Tulum Modası

tulummodasi-1.jpg
Fotoğraflar: net-a-porter

2008 Yaz modasında 70’lerin akımı esmeye devam ediyor. Yüksel beller, flapper tarzı ve tulum modası. Tulum modası geçtiğimiz sezonlarda da vardı fakat 2008 yaz sezonunda kendini iyice göstermekte. Uzun tulum modellerinde özellikle çiçek desenli olanlarını gece davetlerinde veya özel günlerde giyip kadınsı bir görünüp elde etmek mümkün.

tulummodelleri.jpg

Play suit denilen bu kısa tulum modellerini günlük hayatınızda kullanmanız mümkün. Peki tulumları nasıl giyeceksiniz. Bu yazın modası gladyatör sandeletlerle giyebilirsiniz. Tulum giymenin birçok avantajından faydalanabilirsiniz. Mesela kıyafet kombinlemekle uğraşmak istemiyorsanız tek parça ile tüm kıyafet işinizi halletmiş oluyorsunuz. Ayrıca tulumlar boyunuzu olduğunuzdan daha uzun gösterir ve kadınsı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Dezavantajı varmı? tabiki var. Sürekli moda olmayacağı için kullanımı biraz zor. Kalça kısmınızı olduğundan  daha uzun ve düz gösterir. Ayrıca tuvalette biraz zorluk çekebilirsiniz:) karar sizin…

11 Comments
  1. Ben tulum fikrini sevdim.Bıktık hep aynı şeyleri giyinmekten.değişiklik olur.iyide olur.Desenlisi tercihimdir.Altına İncecik bantlı sandaletle giyilebilir.Nostaljik olsun diyede dolgu taban açık bi ayakkabıda giyilir.

  2. Nefes, değişiklik iyidir:) malum orta boylu olduğum için kısa olanlar tercihim, dediğin gibi altına platformla giyilebilir.

  3. Yelizcim tulum hiç giymedim ama giyenlere de hep yakıştırmısımdır.Bu yaz bende deneyebilirim :)

  4. ben de bugun siyah bi tulum aldım, 1.71 boyum var yuksek topuklar ve kemerle kombin edeceğim, çok yakıştı, uzun boylulara tavsiye ederim:)

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak