Yaz İçin Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon haberlerine ara vereli uzun zaman oldu. Elbette dekorasyon kategorisinde arşivde birçok öneri var ama yenileri eklemenin zamanı geldi de geçiyor. Ev dekorasyonları da sezon sezon farklılık gösteriyor. Duvar rengi- kağıdı, aksesuar ya da koltuklarınızı farklı renklere kaplatarak ufak tefek şeylerle evinizde değişiklikler yapabilirsiniz.

Ben de evimin dekorasyonunda değişiklik yapmayı düşünüyorum. Önce, yeni evimizde pencerelerin bir kısmına yetmeyen salon perdelerimizi değiştirmeyi düşünüyorum. Aranızda stor perde kullanan varsa önerilerini bekliyorum. Yıkanması, kumaş önerisi vs her türlü fikre ihtiyacım var. Sonrasında da ikili deri koltuğumuzu kumaşa kaplatmak istiyorum.

7 Comments
 1. Yeliz uzun zamandır dekorasyon önerilerini görmemiştim, bunu görünce çok sevindim :) Önceden yüklediğin dekorasyon önerilerinden oluşturduğum bi klasörüm var, bunu da onların yanına ekleyecem. Yine devam edersen çok mutlu olurum :)

 2. çocuk odalarına bayıldım :)
  ben evimde stor perde üzerinde katlamalı tü kullanıyorum, görünüşü gerçekten şık. Stor yıkanmıyor sabunlu bezle siliniyor, katlamalıyı se demirlerini çıkarıp, iplerinden de kurtarıp makinede yıkayabiliyorsunuz. Storda, evi havalandırmak biraz sıkıntı oluyor sotru tamamen çekmeden pencereyi ardına kadar açamıyorsunuz, ve benim gibi sokak arasında oturuyorsanız akşam olup ışılar yandığında evinizi havalandırmak imkansız oluyor, eyveh bir de akşam misafirleri sigara kullanıyorsa :(
  diğer odamda jaluzi var, süper duruyor. ama temizlenmesi yine zor, jaluziniz akşapsa araları müthiş toz oluyor.
  Yine en iyisi geleneksel uçuşan tül ve güneşliklerimiz sanki :))

 3. emotion, öneriler için teşekkür ederim.. benim salonumda çok cam var stor daha iyi durur diye düşündüm..kararımı şu ara vermem lazım:)

 4. ayyy harika şeyler bunlar işallah güzel sıcak bi yuvamız olur yaparız böyle şeyler teşk yelizcim:)

 5. tül ve güneşlik ama modern olanlar daha asil ve zengin duruyor. temizlik açısından da anneme dert olmuşlardı diğerleri. ne varsa gelenekler de var

 6. biz de yaklaşık 1 ay önce yaptırdık. annem zebra istiyodu perdecilerde araştırma yaparken karşımıza ikili store çıktı. pencere tarafında güneşlik önünde üstediğin tarzda tül kullanıyorlar. kullanması da çok rahat. henüz yeni ama hiçbir sorun yaşamadık. tülümüzde zebra tarzı bi tül. eğer istersen fotoğrafta ulaştırabilirim. ayrıca pencerelerimizde sürgülü olduğu için havalandırma sorunumuz olmuyor. ama kapı tarzı açılanlardansa pencerelerin kullanımı gerçektende zor olabilir. perdelerini yaptırdın mı?

 7. Merhaba Yeliz,

  Katlamalı perdelerde emotion ın şikayetleri kısmen doğru. Nedenini söyleyim; Stor yıkanabilir öncelkle. Pratik açısndan ve az kirlenen ve sigara kullanılmayan ev ise silme tavsiye edilir. Diğer türlü çıkarır yıkarsınız gayette kolaydır. Hatta tülünden daha kolay. Havalandırma konusunda ise camınızın üstten açılır olması tavsiye edilir katlamalı perde için. Yani camlarla biraz oynamak lazım. Ama şu ara trend japondan yaza göz kırpıyor. Japon perdeler kullanılış olarak katlamalıdan daha kolay. Pratik ama şık bir çözüm. Doğru aksesuarlarlada zenginleştirilirse çok hoş görüntüler çıkıyor.
  Aybükenin bahsettiği İkili sistem pratik ama tek parçada daha hoş. İki veya üç parçada aralık biraz fazla oluyor ve beni rahatsız ediyor açıkçası :).
  Ama sonuçta perde bir zevk olayıdır. Ve evdeki diğer eşyalarla aynı yolda yürüyorsa şık durur.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak