Takı Yapımı / Yüzük

kristaltasliyuzuk.jpg

Kristal taşlı yüzüğüm, 2005 yılı yapımı

Malzemeler:

– Yüzük iskeleti
– Farklı renklerde kristal taşlar
– Orta boy ucu halka şeklinde olan çiviler.

Yapılışı:

Çivilere tek tek küçük kristal taşları geçirin. Ardından çivinin boyunu kısaltarak, küpe iskeletindeki halkalara karga burun yardımıyla kıvırarak takın.

Kristal taş seçerken lütfen mat olmamasına dikkat edin. Çünkü iki tip kristal taş satılıyor. Fiyatından ve parklaklığından hangisinin daha kaliteli olduğunu anlamanız mümkün. Kadiköy’deki Aylin Bijuteri kristal taşlar konusunda oldukça başarılı, istediğiniz renkte ve çeşitte mevcut. Sadece krsital değil her türlü akseusar ve boncuk malzemesi bulunmakta. Ayrıca Bijuland ‘ın sattığı kristalleri de tercih etmenizi öneririm. Kadiköy, Eminönü, Bakırköy, Nişantaşı vb bir çok yerde şubesi var.

turkuaztasliyuzuk.jpg

Mavi taşlı yüzüğün kristal taşlı olandan farkı toplu iğne tarzında çivi kullanmam. Siz hangisinin duruşunu beğendiyseniz onu kullanırsınız. Bence ikisinin havası farklı, umarım beğenir ve sizde uygularsınız. Şıkır şıkır bir model, hayran kitlesi de oldukça fazla :-)

9 Comments
 1. Bayildiiiiiiiiiiiiiim!!Ozelliklede ilkine!tam benim tarzim :)Yani Yelizcim aglayip sizlamiycam banada banada diye!Cunku artik yapilislarina kadar ogretiyorsun bu kadarda yuzsuzluk yapamam :)
  Ellerine saglik tekrar!Super olmuslar!

 2. gerçektende güzel ellerinize sağlık diyorum ancak biraz daha ekleseniz iyi olur

 3. merhaba gerçekten güzel bir tasarım benim fazla da kabiliyetim yok ama yapmak istiyorum şıkır şıkır
  hepimizinde bildiği gibi artık günlük hayatın telaşına dalıp gidiyoruz hiç ama hiç zamanım olmuyor öss gibi sınavlar var dersane okul derken akıyor zaman takı yapmak hobim olduğu halde
  hiç yapamıyorum ama sizin gibi zaman ayırıp yapanları kutlarım

 4. Yağmur, teşekkür ederim vakit buldukça birşeyler yapmaya çalışıyorum ve eklemeye çalışacağım:)

  Balım, bir ara boş zamanında al malzemeleri ve birşeyler üretmeye başla, kendi yaptığın takıyı taktığında kendini çok mutlu hissedeceksin ve yaptıkça daha da güzel şeyler tasarlayacaksın, sevgiler

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak