gözdecim, çok teşekkür ederim:) sende kendine bir ekmeklik yaparsın artık bugüne bugün gelin adayısın yani benim gibi geç kalma ama :))

  Saadetcim, çok kolay sanada yaparız, özledim görüşelim bir ara :)

 3. Kesinlikle katılıyorum. Bir gelin adayının sahip olması gereken bişiiii. Ben bunun kahvelisini yapsam, üstüne de krem çiçekler eklesem, mutfağımın renklerine uygun olsa, ben de çok mutlu olsam..:) Yapacak çok şey var çookkkk…

 4. Gözde, dediğin gibi pastel tonlarda yapabilirsin gayet güzel olur, yada koyu bej tonları var ben bir tane aldım ekmekliği o renge boyayıp çiçek, melek, yaprak ne tür obje seçersen canlı bir renge boyayabilirsin:) işin zor kolay gelsin sana:)

 5. ay ay ay ay bu ne güzel bir ekmeklik.Çok güzel olmuş yelizcim.İyi günlerde kullan.

 6. İyi günler benim bir sorum olacak ucuz Ahşap Boyama malzemeleri satan yerleri söylermisiniz..?

 7. zehra, eminönü veya çeşitli semtlerdeki kitabevi veya ufak çaptaki dükkanlarda satılıyor. hatta bazı semt pazarlarında bile ahşap satanlar olabiliyor. örneğin ben dikilitaşta bir yerden alıyorum. sevgiler

 8. yeliz, çok teşekkürler verdiğin bilgiler için dikilitaş dediğin yer ne tarafta oluyor ben istanbulda misafirimde pek bilmiyorum buraya malzeme almak için geldim eğer adresi açık olarak yazarsan çok sevinirim..(dükkanın ismini vs.)

 9. zehra, dikilitaştaki beşiktaş halk eğitim merkezinin yukarısında adını hatırlamıyorum her zaman açık olmayabiliyor. o nedenle sen eminönüne git orada çoklu adet aldığında fiyat daha ucuza gelir. hemen sahilde sepetçilerin olduğu ara sokakta satılıyor.

  sevgiler

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak