Whooper İçin Facebook’tan Arkadaşınızı Siler misiniz

Burger King’in Facebook için geliştirdiği “Whopper Sacrifice” adlı uygulama ile Facebook listenizden 10 arkadaşınızı sildiğiniz takdirde size bir Whooper vaad ediyor. Ben Whopper Sacrifice sitesine baktığımda silinen kişi sayısı 11.020′ ydi. Siz de bir whooper için 10 arkadaşınızı siler misiniz?

30 Comments
 1. ne kadar aptalca bir kampanya,insanları hamburger karşılığı dostlarını satmaya alet olmakla amaç nedir acaba,hangi amaca hizmet edilmiş olunuyor burada,amacı olmayan bir iş neden yapılır ?Allah Allah çok sinirlendim şimdi,zaten hamburger tüketen kesim genç kesim; ne güzel teşvik edip ,gençlerin daha da duygusuz,sorumsuz ,menfaat uğruna herşeyi yapan bireyler haline gelmelerine ön ayak olmak pöhh…

 2. Hepsini silerim :p
  çok güldüm ya süpermiş .. 11bin kişide silinmiş yani? bi bakim beni bi whoppera satan arkadaşım olmuşmu =)

 3. ben biraz materyalist’im, silerim :P

  saka bir yana burada amac sanirim facebook’ta ki arkadas listelerinin ne kadar fos-sanal ve gostermelik oldugunu ispatlamak. insanlar artik listelerinde ki arkadas sayisini arttirmak icin hayatlarinda bir kez karsilastigi-hic muhabbetinin olmadigi kisileri bile listelerine eklemeye basladi.

  facebook hesabimi kapattigima bir kez daha memnun oldum.

 4. Yok daha neler.. Gençlere neler öğretiliyor, rastladınızmı bilmiyorum ama dün akşam bir telekominikasyon firmasının reklamında da iki gencin diyaloğu “naapıyorsun” “hiiç” den ibaretti. Bizler de çok yaşlı sayılmayız ben 29 yaşındayım ama gerçekten bizim çocuklarımız da bir yemeğe arkadaşını satan ve konuşacak iki kelamı olmayan insanlar mı olacak?

 5. affınıza sığınıyorum,ama bana komik geldi
  :I
  whoperı almak için 10 kişiyi sil,yemeğini ye ve eve gelip o 10 kişiyi tekrar ekle şekline de dönüştürülebilir:)

 6. sultan bnde ısledm o rklmı ama sanrm bı ynns anlaslma olms rklmda kontlerın bollugundan artk konuscak bıse kalmadıından bhsedıo sanırım =) aslında bıras ole olmuomu o kdr cok konusuorus kıe basn frknda olmadn bsde bole dıaloglara gıreblıors =)=)

 7. insanlar facebookla birlikte insanlar okul arkadaşını, asker arkadaşını, çocukluk arkadaşını listelerine eklediler ama muhabbet etmiyorlar. buda saçma geliyor bana. o yüzden faydalı olmuş bir uygulama olabilir…

 8. çok komik :)) ama whopper için sılmem kımseyı .serpıl gıbı dusunuyorum sılıp yerım tekrar eklesem olarmı ?

 9. Listemde sadece sinir olduğum 10 kişiyi silerim hihi:))) Diğerlerini silmem ama whooper gelir mi sanmam palavraa palavraaa palavraaa:)))

 10. süper fikir.. hiç olmazsa sahte olanlar ayıklanır da gerçek dostlarımızla paylaşıma dvm ederiz..salıncakta iki kişi sana katılıyorum…

 11. Bu kampanya bana çok ikilem geldi.Yani amaç pozitifte olabilir negatifte..

  Negatif kesim,bu kampanya insanları menfaatçi ve duygusuz kılabilir.
  Pozitif kesim ise,insanların dışarıda yanından geçip selam bile vermediği kişileri sanal ortam facebookta güya “ARKADAŞ LİSTESİ”ne eklediğini göstermek olabilir.

  Bilemiyorum ve affınıza sığınarak söylüyorum ama amaç ne olursa olsun bana çok mantıksız bir kampanya gibi geldi..

 12. burger king işini ve reklam yapmayı çok iyi biliyor.Aman allahım yine ateş beni çağırıyor.Chocolatesloverdan sonraki nickim Bıg king lover olurdu herhalde..

 13. bence facebook’ta buger aleyhine bişiler yazılmıştır yoksa neden böyle bir kampanya başaltılsın ki?bana biraz kişileri kullanıolarmış gibi geldi öc alma durumu sanki :)

 14. Reklam amacına ulaşmıştır sanırım. Amaç farklı birşey yapıp hem düşündürmek hemde konuşturmak…

 15. arkadaslar facebook fake leri ayıklamak ve gereksiz yere eklenen insanları silmek icin uyguluyo bence bu kampanyayı. iyide ediyor.. zaten her insan listesinden 10 kisiyi silmeli bence cunku hepimizin vardir oylesine ekledigi insanlar.
  Facebook belki bize sadece bi arkadaslik sitesi gibi geliyo ama dünya bu siteyi gercekten ciddiye aliyor. Uluslarası hukuk dersinde hocam Avusturalya’da mahkeme cerbi yolladıklarını soyledi facebooktan ..dusunun.. o yuzden facebookun prensibi bu cok fazla insan ekleyincede hemen atıyolar.. silip tekrar ekleyenlerinde cok umurlarında oldugunu sanmıyorum zaten gereksiz eklenmis olanlara tutup arkadaslık talebi yollicak diiliz ya..
  cok cok cok akıllıca buldum.

 16. tanımadıın 1000 kişiyi ekliosn ztn o kabarık listelerde herkes birbrni tnıomu snki . silerm ayrıca bende nlck yahu faceden silmişim fark etmesler ble eklerm sora xD

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak